Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem ze wsadzeniem dystansera do dźwigni.


Recommended Posts

Witam. Posiadam replikę SA-B01 i postanowiłem wymienić gumkę hop up na inną, w tym przypadku użyłem gumki od Guardera dostarczonej wraz z dystanserem. I tu jest problem, gumka spokojnie wchodzi na lufę, jest git. Aczkolwiek jest problem z dystanserem, nie mogę go odpowiednio wsadzić do dźwigni, by się trzymał. Sam "dołek" wydaje się dość płytki, a "ramiona" dołka wydają się być o 0.1-0.2mm za szerokie. Mógłbym użyć stockowego dystansera i sprawdzić czy też bezproblemowo się trzyma, ale niestety tuż po pierwszym wykręceniu dźwigni sam wypadł, a ja odruchowo nie trzymałem komory nad stołem jak człowiek, tylko przy sobie, co spowodowało, że przezroczysty dystanser zaginął w odmętach równie jasnej podłogi :/. Szerokość, długość i grubość nowego dystansera pasują do samej komory, więc aż tak nie rozpaczałem nad tym, ale tak czy siak muszę go jakoś zamontować. 

Spróbowałem użyć olejku silikonowego, bo nic innego obecnie pod ręką nie miałem i zostawiłem na jakieś 30 minut. Trzymało lepiej niż bez niego, ale lekkie szturchnięcie przy wsadzaniu dźwigni do komory od razu powodowało, że się przekręcał, po czym po chwili wypadł. I teraz pytanie, jakieś rady, by ten dystanser ustabilizować? Gdzieś przeczytałem o "przyklejeniu go jakimś klejem", ale dla mnie to brzmi trochę prymitywnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...