Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładownice do Karabiner 98k


Recommended Posts

Guten Tag, Kameraden!

Będąc super pro i dzierżąc godne porządnej armii nasze Karabinery, spotkaliśmy się z problemem jakiego nie doświadcza partyzant-obdartus z wyświechtanym Maschinenpistole.

Ładownice od mausera nie pasują do naszych magazynków (albo na odwrót), więc temat nie jest prosty. Znaczy w sumie jest, ale lekko nie jest.

1. Ładownica, która mieści nasze magazynki - kupienie jakiś ładownic z demobilu.

Niestety idziemy na kompromis i poświęcamy piękny wygląd na rzecz wygody. Niestety. Oczywiście ASH to nie reko, więc nikt Cię palcem nie wytknie, sporo weteranów poszło tą drogą.

Ładownica od skorpiona- czeska skórzana ładownica mieszcząca 2 magazynki łukowe idealnie pomieści ciut mniejsze magi od SW, jak i od vsr. 
125177325_1058963941199688_8829740215775503956_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=2&_nc_sid=58c789&_nc_ohc=KEubyLppa2wAX9QSPsI&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.xx&oh=4ed5ceaa05e4cee600cc5b55329bc644&oe=5FD9388D125410165_3565898336765795_7619816436196026592_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=2&_nc_sid=58c789&_nc_ohc=BvOSi2ngs00AX-yFas0&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.xx&oh=718399f5b3f582fc170af51adf647366&oe=5FD6E7B8

Ładownice jugosłowiańskie - Jeżeli spotkasz w siecie Pazura, to on na pewno Ci poleci te właśnie ładownice. Ja ich nie dotykałem, ale widać że zmieszczą każdy możliwy karabinowy magazynek, szybkoładowarkę, taktyczny baton Panzerschokolade, złożony na pół magazynek od Stg. 
125211799_900560543810512_3534954245506552951_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=2&_nc_sid=58c789&_nc_ohc=dJoukgS_IX4AX98hQfe&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.xx&oh=ff55be8bd167afb9875f4a9a43e04513&oe=5FD95D9C

Ładownica do SKS- jak je kupiłem, musiłem je porządnie wyczyścić bo były tak koszmarnie brudne, że po gruntownym czyszczeniu ważą o połowę mniej niż początkowo. Są brzydkie, ale mieszczą 3 magazynki od vsr albo 2 od snow wolfa. To jest skóra ze sztucznej komunistycznej świni- więc na pewno nie uda się Ci ich zniszczyć.
125239580_708066816581048_7150213105714230717_n.jpg?_nc_cat=100&cb=846ca55b-311e05c7&ccb=2&_nc_sid=58c789&_nc_ohc=IdakRIobrVgAX9f-JAz&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.xx&oh=e72fb54bbefef60b8183bfb383be4eba&oe=5FD71994

Lista się nie kończy, chociaż nie znam innych godnych polecenia ładownic. Osobiście uważam, że nie ma nic złego w noszeniu tych ładownic, natomiast zwłaszcza jasne ładownice strasznie "wyją" pośród czerni reszty oporządzenia. Z pomocą idzie nam historia i tak, jak Fallschirmjäger musiał w pewnym momencie czernić swoje brązowe oporządzenie, tak i ty możesz to zrobić ze swoją ładownicą. Polecam i zachęcam, zawsze warto "dopieścić" szpej.

2. Ładownica reprodukcja, ale przerobiona - poprzednie ładownice były kompromisem ceniącym wygodę i portfel, tutaj proponuję opcję, która lekka nie jest.

https://drive.google.com/drive/folders/16HV9H53uXYwaxJWleEz38ncphL0HryXW?usp=sharing

Tak, połączyłem dwie komory ładownicy. Klapki również. Tak, wciąż mnie bolą palce od igieł. Tak, jestem szczęśliwy. Nie jest to jedyny sposób na przeróbkę, ale ja zrobiłem tak. Jeżeli ktoś chciałby pójść w me ślady, to musi kupić nić do skór, igły do skór, szydło do zrobienia dziur od igły oraz szczypce/małe kombinerki, bo nie da się ręką sięgnąć na spód ładownicy. Technika nazywa się "saddle stitch" i można dobre poradniki znaleźć na YT. 
125182497_699238267659345_9077666261399245358_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=58c789&_nc_ohc=7zMZ-P7dN3oAX_yWqIN&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.xx&tp=6&oh=2da0b7878784de7a6b33d975b7d7055b&oe=5FD9AF1B
Oto ja, czyli efekt słuchania tego forum:
-bluza szwedzka, przerobiona, doszyte guziki, dolne kieszenie, pagony, przerobiony kołnierz, naszyte patki.
-feldmycka m43 z mundurów historycznych
-Spodnie mil-tec bdu z sprintertarnie, z odprutymi kieszeniami bocznymi
-sw mauser- czyli CZTEROTAKT, A JAK KAŻDY WETERAN ASH WIE, NAJLEPSZA JEST ZABAWA Z CZTEROTAKTEM.
-rękawiczki z uciętymi palcami to patent upatrzony u Marka, tutaj szwajcarskie wełniane.

I oczywiście moja ładownica po przeróbce- jak widać, nie widać że komory są połączone, na pewno nie na pierwszy rzut oka. Mieści się bez problemu jeden magazynek od SW, więcej aktualnie nie mam, więc sprawdzić nie mogę.

@ashigara Również przerobił swoją ładownicę, zapewne niedługo wrzuci zdjęcia i tutaj. 

Zachęcam każdego, do polepszania swojego sprzętu. Nikt Ci przecież nie powie "kolego, ale ten pasek to Ty sobie wymień, to nie sierpień '38-go". Sam osobiście przyjąłęm zasadę "Na każdą nową grę coś lepszego". Nie tylko moja sylwetka jest coraz lepsza- ja mam wielką satysfakcję, że gonię moich kolegów w pięknych szpejach. Pozdrawiam, do zaobaczenia w postach i na Linii Arpada.

Link to post
Share on other sites

A wystarczyło ogarnąć customowego kar98k od jegomościa Zebu. Magazynki robione przez niego, wchodzą idealnie do ładownic. Jeden na komorę. Pojemność mają 18 kulek, więc prawie się trzyma realistycznej zasobności takiej ładownicy :D.
Pośmieszkowane to już można na serio pisać. Super robota. Może Twój pomysł pchnie inne osoby do sprawienia sobie takiego patentu, zamiast jakichś kłujących w oczy ładownic, czy chowania magów po kieszeniach.

Edit: Próbowałeś może jak magazynek będzie wchodził i wychodził mając tylko jedną klapkę otwartą? Ja w swoim bandolierze łącząc komory, zostawiłem klapy w spokoju. Jak jedna się przypadkiem otworzy lub zapomnę jej zamknąć to mniejsza szansa, że magazynek wypadnie.

Edited by Meister
Niedokończona myśl
Link to post
Share on other sites

Musiałem wyciąć te boczki w klapka, żeby lepiej się zamykało- i te klapki są zszyte ze sobą również, w linku na dysku google są zdjęcia z całego procesu i końcowe.

https://drive.google.com/drive/folders/16HV9H53uXYwaxJWleEz38ncphL0HryXW?usp=sharing

Więc, odpowiadając na pytanie, to trzeba otwierać obie na raz oczywiście. Ale z drugiej strony są trzymane przez dwa paski, więc w razie odpięcia jednego cała klapa się trzyma i nic nie wypadnie. Dodatkowo wyciąganie z jednej klapki, byłoby nie wygodne, przez ten dziwny nieregularny kształt magazynka.

Link to post
Share on other sites

Ja przed Normandią przerobiłem swoją ładownicę.

Mieści jeden magazynek do SW.

Rozprułem część szwów i wykorzystałem stare otwory, więc w każdej chwili można przywrócić ładownicę do stanu pierwotnego.

Skóra, która została pomiędzy rozprutymi komorami dodatkowo przytrzymuje magazynek, kiedy ładownica jest otwarta.

Wygląda to tak:

https://photos.app.goo.gl/MYPZWbd3FAi5LnPA7

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 16.11.2020 o 11:48, Mekar napisał:

(...)Z pomocą idzie nam historia i tak, jak Fallschirmjäger musiał w pewnym momencie czernić swoje brązowe oporządzenie,(...)

Owszem od 1943 r. był nakaz czernienia brązowych elementów ekwipunku nie tylko u spadochroniarzy, ale w całej Luftwaffe, oraz Kriegsmarine. Oczywiście weterani mieli wyj...ne na to, a i pod koniec wojny w niektórych dywizjach grenadierów ludowych zdarzały się młodziaki z nowym brązowym szpejem, który pokutował w magazynach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
20 godzin temu, Młody_brt napisał:

Dzięki Mekar za poradnik :). Jako taką sylwetkę zrobiłem i teraz muszę zrobić przeróbkę ładownic aby pomieścić 2 magi od SW.

https://photos.google.com/search/_tra_/photo/AF1QipPvy2kB6fVs1I49fUfv2H-bfaNys5JYffrvOOVN

Link nie działa, wyskakuje błąd 404 czyli że strona nie istnieje. 

Widzę, że moje zdjęcia przestały działać. No cóż, trudno, nie jest to wielka strata, bo zdjęcia tych ładownic można sobie w 5 minut znaleźć w internecie.  Zdjęcia tej mojej  ładownicy oraz stylizacji są na dysku googla, więc są "wieczne":
 

W dniu 16.11.2020 o 11:48, Mekar napisał:

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...