Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, skończyłem niedawno 17 lat i chciałbym sobie kupić replikę ASG nie tylko do chodzenia na strzelanki, ale i strzelania rekreacyjnego. Ale niestety, póki jestem niepełnoletni raczej nie mam szans na spełnienie tego przez tą osobę, która raczej powinna mnie wspierać w pasjach, czyli mojego rodzica. Nasuwa się tutaj kilka problemów:

1. Nie mam ojca, ani innego męskiego wzorca w bliskiej rodzinie, nie mam żadnego poparcia od innej osoby, za to moja mama ma duże wsparcie od swoich psiapsiółek, które równie dobrze są zamknięte na jakiekolwiek argumenty i dowody.

2. Pieniądze nie wchodzą w grę, mam swój budżet i odkładałem go przez ostatnie lata. No to mówię, trudno, sam sobie kupię jak nie ma co liczyć na chociaż lekkie dofinansowanie od rodziny. Jednakże, gdy to powiedziałem, moja matka powiedziała, że skoro tak, to ona będzie czekać, aż paczka przyjdzie, po czym wyrzuci to na śmietnik lub zniszczy. Po czym powiedziała dość chamsko "A twoje pieniążki pójdą papa :)". Tak. Mówie serio. Taką właśnie mam matkę.

3. Żadne argumenty, dowody, przykłady, zasady działania replik, sportu, amunicji do niej nie trafiają. Ona od razu mówi, że ma w d***e co mam do powiedzenia, bo ona się nie zgadza i tyle. Po czym kompletnie ignorując jakiekolwiek moje argumenty, że to może być dobry sport zaczęłą pieprzyć jakieś brednie o strzelaninach w szkole, że jak włożysz prawdziwy nabój to też wystrzeli, a nawet jeśli to może jakies dziecko mi wbiegnie pod lufe i będziemy w więzieniu na 20 lat. Po czym jak jej mówiłem, że to nie ma sensu, bo prawo i fizyka tak nie działa to mówiła, żebym nie pyskował, bo jeszcze gówniarzem jestem. 

Nie wiem czy ktokolwiek z was spotkał się ze sprawą tego kalibru. Dosłownie nie mam już żadnych sposobów bym mógł sobie w spokoju kupić to na co zbierałem tą kasę. Co, mam kupić replikę potajemnie, a potem schować ją gdzieś pod łóżko? Najgorsze jest to, że kilku moich kolegów też ma repliki, które na dodatek dostali od rodziców, obu, od mamy i taty. Z kolei no cóż, ja wylosowałem skrajnego hoplofoba. Nie chce tutaj obrażać, ani poniżać mojej matki, bo to nadal moja mama, ale niestety taka prawda. 

 

Link to post
Share on other sites

Rodziców się nie wybiera - nic na to nie poradzisz.

Masz kilka opcji:

1. Zacisnąć zęby, poczekać do pełnoletności

2. Kupić replikę z wysyłką do jakiegoś ziomka i niech on Ci ją na razie wozi.

3. Dogadać się z rodzicielką. Pogadać rozsądnie z argumentami. ASG na pewno jest tylko objawem większego problemu.

Powodzenia

Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, RalfButton said:

Rodziców się nie wybiera - nic na to nie poradzisz.

Masz kilka opcji:

1. Zacisnąć zęby, poczekać do pełnoletności

2. Kupić replikę z wysyłką do jakiegoś ziomka i niech on Ci ją na razie wozi.

3. Dogadać się z rodzicielką. Pogadać rozsądnie z argumentami. ASG na pewno jest tylko objawem większego problemu.

Powodzenia

Dzięki za odpowiedź. To tak, jeśli chodzi o rady: 

1. W teorii podziała, ale replika, na którą się łasiłem może już wtedy być bardzo mało dostępna lub w ogóle niedostępna.

2. Za dużo raczej roboty, to by wyglądało strasznie śmiesznie i za każdym razem gdybym chciał gdzieś pójść z tą repliką to bym musiał ciągle mu zawracać gitarę.

3. Nie zadziała. Niestety z ignorancją się nie wygra. Powodem czemu jest tak agresywnie nastawiona do ASG, broni i do strzelectwa ogólnie jest ogólnie propaganda medialna i netflixowa na ten temat. Strasznie dużo się słyszy o jakiś strzelaninach na drugim końcu świata (często z broni nielegalnej) lub totalna fikcja wymyślona przez Netflixa. Nie da rady, uwierz mi, znam moją matkę i wiem, że jedynie psychiatra by dał radę ją ogarnąć. Ale oczywiście, nie zgodzi się na wizyte u psychiatry bo "To nie ona ma fioła na punkcie morderczej broni".

Link to post
Share on other sites

Możesz czekać do pełnoletności ale może się okazać, że dopóki mieszkasz u niej to i tak ci nie będzie pozwalać. Pójdziesz z tym do sądu?

Możesz poszukać jakiś filmików ze strzelanek i jej pokazać, że to nie jest groźne (o ile wogóle będzie chciała na nie spojrzeć).

Może dałoby się zaprosić tego strzelającego kolegę razem z rodzicami. Może rodzic z rodzicem inaczej pogada.

Łatwo nie masz...

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, mareq said:

Możesz czekać do pełnoletności ale może się okazać, że dopóki mieszkasz u niej to i tak ci nie będzie pozwalać. Pójdziesz z tym do sądu?

Możesz poszukać jakiś filmików ze strzelanek i jej pokazać, że to nie jest groźne (o ile wogóle będzie chciała na nie spojrzeć).

Może dałoby się zaprosić tego strzelającego kolegę razem z rodzicami. Może rodzic z rodzicem inaczej pogada.

Łatwo nie masz...

Raz jej wysłałem filmik, po paru sekundach se go wyłączyła i wróciła do Netflixa. 

Do sądu mi się nie chce iść, bez przesady. A jeśli chodzi o kolegę by przyszedł i ją wyjaśnił to, no też nie chce zawracać dupy jakiemuś ziomkowi, by wyjaśnił sprawę w moim imieniu, poza tym nie wiem czy to w ogóle podziała, bo podczas rozmowy ona mówi tak tak, przemyślę to, a na końcu z powrotem wraca do starej logiki. Dobra, zamawiam. Postaram się wybrać taki termin dostawy, by jej nie było w domu i bym to ja odebrał, po czym bym to gdzieś w szafie schował.  

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, omonon said:

Nie taka znowu zła :). Jesli opis jest wiarygodny (bo niekoniecznie jest...) to mi to traca jakąś patolą. Może lepiej niech się chłopak szybko wyrwie.

Szczerze, nie dziwię ci się, że to może być mało wiarygodne. Z punktu widzenia kogokolwiek praktycznie jest to absurdalne, no ale taki mam klimat.

Link to post
Share on other sites

Stała się chyba rzecz najbardziej niespodziewana. Zgodziła się! Powiedziała mi tylko, bym tego nie nosił na jej oczach bo się wkurzy. Musiałem ją trochę przycisnąć (nie fizycznie oczywiście), odpaliłem jej na laptopie film ze strzelectwa dynamicznego ASG, powiedziałem jej co sie obecnie dzieje, co oni robią itp i ustąpiła. Tylko teraz jest tak jak z licencją na broń do celów sportowych, co jakiś czas musze jechać na jakieś strzelanki, by nie zrobiła jakiejś afery że takie coś w domu aż tyle trzymam.  Dzięki wam wszystkim za pomoc!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 26.09.2020 o 19:14, DrSTAHP napisał:

Stała się chyba rzecz najbardziej niespodziewana. Zgodziła się! Powiedziała mi tylko, bym tego nie nosił na jej oczach bo się wkurzy. Musiałem ją trochę przycisnąć (nie fizycznie oczywiście), odpaliłem jej na laptopie film ze strzelectwa dynamicznego ASG, powiedziałem jej co sie obecnie dzieje, co oni robią itp i ustąpiła. Tylko teraz jest tak jak z licencją na broń do celów sportowych, co jakiś czas musze jechać na jakieś strzelanki, by nie zrobiła jakiejś afery że takie coś w domu aż tyle trzymam.  Dzięki wam wszystkim za pomoc!

Świetnie że się udało, możliwe że z czasem zmieni nastawienie. U mnie też strasznie krzywo na to patrzyli w domu (co prawda nie aż tak) ale byłem za to wtedy na studiach w innym mieście więc nie było dużego problemu. Z czasem zmieniła zdanie. Najważniejsze to nic na siłę i szczerze mówić (tylko nie o cenach sprzętu :D)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...