Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ochrona oczu przy kulkach >0.4g - dyskusja


Recommended Posts

Rozkminę mam. Z powodu flat hopów, gumek nowych generacji i większej świadomości graczy dotyczących dżuli, ludzie zaczynają pakować do co mocniejszych replik ciężkie kulki.

0.45g w snajpie mało kogo już dziwi. I tu pojawił się wątek, że ta amunicja jest już niebezpieczna dla typowej ochrony oczu jak okulary Uvex I-Vo czy nawet tańsze gogle Bolle. Szybki najzwyczajniej w świecie zaczynają pękać. Widziałem kilka takich akcji na YT i zaczynam się martwić, do czego to zmierza? Że początkujący dzieciak mający pompkę i przychodzący na zwykłą strzelankę, będzie musiał sprawiać sobie ochronę oczu za ponad 200 zł, by móc pograć, bo jeden typ na strzelance ma replikę z ciężką amunicją i >2J w repli?

Sam się zacząłem zastanawiać czy nie powinienem zmienić moich okularów na gogle typu heavy duty, ale wydawać kasę na coś co zostało wymyślone raczej do kontaktu z bronią palną by bronić się przed plasticzaną kulką, to jakiś absurd. Wiem, że kiedyś wyznacznikiem wystarczającej ochrony oczu była norma "F" na odłamki, ale to się chyba przedawniło.

 

Link to post
Share on other sites

Jak mantrę powtarzam wszystkim i wszędzie, na osłonie oczu się nie oszczędza. Osłona oczu powinna spełniać przynajmniej te militarne normy, bo to F ... to zgubne potrafi być. To durna norma, więcej okularom nie można dać i mamy wtedy okulary ESS spełniające normę militarną i jednocześnie tylko F ... bo EU.

Powiem ci ze pół biedy jak ktoś biega w Bolle z klasą F, zdarzało mi się widzieć ludzi biegających w goglach FMA (tych z wentylkiem), wizjer to cienki kawałek plastiku który się wygina w dłoniach jak butelka coli ;)

Osobiście biegam w Revisionach Desert Locust (wersja z wentylem, ale nie polecam, za droga wersja z tym wentylkiem jest, lepiej sobie doczepić samemu tego wentyla, oszczędzi się ok 2 stówek a będzie i wydajniejsze i cichsze ;) ).

Możesz podlinkować filmidło z YT ?

P.S. Strzelam z repliki 0.48 przy ok 3.2 J, unikam walenia po ryju bo trudniej trafić no i nie wszyscy są na tyle kumaci że maska w ASG to całkiem spoko sprawa a potem się drą że boli ;)

EDYTA: W sumie po namyśle dodam że początkujący dzieciak powinien iść na pole gdzie są odpowiednie limity mocy i raczej CQB niż typowy otwarty teren / las itp.

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

Również jestem zdania, że lepiej wydać raz a dobrze, tym bardziej, że są promocje, kody rabatowe i nie trzeba wydawać pełnej (wydającej się zbyt wysokiej) kwoty. Oczy nie odrastają. Okulary balistyczne (np. wspomniane ESS) zwykle bez problemu zatrzymają śrut (nie jego wiązkę - zbyt duża energia skumulowana, sprawdziliśmy i przegięliśmy ;)) wystrzelony ze strzelby (palnej), tym bardziej zatrzymają kompozytową kulkę airsoftową, nawet 0,45g. 

Limity i warunki strzelania w każdym towarzystwie ustala organizator i należy to uszanować. Trzeba zdawać sobie sprawę z czego i jak ktoś może do nas strzelać i odpowiednio się zabezpieczyć. Dyskusje nad fps-ami, HPA, stosowaniem piro i wszelkiej innej maści dylematami na temat bezpieczeństwa przewalały się przez forum wielokrotnie i to jedyna właściwa odpowiedź. Jeśli uważasz, że w danym towarzystwie gra nie jest bezpieczna - olej i znajdź inne. Wbrew popularnemu poklaskowi dla roszczeniowości, nie uważam, że każde strzelanie powinno być dla każdego ;) Są towarzystwa z limitem mocy replik, są i takie gdzie liczne grono nie uznaje żadnych limitów. Jeśli masz wątpliwości co do swojej ochrony oczu, spraw sobie lepszą, albo odpuść dane grono. 

Link to post
Share on other sites

Przecież z mocniejszych replik raczej nie zdarza się strzelanie z bliska po twarzy bardziej niebezpieczne są serie z bliska mogące zrzucić okulary użytkownika. Kiedyś miałem taki numer obrywając serie z kilku metrów google spadły  .  , Ochrona oczu do 50zł wytrzymuje bez problemu szturmówki z metra   przy mocy 1,89J i 0.32 

Względem ostatnich 10 lat w szturmie nastąpiło raptem przejście z 0.28 na 0.32 w snajpach bardziej to fakt chodź moc {fps z 666 do 600 pospadała w niektórych miejscach ) 

( to samo Dmr z 550 na 500 . ) Nie ma się czego obawiać . 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...