Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WE 1911A1 Zamek ni diabli nie chce zejść.


Recommended Posts

Problem jest taki: Od paru dni próbuję ściągnąć zamek z colta. Niestety po około 1 cm zamek się blokuje i nie chce iść dalej.  Początkowo myślałem że to wina krzywej sprężyny powrotnej (miałem podobną sytuację w tt33 we. Wtedy wyjęcie sprężyny od przodu pomogło), lecz nawet po wyjęciu głównej sprężyny (jak? Skoro i tak krzywa była, to wyjąłem ją przez tą centymetrową szczelinę. I tak była do wymiany) problem został. Z tego co widzę blokada jest gdzieś między cylindrem a zespołem spustowym. Próbowałem wszystkiego. Wszystko przesmarowane, w akcie desperacji już nawet sprężynę trójpalczastą wyjąłem. Jakaś pomoc? :(

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie mam colta ale widziałem, że da się się sciągnąć front zamka, jeśli nie ma "stałej" prowadnicy sprężyny. Musiałbyś wcisnąć ten dynks pod lufą i obracasz front zamka na osi lufy. Powinien obracać się odwrotnie do ruchu wskazówek zegara o 90 stopni. Wychodzi front, wyjmujesz sprężynę itd. 

Poglądowy filmik jak to zrobić:

 

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...