Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

[Tematu nie mogłem dać na "Jak zacząć" więc piszę tutaj]

 

Witam,

 

Mam takie pytanie do osób, które używają pistoletów gazowych poniżej 700 zł. Czy według was taki pistolet nadaję się na broń główną?

Przyznam szczerze, że o wiele bardziej podobają mi się pistolety od karabinków i wolałbym zainwestować w sam pistolet i używać go jako broń główną nawet w lesie stąd moje pytanie.

Ktoś może mi powiedzieć, jak takie tańsze pistolety (do 700 zł) na CO2 sprawdzają się w lesie? Czy nieco większy dystans nie jest dla nich zbyt dużym problemem?

Czy warto sobie jednak odpuści i zainwestować w jakąś Cymkę i najwyżej kiedyś kupić tańszego boczniaka?


Aktualnie też zastanawiam się nad tą Berettą i myślałem, żeby na początku tylko z nią biegać i nie wiem, czy to się sprawdzi:
https://gunfire.com/pl/products/replika-pistoletu-m9a1-co2-oliwkowa-1152208532.html

 

Dzięki za informacje.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kulki nie będą skręcały pod kątem 90 stopni po 10 metrach, to na pewno będzie to dla mnie dobra zabawa :D
 

Jeśli chodzi o niskie temperatury, to myślę, że raczej i tak będę grał tylko po wyżej 15 stopni, ale faktycznie muszę mieć to na uwadze.

Link to post
Share on other sites

Desert eagle marui z precką km-head ma bdb osiągi. Wiem bo miałem z tuningiem pełnym mocowym i konwersją guardera takie 2 i po samej wymianie lufy dostawał celności i zasięgu (stockowy ma już sam w sobie dobre osiągi ale z precką był celny na dobre 60m na odpowiednich kulkach). Dobre opinie zbiera też de50 we/cybergun ale ma słabe dysze bb unitu i puki jakiś guarder coś nie zaradzi narazie bym odpuścił.

Musisz wiedzieć jedno o gaziakach- potrzeba Ci duuużo magazynków, które w zależności od pistoletu kosztują 80-190pln za sztukę. Marui DE to około 160zł za jeden. Kiedyś miałem ich z 6 dodatkowych (z tymi w pistoletach 8 ) do tych klamek o których wspomniałem... kasy poszło tyle, że szkoda gadać bo zaworki wymieniałem na takie o powiększonej przepustowości we wszystkich magazynkach.

Aktualnie mam berette m9 hfc fullauto i dodatkowo mam do niej chyba z 5 magów. Mi się udało na taiwangunie kupić te klamkę za mniej niż 300zł i jest przyzwoita, magi kosztują od 80 do 120pln a czasami w promocji widywałem za ok 65zł i wtedy też upolowałem kilka.

Pomijając to co napisałem z pistoletem jesteś bardzo mobilny i jak sprytnie rozegrasz akcje to możesz mieć przewagę i w cqb i w gęstym lesie. Na otwartej przestrzeni dostaniesz pewnie łomot. 

Jest jeszcze jedna sprawa - repliki z blowbackiem dają sporo radochy: blowback, obsługa, bliska realizmowi ilość kulek na mag w niektórych przypadkach, przez to częste reloady, a nie tylko wciskanie hicapa w aeg'a i trzymanie spustu aż kogoś trafisz ;) . 

Oczywiście jeśli jesteś początkujący to aeg może być lepszą opcją z kilkoma lowcapami. Gaziaki to już skok na głębszą wodę, ale podkreślę, że sporo większy fun.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info. Dzięki twojej wiadomości będę musiał dłużej pomyśleć nad wyborem :D .

To może jeszcze takie szybkie pytanie dotyczące kosztu zasilenia klamek. Na podstawie tego co poszukałem na necie, to jak na moje wychodzi, że przy pistoletach na CO2 wydam mniej na gaz (starcza na dłużej i kosztuje mniej) ale więcej na sam pistolet bo jednak te na GG są tańsze od tych na CO2.

Czy dobrze rozkminiam? :P

Link to post
Share on other sites

Wbrew pozorom z samym pistoletem da się dobrze bawić ale nie na typowych niedzielnych nawalankach. Właśnie jesteśmy świeżo po imprezie historycznej, w której można było mieć tylko pistolet lub broń białą. Duża część gry odbywała się w absolutnych ciemnościach, tak że przeciwnika było czasem widać dopiero z metra. W grach historycznych często jak ktoś pełni rolę sanitariusza lub sapera to też posiada tylko pistolet. W takiej roli adrenaliny nie brakuje ale operowanie z samym pistoletem nie jest dla tych, którzy lubią dużo strzelać. Tutaj często na całą grę wystarcza 1 góra 2 magazynki.

Link to post
Share on other sites

 

 Co do kosztu zasilania repliki na green gas lub co2 ciężko to określić co jest bardziej ekonomiczne, ale co powinieneś wiedzieć:

magazynek nabity greengazem może starczyć na mniej kulek niż w takiej samej klamce przystosowanej do co2 z nowym nabojem gazowym.

Green gas możesz zawsze doładować szybko nawet jak masz chwile i magazynek jest w replice, co2 zaś wyjmujesz maga rozkręcasz zaślepkę wymieniasz kapsa z co2 i zakręcasz specjalnym kluczykiem zaślepkę, wsadzasz spowrotem maga i dopiero możesz strzelać. Z powodu takiego, że jest więcej zabawy z zasileniem maga paliwem co2 najlepiej uzupełniać na respie razem z kulkami. Jak przypomnę sobie wymianę co2 (pod ostrzałem) w klamce lata temu to zawsze zapala mi się lampka żeby takiej nie kupić przypadkiem, ale to moje zdanie, są tacy co wolą co2 w pistolecie. 

Jeśli co2 ma już za małe ciśnienie i już ledwo odskakuje zamek bo gaz się kończy to przy wymianie kapsa reszta co2 uleci w eter i się zmarnuje.

Greengas najczęściej ma odrobinę oleju sylikonowego i mniejsze ciśnienie niż co2 więc green i smaruje i jest mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia mechanizmu (dysza blowbacku i zaworek w tej dyszy).

W zależności od repliki czy ma metalowy (ciężki) zamek czy plastikowy (lekki) wystrzelisz mniej lub więcej kulek i tu repliki marui są niesamowicie wydajne bo są z plastiku zamki. Ponadto radzą sobie całkiem nieźle przy niższych temp. mimo, że są na green gas (generalnie repliki na co2 lepiej znoszą zime).

Zależy jak szybko i ile będziesz strzelał, do jakiego zasilania masz większy dostęp, jaka jest dostępność magazynków, ewentualna awaryjność i dostęp do części.

Jedne z najmniej awaryjnych, a w razie awarii dostępnych części najwięcej mają HI-CAPY w systemie marui, kompatybilne z WE, KJW, chyba Army, JG, kompatybilne części Guarderów, maple leaf i innych. W sumie można nawet poskładać prawie całą replikę z dostępnych części.

Podobnie powinno być z glockami marui. Części "od groma". Sporo kompatybilnych klonów replik i magazynków.

Upatrz sobie coś i poszukaj informacji, dobrze by było żebyś miał sklep, w którym weźmiesz klamke do ręki i zobaczysz czy Ci pasuje, dobrze leży w łapie, sięgasz manipulatorów itp.

 

Link to post
Share on other sites

Dawno temu mój stary stockowy jeszcze DE50 marui dawał radę przy 5 stopniach wystrzelić ponad cały magazynek, kulki 0.2g leciały daleko (ponad 40m) ale słabo kopał, mimo to robił pełne cykle zamka i był celny, mag był zimny tak, że nie dało się go w rękach trzymać.

Ruger kjw bez blowbacku w tych samych temp. wypluł 3 kulki na 7-10m i syfonował. 

Magia marujca.

A co do konwersji - zrób to sam. Płytki abs na allegro nie są drogie, łatwo je obrabiać prostymi narzędziami. Jakieś profile alu do wzmocnień, rurki alu na lufę zewnętrzną- obi/castorama/sklep budowlany. Poksylina to też fajny materiał do skomplikowanych kształtów i wypełnień. Wiertarka, pilnik itp. Pomysł, chęci i trochę czasu. Ogranicza Cie tylko wyobraźnia i gabaryty pistoletu . 

Link to post
Share on other sites

Ten Ruger zdaje się być ciekawą opcją. Może wygląd trochę nie w moim stylu, ale posiada Blow Back i można go zasilić CO2, to mi się podoba. Problem w tym, że jak na nowość przystało ciężko go w tym momencie wyrwać. Znalazłem go tylko na stronie azteko.pl (pierwszy raz się z nią spotykam). Może niedługo pojawi się w większej ilości sklepów.

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.06.2020 o 15:23, Kacper1263 napisał:

Mam takie pytanie do osób, które używają pistoletów gazowych poniżej 700 zł. Czy według was taki pistolet nadaję się na broń główną?

Przyznam szczerze, że o wiele bardziej podobają mi się pistolety od karabinków i wolałbym zainwestować w sam pistolet i używać go jako broń główną nawet w lesie stąd moje pytanie.

Ktoś może mi powiedzieć, jak takie tańsze pistolety (do 700 zł) na CO2 sprawdzają się w lesie? Czy nieco większy dystans nie jest dla nich zbyt dużym problemem?

Czy warto sobie jednak odpuści i zainwestować w jakąś Cymkę i najwyżej kiedyś kupić tańszego boczniaka?

 

 

Dzięki za informacje.

1. Pistolet na broń główną to zły pomysł ze względu na ograniczenia jakie stawia ta platforma . Słaba moc, i osiągi do walki z porządnymi szturmiakami . 

2. Warto zainwestować już w jakieś AK od cymy a  nawet specne "Kore"  i je z głową stuningować 300-500 bb w magazynku i zasięg o 10-20m większy od klamki jest niestety nie do przeskoczenia w wielu sytuacjach na polu . 

3.kilka magazynków  do gaziaka wyjdą prawie tyle co pistolet  ;/ . 

Pozdrawiam ;-) 

Link to post
Share on other sites

Właśnie kilka dni temu stwierdziłem, że chyba jednak na start kupię sobie coś większego a z klamką poczekam. Prawdopodobnie zainwestuje w G36C (JG0638 V2) od JG a z czasem pomyślę dopiero o boczniaku.

7 godzin temu, Driver2503 napisał:

3.kilka magazynków  do gaziaka wyjdą prawie tyle co pistolet  ;/ . 

I to jest też dosyć spory problem. Do boczniaka wystarczą 2-3 magi. Normalnie pewnie potrzebował bym przynajmniej z 5 a to już są spore koszty.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

To wszystko zależy gdzie i jak grasz. W CQB pistolet jest niejednokrotnie lepszym wyborem, bo nie liczy się tak bardzo zasięg i celność, co reakcja na spust i manewrowość oraz eksponowanie jak najmniejszej części ciała przy możliwości oddania strzału z narożnika/drzwi itd.. Ale to jest taktyka czarna - krótkie dystanse, duża dynamika, tutaj możesz praktycznie brać pistolet taki, jaki Ci się podoba, ale poszukałbym używanego Tokyo Marui. 

Jak grasz w lasach/terenach otwartych, to jedyne co mi przychodzi na myśl to MK23 SOCOM. Masz do wyboru: STTI, Tokyo Marui, Novristcha. 

STTI z tuningiem wyniesie Cię około 500 zł i będziesz strzelał z niego celnie na 40-50 m. Tokyo Marui to około 700 zł bez tuningu ale strzela już wtedy bardzo dobrze, a z tuningiem bije na głowę i STTI. Na temat Novristcha się nie wypowiadam bo z tego nie strzelałem. Brak blowbacku = mniejsze zużycie gazu i niższa szansa na "syfon", zwłaszcza w przypadku niższych temperatur. Tyle, że mając pistolet, to Twoją taktyką jest maskowanie się i strzelanie z "nienacka" - bo inaczej Cię z podrzędnego chińczyka lobem serią ustrzelą bez problemu. 

Co prawda, najbardziej niesyfonującą repliką na gaz jaką miałem (i nadal mam) to jest KWC Colt Python 4", ale to rewolwer, ma 6 nabojów z kulkami w bębnie i niewielki zasięg, a ustalmy - potrzebujesz dużej pojemności magazynka.

Także na start do zielonej kup coś sprawdzonego, postrzelaj, pomyśl jaki chcesz pistolet i jak chcesz grać - później zdecydujesz, a do CQB i na bliski kontakt i tak Ci się przyda. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info.

Co prawda już postanowiłem, że na start kupie JG0638 a po czasie dopiero pomyślę nad jakimś lepszym pistoletem. Na razie tylko czekam, aż ta replika się gdzieś pojawi, bo aktualnie na Gunfire się wyprzedała, a w innych miejscach jej nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...