Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Marketing i promocja gier ASH i LARP


Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jestem wpisany i nawet zapłacony, szukam jeszcze chętnych z okolicy dolnośląska.

Ogólnie myślałem nad zakupem motocykla z koszem i urozmaicenie gier takim zwiadem na pewną odległość. Albo nawet stał by jako element otoczenia.  Ciekawe czy organizatorzy dopuścili taki mały sprzęt w stylizacji z epoki.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Mati86 napisał:

Tak jestem wpisany i nawet zapłacony, szukam jeszcze chętnych z okolicy dolnośląska.

Ogólnie myślałem nad zakupem motocykla z koszem i urozmaicenie gier takim zwiadem na pewną odległość. Albo nawet stał by jako element otoczenia.  Ciekawe czy organizatorzy dopuścili taki mały sprzęt w stylizacji z epoki.

Każdy dobry pomysł jest poddawany analizie. Wystylizowany motocykl z koszem jako zwiad niemieckiej kolumny pancernej? Dlaczego nie?

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że forum wmasgu śmierdzi trupem, gdyby nie było tego podforum. Na grupie fejsbukowej jest 250 osób, aktywnych będzie nie wiecej niż 30-40. Z tego co ludzie piszą czasem w tej grupie, wygląda na to że nie wiedzą nic o imprezach ASH, np takiego Nueve Chapelle, którego przygotowania trwają więcej niż pół roku. Nie rozumiem jak to jest możliwe i jakby to rozwiązać, skoro widzą posty, mają linki do forum i jeszcze fajnpejdż ASH.

Link to post
Share on other sites

Też zastanawiamy się jak dotrzeć z informacją o Nueve Chapelle, do większej liczby osób. Pazur umieścił nawet post na FB w grupie o Wielkiej Wojnie ale odzew delikatnie mówiąc, też nie powala. Może warto promować ASH wśród Larpowców na FB? 

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.07.2020 o 17:26, Kolba_DK napisał:

Nota bene - już od dawna kombinuję, czym mógłbym to przebić (nie drewnianą "oponę" oczywiście); będzie raczej trudno, ale coś wymyślę! ;-)

Kolba podpowiem: armata Schneider Mle 1897.

W dniu 24.07.2020 o 11:00, Pazur88 napisał:

Założyłem konto na fb w celach agitacyjnych. Ogólnie nie polecam. (...)

Pazur jakiś cienki ten krytyk, bo przyznam, że o ile widzę podobieństwo do haubicy Skody kal. 100 mm, to podobieństwa do przeciwpancernego Boforsa nijak tam nie dostrzegam. Odpisz typowi, że słabo patrzy, bo to stylizacja na https://pl.wikipedia.org/wiki/9_cm_FK_M.75/96

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.07.2020 o 10:24, Domin007 napisał:

Nie wiem, nie mam FB - moja pogarda dla tego medium jest bezgraniczna.

Moja także. Nie zmienia to faktu, że jeśli chodzi o dotarcie gdziekolwiek, to w temacie naszego hobby nie da rady bez tego.

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, krkmf napisał:

Moja także. Nie zmienia to faktu, że jeśli chodzi o dotarcie gdziekolwiek, to w temacie naszego hobby nie da rady bez tego.

Tego nie neguję. Lecz ja nie mam bladego pojęcia o marketingu i mediach społecznościowych, więc tu jest pole do popisu dla młodszej części środowiska, która czuje się jak ryba w wodzie na Facebookach, Instagramach, Youtube'ach czy innych TikTokach.

Link to post
Share on other sites

Można zaprosić na strzelankę jakiegoś znanego już asgjutubera, żeby pobiegał, postrzelał do niemców, nakręcił film i pokazał że to fajne. Stilgar od jakiegoś czasu mało wstawia, ale i tak "asg maniak" jest oglądany. Nr 1 na polskim jutubie jest Maniek44 . To takie moje 2 typy, reszty albo nie znam albo to jacyś wątpliwie przyjemni ludzie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o "Normandię 1944" to ja mam za dużo na głowie z buchalterią, scenariuszem, scenografią, logistyką innymi rzeczami. Wybaczcie, ale w kwestii zapraszania jutjuberów, instagramerów, influencerek czy szafiarek (bo w końcu stylizacja to takie trochę szafiarstwo, więc np. Tamara Gonzalez powinna się odnaleźć w temacie ;) polegam na Was i Waszych pomysłach.

Wiem, że na grze będzie kolega Dziećka (Gustlik44), liczę, że Łukasz zabierze kamerę i coś ogarnie. Potepieniec zamierza zwerbować swojego syna, który podobno ogarnia jutjuby. Jeżeli ktoś ma inny pomysł dot. promocji "N44" to śmiało, tylko dajcie mi znać na PW.

Link to post
Share on other sites

Dominik, ja ogarniam coraz bardziej sztukę audiowizualną ;) będę miał 2 kamerki plus drona :-o Myślę, że my radę coś „skręcić”.
Btw. być może warto otworzyć na YT profil „Airsoft History Poland” i tam wrzucać filmy z naszych imprez.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
W dniu 31.07.2020 o 13:59, SikorPL napisał:

Dominik, ja ogarniam coraz bardziej sztukę audiowizualną ;) będę miał 2 kamerki plus drona :-o Myślę, że my radę coś „skręcić”.
Btw. być może warto otworzyć na YT profil „Airsoft History Poland” i tam wrzucać filmy z naszych imprez.

Sam udział w grze ( walka i filmowanie to spory kłopot), choć dziękuję bardzo  zrobienie filmu z AP.  Ostatnio także wyposażyłem się w drona   DJI  i  jest to niesamowita frajda ale trzeba się sporo nauczyć.  Z drugiej zaś strony warto by było  zrobić kilka ujęć  ustawionych  by  pokazać sens  ASH.   

Link to post
Share on other sites

Jest zapisane jak sądzę pełno chłopa na Normandię.

Zbierzmy się i zróbmy z tego materiał? Jest nas tylu że myślę że ktoś zna kogoś od kręcenia iventów. 

Byłbym skłonny dopłacić do wpisowego żeby zrobić z naszej gry fajny obraz. Jest okazja, jest ekipa, jest zabawa.

To jak, pomożecie? 

Link to post
Share on other sites

Po ostatniej gównoburzy na fejsbuku trzeba wyciągnąć wnioski co "targetowania" wysiłków w promocji ASH. Dla niezorientowanych dopowiem, że kłótnia zaczęła się od selfiacza, wytknięcia niedociągnięć w postaci siatki i fapa na hełmie, no i się rozchulało- więc nie chodzi o samo to zdjęcie, komentarz czy tą siatkę z fapaniem. Wyszła najaw widocznie ukrywana pretensja części rekomanów, że muminy, że to nie rekonstrukcja i siedźcie w krzakach najlepiej, żeby nikt was nie widział. Część rekomanów. 
Myślę, że za bardzo skupiamy się na zaciągnieciu rekonstruktorów do ASH i teoretycznie już zaciągnięci ludzie wykazują niechęć do praw ASH. Wydaje mi się, że z tej grupy ludzi już nie zachęcimy więcej niż jest, bo poprostu bawią ich inne rzeczy. 
Moim zdaniem, powinniśmy 'rekrutować" ludzi totalnie świeżych, airsoftowców i jeszcze nie airsoftowców. Nie ma co wychodzić z założenia, że to dużo pieniędzy i ciężko- to oczywiście prawda, natomiast ogólnie ludzie wydają ciężkie kwoty na asg, wcale nie jadą po taniości.Jeżeli komuś się spodabają elektrycy to kupi zaraz cały sort z nestofie. Nie ma co przekonywać ludzi o wyrobionym stanowisku, trzeba zaszczepiać ASH "nieskażonym". Jestem za szturmem na popularne media- instagramy, tiktoki, jutuby, snapchaty, onlyfans, wszystko.

Link to post
Share on other sites

Próby wciągnięcia rekomanów do ASH były jasne i dość proste: mają praktycznie cały sprzęt (a czasem nawet repliki airsoftowe, które wyglądają lepiej niż denixy). Nie przekreślałbym ludzi z tego środowiska, ale starzy wyjadacze reko to stracona sprawa. Oni widzą świat tylko w kategoriach orgo-koszerność. Dla mnie to są ludzie TFG (TooFarGone). Jednakże młodzi rekonstruktorzy, którzy dopiero raczkują mogą się w to wciągnąć. Ale również jestem zdania, że airsoftowcy i ci którzy chcą w to wejść to nasz docelowy target. Wydawać by się mogło, że ta cała gównoburza może zniechęcić nowych, ale moim zdaniem jest odwrotnie. Raczej to pokaże, że bronimy niedociągnięć i braków, bo dla nas ważniejsza jest zabawa i klimat od koszerności i uszczypliwych uwag. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...