Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SXR a&k shotgun hybrydowy


Recommended Posts

Zakładałem temat w sprężynowych ale nie ma po nim śladu, w sumie sama konstrukcja jest nowa więc tu też podejdzie. Seria SXR firmy A&k to strzelby na shellsy strzelające 3 kulkami. Niby system znany od lat ale jednak coś się zmieniło. Poszukałem w internetach i okazuje się, że replika ma system ładowania kulek wyjęty z gazowych shotgunów na shellsy. Nie mamy już dziwnego zgrubienia na magazynku rurowym przy body tylko wszystko jest ładnie ukryte. Kolejna sprawa to "gearbox", który we wszystkich znanych konstrukcjach tri-shotów był plastikowy, a w A&K jest metalowy. Daje to potencjał do tuningu. Z zewnątrz full metal. Pozostałe części spustu wyglądają jak ze znanych już tri-shotów. Podobnie z prowadnicą sprężyny czy zespołem tłoczków. Te części są akurat z plastiku ale na necie znalazłem metalowe zamienniki. Pomijając, że są drogie i mogą wymagać drobnego dopasowania a na dodatek trzeba je sprowadzić, dają potęcjał do tuningu mocowego na np te 380-400fps w metalowym "gearboxie" i zwiększą żywotność replik tego typu. Nie jest to potwierdzona informacja ale kojarzę, że pewien jegomość upgradeował tishota mocowo sprężyną od psg-1 Tokyo marui-wymagała obcięcia kilku zwojów. Nie jestem pewien jaka jest różnica między sprężynami do tej snajperki a zwykłymi dedykowanymi do aegów więc otwarta zostaje kwestia dopasowania i dostępności . Mam aktualnie shotgun DE i jego mankamenty to zasięg i ogromną ilość plastiku, który na tę chwilę rozpada się w rękach. Stąd ten temat. Jeśli ktoś ma informacje o serii SXR zachęcam do podzielenia się. Podobnie jeśli ktoś ma info odnośnie części tuningowych. Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

 Jest film z rozbierania repliki, niestety po niemiecku więc mało z tego zrozumiałem, ale po 18 min. filmu rozbierany jest gearbox, i widać ewidentnie, że od środka jest metalowy (z zewnątrz pomalowany na czarno). Kilka części w środku też chyba było metalowych ale lepiej, żeby wypowiedział się ktoś kto rozumie po niemiecku ;) .

Edit: nie bardzo chce się to wyświetlać ale dla zainteresowanych dokładny tytuł filmu " A&K SXR Long / Tactical Shotgun ☆ Review #017 ".

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...