Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć, 

potrzebuje zasięgnąć opinii kogoś bardziej obeznanego w sprawach technicznych :D

Replika działała poprawnie, potem ją rozłożyłem (chciałem przesmarować, zmienić kable), złożyłem już nie działała poprawnie :d była po 7 latach czekania w kartonie (problem był, że na auto pluł po 2-3 kulki przy jednym naciągnięciu tłoka, tak zwane dublety)

Trafiła do serwisanta, niestety zdjęcia nie działają na tej platformie więc opisze. 

Czynności wykonane:

1. Wymiana gumki hop-up (na maple leaf macaron 80*)

2. Wymiana głowicy tłoka

3. Montaż sorbopad

4. Podkładkowanie

5. Smarowanie gearboxa i układu cylindra

6. Korekta przewodów silikonowych

Dopisek: Z racji wymiany głowicy tłoka na wzmocnioną płaską wymieniono gumę głowicy cylindra na 80%. Uszczelni to zespół cylindra i wydłuży żywotność gb

Po serwisie duża poprawa na +, chociaż jak się szybko okazało na auto dalej nie strzela tak jak powinno, dubletów jest co prawda dużo mnie jednak dalej się zdarzają natomiast teraz jest problem z podawaniem kulek, że kilkam auto leci 1-2-3 i nagle na pusto.. a kulki w magazynku są.

Następnie została wymieniona komora hopka na inną też stock, nie zawiele to pomogło.

Póżniej, zakupiłem lufę guarder 469mm 6.02, komorę hop up slong (https://www.taiwangun.com/komory-hop-up-2/komora-hop-up-rotary-m4-m16-slong-airsoft), dystanser omega maple leafe i już wcześniej zakupiona gumka macaron 80*.

 

Replika ma 457-460 FPS na 0.2 rof około 25, po tych wymianach dalej to samo na auto nie strzela poprostu, trochę postrzela (2-3 kulki) a potem już kulki nie trafiają do komory, magazynki są nowe i kulki są w porządku na semi wszystko bangla, wszystko podaje i dobrze daleko leci

I tutaj moje pytanie dlaczego nie działa na auto? Czy jest to wina gumki 80* bo to dość twarda gumka może ma twardy kołnierz i kulki się nie przeciskają  no ale na semi też by był ten problem..

Czy może jest problem z dyszą , jest zadługa lub za krótka z całą pewnością jest to stock

Czy może rof jest za duży i dysza tak napi$%#@la, że nie nadążają się kulki wsuwać do komory bo cały czas lata dysza (mam zakupiony opóźniacz, ale jeszcze nie montowałem) . Śmiga na batce 11.1/20C (stały prąd rozładowania 40A).

Na semi bardzo przyjemnie, wszystko śmiga. Zależy mi, żeby te auto ogarnąć, czy ktoś ma jakieś pomysły albo odniesie się do moich rozmyślań :D 

Dziękuje serdecznie za pomoc.

 

 

Link to post
Share on other sites

Bym obstawiał że coś na linii dysza - komora - gumka. Tu coś gdzieś nie pasuje.

Dla przykładu moje GG MBR 308WH, dysza MAXX Pro, w komorze MAXX  ME źle pracowała i tarła o górę komory hop siupa, problemy z podawaniem kulek, szczelnością, puste strzały itp (wszystko na singlu) , zmiana komory na stockową od GG, problem zniknął ;)

Przy okazji zrób prosty test MID CAP, załaduj dwa magazynki, jeden do pełna drugi do połowy powiedzmy i zobacz jak na którym działa, u mnie własnie objaw był taki że przy połowie maga już wszystko działało ok.

 

Link to post
Share on other sites

Komore wymieniałem już dwa razy, więc już to odpuszczam, z tymi magazynkami zrobię test, wydaje mi się, że albo za duży rof mam i kulki nie nadążają wchodzić albo coś z dyszą za krótka albo za długa sam nie wiem. Tylko te dysze mają różne długości od każdego producent ma różną nie wiem jak dobrać dyszę, żeby była idealna albo bardzo dobra, niby parę mm ale to może dużo zmienić. Czym się kierować przy wyborze dyszy

Link to post
Share on other sites

Ja komorę wymieniałem ... nie wiem ile już razu, tylko stockowa działa ok ;)

Był ProWin, było Retro, były jakieś klony, był MAXX itp. Tylko stockowa działała poprawnie.

Zabawy z dyszą to jest dopiero mordęga, bo to testy. Sprawdź najpierw magi.

Jak to lubimy mawiać, Airsoft to rzeźba ;)

EDYTA: Parę mm różnicy z dyszą to potrafi masakrę zrobić, różnice czasem są w 0.1 i też potrafisz zauważyć, np mniejsza /większa szczelność, problemy z podawaniem, może być np za luźno / za ciasno na prowadnicy z głowicy cylindra i też powodować problemy z kulkami bo osiowość inna niż normalnie.

MIŁEJ ZABAWY! XD

EDYTA 2: po namyśle, na podawanie kulek może mieć jeszcze wpływ płytka popychacza dyszy i opóźniacz na zębatce tłokowej, np za mało odsuwa dyszę w cyklu.

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...