Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika pod DMR do 1000zł


Recommended Posts

Witam, poszukuję repliki pod DMR do 1000zł. Najlepiej żeby była to konstrukcja zachodnia i "orisowana". Nie musi być to DMR po wyjęciu z pudełka, ważne żeby replika fabrycznie miała dosyć długą lufę wewnętrzną (najlepiej precyzyjna).
Zastanawiałem się nad jedną z replik serii "Edge" od Specna Arms ze względu na fajne technologie/ układy zaimplementowane od nowości (w tym mosfet, który wolałbym aby był już w replice).
P.S. Sorki za nadużywanie słowa "replika"

Link to post
Share on other sites

Zakładam że chodzi Ci o repliki nowe.

Pierwsze i najważniejsze pytanie:
Czy chcesz żeby to była replika która ma ~550 fps, czy chcesz mieć replikę DMR?
Różnica jest mała, na niektórych większych zlotach po prostu nie dopuszczą np. Repliki M4 czy AK jak ma więcej niż 450 fps. Żeby mieć +500 trzeba mieć coś co w pierwowzorze jest na większy nabój, np. SR25.

Przechodząc do konkretów. Jak nie interesują Cię większe zloty, lub wystarczy Ci na nich 450 fps to bierz M4 (do 1k zł to pewnie Evolution Airsoft, choć jestem trochę nieaktualny z sytuacją na rynku).
Jak chcesz mieć DMR zawsze, to do 1k zł to z zachodnich konstrukcji zostaje w sumie tylko SR25 od AK lub CYMY lub przerobione G36 czyli SL8.
SR25 od CYMY podobno w miarę fajne w stocku, ale podobno nie wchodził GB od Retro co utrudniało tuning.

Link to post
Share on other sites

Nie ma to większego znaczenia  dla mnie (chociaż wolałbym coś właśnie strzelającego tylko ogniem pojedynczym), dostosuję się do zasad. Byle replika była jak najbardziej zdatna do fajnego strzelania bez ingerencji w żadne układy (przynajmniej początkowo). Tak koniecznie nową replikę.

P.S. jest też szansa ostatecznie dołożyć z 300zł, ale tylko w przypadku znacznej różnicy "wydajności"/ jakości w stosunku do tańszych replik tego rodzaju.

Edited by zimson
Link to post
Share on other sites

Ja bym zasugerował kupno ICS'a. W stock'u będziesz miał już wytrzymały GB i dobrą komorę HU (w 80% innych eMek/sr'ek będziesz musiał to na starcie wymienić a to koszt z ok 700zł).Ponad to będziesz miał łatwy dostęp do lufy/pneumatyki co jest niezmiernie przydatne w DMR'kach (dbanie o czystość układu,testy części itp), nie wspominając o błyskawicznej możliwości wymiany sprężyny. Co do klasyfikacji takiej repliki na jakiś milsimach to zawsze pozostaje ci dokupienie frontu od mk12 mod1 spr (jak lubisz risy) (do dostania na aliexpres z tego co widziałem) i wtedy już wejdziesz wszędzie.

Link to post
Share on other sites

ICSy to moje ulubione repliki, sam mam jednego. Ale jak z repliki DMR do 1000 zł, zrobił się temat o M4 do 1700? A CXP-YAK R SR to nawet i więcej ;)

Do 1700 ja bym brał ICSa. Jak chcesz robić M4 pod mk12 mod1 spr to trzeba brać wersje z klasycznym body i jeszcze dodatkowe koszty na front itp. itd.
ICS ma swoje zalety, ale nie pozostaje bez wad. Poczytaj temat o ICSach. Bierz tylko wersje z EBB, jak nie lubisz EBB to można to usunąć, ale wersje bez EBB to starsze, gorsze konstrukcje.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie ICSy z nowej serii (te z EBB) są bardzo dobrą bazą, a nawet nie trzeba w nich dużo zmieniać.
Ale co do używania tego jako DMR to już w gestii organizatora. Serii YAK nie przerobisz na mk12 SPR, ponieważ górne body jest wyższe, podobne do HK. Trzeba by brać model który ma "klasyczne" body eMkowe.
Ale na 95% strzelanek M4 tylko z singlem przejdzie jako DMR.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...