Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ICS - ściąga kulkę


Recommended Posts

Witam,

Od tygodnia jestem posiadaczem nowej repliki ICS Mars Komodo i mam następujący problem. Otóż podczas strzału, gdzieś tak przy 40 metrze zaczyna mi ściągać kulkę w lewo. Czasem poleci prosto ale to chyba przez wiejący wiatr od drugiej strony. Dzisiaj byłem na strzelance w lesie i też ściągało mi kulkę w lewo. Z chęcią oddałbym replikę na gwarancję, ale ją zakupiłem ponad 100km od miejsca zamieszkania.

Czy problem może leżeć w gumce Hop-Up? Znajomy znajomego... miał podobny objaw zaraz po kupnie ICSa - wymienił gumkę i przestało mu ściągać, czy aby na pewno może być gumka? Jeśli tak to i tak bym musiał zmienić po wystrzeleniu dwóch paczek kulek, to powiedzcie mi też którą gumkę warto założyć do mojego ICSa. Pozdrawiam. 

Edited by Mardo97
Link to post
Share on other sites

Może po prostu gumka się przesunęła. Wyjmij lufę z komorą i zobacz czy "cycek" gumki wystaje na środku.
Jak nie chcesz flathopa, tylko zwykłą standardową gumkę, to super macaron i dystanser omega jest ok.
Replikę zawsze można wysłać kurierem do sklepu na gwarancji.

Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, Huba_lbn napisał:

Może po prostu gumka się przesunęła. Wyjmij lufę z komorą i zobacz czy "cycek" gumki wystaje na środku.
Jak nie chcesz flathopa, tylko zwykłą standardową gumkę, to super macaron i dystanser omega jest ok.
Replikę zawsze można wysłać kurierem do sklepu na gwarancji.

Wyjmowałem już gumkę hop up, wszystko było ok, wsadziłem od nowa i nadal to samo. Spróbuję zmienić gumkę hop-up z dystanserem. A co lepiej się sprawuje, flathop czy zwykła gumka i czy muszę się zaopatrzyć w jakiś smar silikonowy?

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Huba_lbn napisał:

Super Macaron to nie flathop. Dystansera Omega można używać do gumek flathop. Pasuje do ICS.
Dobrze zrobiony flathop będzie pewnie lepszy, ale to trzeba poszerzać otwór w lufie.

Gumka HOP-UP 70° SUPER MACARON [Maple Leaf] - Sklep ASG TaiwanGun.com

Dzięki wielkie, 70 stopni powinno wystarczyć, prawda? Moja replika ma ~450fps

A jeśli to nie będzie wina gumki to zostaje tylko lufa?

Edited by Mardo97
Link to post
Share on other sites

70 lub 75 będzie ok.
Jak to nie gumka to może brudna lufa wewnętrzna, krzywa lufa wewnętrzna, krzywa lufa zewnętrzna, nieosiowa replika. Nie ma co gdybać trzeba zacząć od najczęstszych przyczyn.
A skoro mowa o najczęstszy przyczynach to jakich kulek używasz?

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, Huba_lbn napisał:

70 lub 75 będzie ok.
Jak to nie gumka to może brudna lufa wewnętrzna, krzywa lufa wewnętrzna, krzywa lufa zewnętrzna, nieosiowa replika. Nie ma co gdybać trzeba zacząć od najczęstszych przyczyn.
A skoro mowa o najczęstszy przyczynach to jakich kulek używasz?

Obydwie lufy czyściłem wyciorem, tą węwnętrzną jak i od komory hop-up - były czyste ani jednego pyłku. Na oko nie wyglądały na krzywe.

Zostały mi stare kulki G&G 0.25, a też mam zakupione BLS 0.32, na tych obydwóch rodzajach kulek ściąga mi je głównie w lewo.

Zakupiłem już Super Macaron 70 i dystanser od omegi, zobaczymy we Wtorek jak będzie strzelać, jak będzie nadal to samo to zwracam replikę...

Edited by Mardo97
Link to post
Share on other sites

@Huba_lbn tą gumkę którą mi poleciłeś od Super Macaron to nie nadaje się... Pierwsze parę kulek poleciało dobrze, kolejne już na max 40 metrów lecą, regulacja hop-up nie pomaga, kombinowałem nawet z dystanserami. Końcówka tej gumki od strony górnego gearboxa jest za gruba, bo zatrzask nie chce wejść w te "szczerbinki" trzeba bardzo mocno docisnąć lufę ale wtedy tam się odkształca i kulki tracą prędkość. Raczej kasa wywalona w błoto.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Mardo97 napisał:

Końcówka tej gumki od strony górnego gearboxa jest za gruba, bo zatrzask nie chce wejść w te "szczerbinki" trzeba bardzo mocno docisnąć lufę ale wtedy tam się odkształca

Tego nie rozumiem. Która końcówka gumki? Jaki zatrzask?

Link to post
Share on other sites

Zwróć uwagę na jedną rzecz: czy nie przechylasz lekko repliki w lewą stronę. Pewnie jesteś praworęczny, więc możesz mieć tendencję do przechylania w ten sposób. Spróbuj jak bardzo musisz przechylić replikę w prawo aby kulka leciała prosto.Może się okazać, że wtedy akurat będziesz mieć w pionie i gumkę masz ok :) .

Link to post
Share on other sites

Super Makaron to dość twarda gumka nie do końca zgodne z rzeczywistością co podaje producent. Mało silikonu, a za to dużo gumy jak w gumowcu. Testowałem kilka twardości na Srsu, słabo kręciły, ale nie miały tendencji do ścinania. Czy jest złe ustawienie osi gumka-komora-lufa jest prosty partyzancki patent co kiedyś mi jeden kolo pokazał, śmiałem się ale działa. Najlepiej jak Ci odrobinę lufa wewnętrzna ta precka wystaje z lufy zewnętrznej to jeżeli kulki ścina w lewo to delikatnie milimetr no tak delikatnie obracasz  lufą w lewo i testujesz, zmieniając płaszczyznę docisku. Jeżeli nie wystaję to wyjmujesz cały zespół i obracasz na osi. Delikatnie obracasz i nie skręcasz na maxa komory do lufy by można było dokonać korekty. Delikatnie bo delikatną gumkę można wykastrować, choć te makarony wytrzymały są gady.  To taki trick na szybko. Może być też uszkodzona lufa, miałem tak z lufą mosiężną jakza mocno dokręciłem imbusy do fezów lufy i się materiał przemieścił do wewnątrz.

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, mareq napisał:

Zwróć uwagę na jedną rzecz: czy nie przechylasz lekko repliki w lewą stronę. Pewnie jesteś praworęczny, więc możesz mieć tendencję do przechylania w ten sposób. Spróbuj jak bardzo musisz przechylić replikę w prawo aby kulka leciała prosto.Może się okazać, że wtedy akurat będziesz mieć w pionie i gumkę masz ok :) .

Potwierdzam taką możliwość, bo sam tak robiłem i dopiero optyka mi to uświadomiła. 

Edited by taternik1971
Link to post
Share on other sites

W zasadzie przechylanie repliki w lewo lub prawo to świetny sposób na skontrowanie wiatru, robię to cały czas jak wieje, kilka razy udało mi się też kogoś ustrzelić za przeszkodą przekręcając replikę i strzelając obok, kuleczka się ładnie podkręciła i śmigła typa za osłoną, ale to raczej fart niż moja zajebistość ;)

Także obstawiam ze użytkownik przekręca replikę, drugą opcją może być po prostu sama komora hop up, np źle założony dystanser jeśli nie jest na całą szerokość jak np flathopy modyfi, są za wąskie przez co można go niechcący przesunąć zakładając. 

Co do Maple leafa, Novritch je montuje chyba wszędzie gdzie się da, ale żółte czyli 60, mam taką w replice, niestety nie miałem okazji jeszcze jej przetestować, a mój system wymagający bardzo bo HPA. W jednym z gaziaków mam zieloną czyli 70 maple leafa z własnoręcznie dorobionym I-Keyem i jestem z niej bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...