Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki boczniak na początek?


Recommended Posts

21 minut temu, Rych33 napisał:

Elektryczne to są dobre golarki Philipsa :) A green gas czy CO2, to musisz się określić. Ile możesz kasy na to przeznaczyć ? Bo bez tego pytanie jest zbyt ogólne.

Budżet to 350-400zł. Napisałem też że napęd green gas lub elektryczny. Słyszałem że co2 ma większą moc więc w sprawie napędu można doradzić.

Link to post
Share on other sites

Jak nie musisz mieć blowbacku a po prostu potrzebujesz niezawodnej klamki to elektryki od cymy są ok. Jak chcesz strzelać w warunkach zimowych to od razu odpuść GG. CO2 wypada lepiej w takich warunkach. Zakładam, że to nie ma być jedyna replika do zabawy tylko boczniak czy zapasowa.

Link to post
Share on other sites

CO2 od GG nie różni się za bardzo, jest z resztą dużo replik które działają na to i na to.
CO2 będzie lepiej działało w niższych temperaturach, ale nie jest to super niezawodne, elektrykiem można się bawić cały rok.
Są repliki na CO2 które mają poniżej 350, ale są też takie co mają +450.

KP13 od KJW jest za około 400 zł, myślę czy by sobie go nie kupić bo moja stara klamka zaczyna się rozpadać po tych 6 latach ;)
 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, mareq napisał:

Jak nie musisz mieć blowbacku a po prostu potrzebujesz niezawodnej klamki to elektryki od cymy są ok. Jak chcesz strzelać w warunkach zimowych to od razu odpuść GG. CO2 wypada lepiej w takich warunkach. Zakładam, że to nie ma być jedyna replika do zabawy tylko boczniak czy zapasowa.

To będzie mój pierwszy boczniak. A jakiego elektryka mógłbyś polecić?

Edited by MaciejQ
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest z elektrykami. Ale z GG i CO2 w cenie około 400 zł to jest loteria. Zależy jak trafisz. Chodzi o niedoróbki i słabe wykonanie. Co skutkuje niewłaściwym działaniem już po wyjęciu z pudełka. A niektóre sklepy piszą że sprawdzają repliki przed sprzedażą. Bzdura ! Bo gdyby chociaż pobieżnie sprawdzali, to nigdy nie powinni mnie uszczęśliwić takimi replikami o których pisałem w tematach :

https://wmasg.com/pl/forum/topic/167782-xtp-xtreme-training-pistol-aps

https://wmasg.com/pl/forum/topic/164034-ics-ble-alpha

https://wmasg.com/pl/forum/topic/169689-kp-13-co2green-gaz-kjw

Obyś miał więcej szczęścia. Generalnie jeśli chodzi o gaziaki, to wybierał bym te przystosowane na GG i CO2. Zawsze to trochę poszerzone możliwości. No i takie do których są dostępne magazynki. No i w standardzie TM, bo większa dostępność części i możliwości tuningu.

Np. taki https://www.taiwangun.com/pl/pistolet-green-gaz/kp-01-e2-kjw?from=listing&campaign-id=14

Czy taki https://www.taiwangun.com/pl/pistolet-green-gaz/m9-vertec-kjw

Albo taki https://www.taiwangun.com/pl/pistolet-green-gaz/1911-kjw?from=listing&campaign-id=19

Zależy jaki model Ci się podoba.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
W dniu 5.01.2021 o 09:40, Huba_lbn napisał:

CO2 od GG nie różni się za bardzo, jest z resztą dużo replik które działają na to i na to.
CO2 będzie lepiej działało w niższych temperaturach, ale nie jest to super niezawodne, elektrykiem można się bawić cały rok.
Są repliki na CO2 które mają poniżej 350, ale są też takie co mają +450.

KP13 od KJW jest za około 400 zł, myślę czy by sobie go nie kupić bo moja stara klamka zaczyna się rozpadać po tych 6 latach ;)
 

Trochę czasu minęło. Kupiłeś tego KP13 od KJW ? Czy coś innego ? Pochwal się jak Ci się chce :) Ja swojego KP13 doprowadziłem w końcu do stanu normalnej używalności i niezawodności w tak zwanej akcji. Ale kosztowało mnie to trochę zabawy (czytaj pieniędzy) :)

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rych33 napisał:

Trochę czasu minęło. Kupiłeś tego KP13 od KJW ? Czy coś innego ? Pochwal się jak Ci się chce :) Ja swojego KP13 doprowadziłem w końcu do stanu normalnej używalności i niezawodności w tak zwanej akcji. Ale kosztowało mnie to trochę zabawy (czytaj pieniędzy) :)

Miałem kilka miesięcy u siebie KP13 od znajomego, jak naprawiałem moje ACP601, KP13 było jako replika referencyjna, bo było z nią 0 problemów i działała na wszystkich magach jakie miałem, ACP601 nie udało mi się wtedy ogarnąć i już miałem kupić dla siebie KP13, ale przyszła nowa dostawa AAP01 i była dobra cena (~330 zł) za wersje z full-auto i się skusiłem ;)

Replika jest fajna, dość specyficzna, ale ok. A największa zabawa to jednak full auto ;)

ACP601 po zakupie AAP01 chyba się przestraszyło że pójdzie na części i ni stąd, ni zowąd zaczęło działać...

Trochę tylko szkoda że sprzedałem mojego 6-letniego Colta 1911 od KWC, ale replika już wysłużyła swoja i była za bardzo rozklekotana, poszła w cenie magazynków.
 

 

Link to post
Share on other sites

A. To insza inszość. Tak spytałem bo chodzi mi po głowie jakaś klamka z gwintem w lufie na tłumik, żeby wsadzić do niej długą lufę i zrobić z niej armatę (450-500 fps). Właśnie do cieszenia ryja. Nie na strzelanki.

Link to post
Share on other sites

W tej replice (AAP01) jest selektor ognia, nie jest on łatwo dostępny, ale jest. Więc zazwyczaj po prostu używa się semi.
Gwint jest 14mm, ale plastikowy. 
Jest za to trochę części after market i ludzie przerabiają to na różne dziwne rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Zaciekawiłeś mnie tym AAP01. Nie zwróciłem na niego uwagi bo szukałem czegoś bardziej podobnego do "normalnego" pistoletu :) Ale przeglądam info i filmiki o nim i widzę że klamka ma potencjał do pobawienia się w "ulepszanie", bo jest w standardzie TM, jest trochę części tuningowych, ma parę ciekawych rozwiązań technicznych. Już pal licho z wyglądem. Ma służyć do zabawy. Tylko szkoda że chociaż tego przedniego kawałka lufy z gwintem nie zrobili z metalu. Ale to by łatwo było dorobić z aluminium, bo jest to osobna część. W każdym razie dzięki za naprowadzenie na tą ścieżkę bo mam o czym rozmyślać w tą nudną niedzielę.

Ja mam dwa STTI MK23. Jeden zrobiony na 330 fps i drugi na 400 fps. I być może sprzedam obydwa i pobawię się tym AAP01.

 

 

IMG_20210523_140459.jpg

IMG_20210523_140556.jpg

Barrel 260.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...