Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka pierwsza snajperka na początek?


Recommended Posts

Witam, zaczynam zabawę z ASG.
Na początek powiem, że chcę sobie postrzelać tak typowo domowo, sam dla siebie, a później zacząć przygodę na większą skalę. Planuję kupić karabin snajperski i mam przeznaczone do tego pieniądze +- 1200 zł wraz z lunetą oraz odpowiednim asortymentem do nauki strzelania, czyli 2x / 4x opakowań kul oraz tarcze. Oglądając różne filmy dot. snajperek oraz przeglądając przeróżne strony internetowe, gdzie można zakupić odpowiedni sprzęt, natrafiłem na 3 sztuki karabinów, a są to między innymi:
- 1. Replika karabinu snajperskiego Striker TACTICAL T1 (link:  https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinu-snajperskiego-striker-tactical-t1-czarna-1152227462.html )
- 2. Replika karabinu wyborowego SA-S03 CORE™ z lunetą i dwójnogiem - tan (link: https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinu-wyborowego-sa-s03-core-tm-z-luneta-i-dwojnogiem-tan-1152223446.html )
- 3. Replika karabinu snajperskiego SW-10 z lunetą i dwójnogiem (Upgraded) - czarna (link: https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinu-snajperskiego-sw-10-z-luneta-i-dwojnogiem-upgraded-czarna-1152226916.html)
 

Z chęcią rozważę również zakup innego karabinu snajperskiego, też w okolicach takiej kwoty. Proszę o udzielenie się i opinie, która byłaby lepsza z tych podanych lub o podesłanie nazwy jakiejś odpowiedniej. Jeszcze zaznaczę, że w przyszłości być może będę chciał ją zmodyfikować, a na początek używać stocka, z góry dziękuje :)

Link to post
Share on other sites

Becal, jeżeli chcesz postrzelać "tak dla siebie" zdecydowanie sensowniejsza będzie wiatrówka. Będzie i celniejsza i ekonomiczniejsza i lepiej nauczy. Bo airsoftowa snajperka ( szczególnie sprężynowy czterotakt) to nie dość że wór finansowy bez dna to i jeszcze źródło frustracji. 
Natomiast jeżeli koniecznie snajperka to ze swojego doświadczenia polecę poszukać czegoś elektrycznego. M14, SWD, FN-FAL  lub kupić karabin na podstawę i pobawić się w tuning.
Ja po dwu latach prób zmuszenia MB01 do celnego strzelania ( i ponad 1700pl na tuningi) sprzedałem dziada za stów 9 i kupiłem DSA SA58 i za naprawdę nieduże ( w porównaniu ze sprężyną) pieniądze uzyskałem naprawdę fajną snajperkę.

https://ibb.co/Rz8V0w3

Link to post
Share on other sites

Arend ma racje. 

Osobiscie jako najlepsza baze pod konkretna snajperke/dmr polecam m14 G&G, w niej zmieniasz tylko lufe i sprezyne. Chociaz od razu z pudelka juz dobrze to strzela. 

W pierwszej kolejnosci zmien sprezyne, zebatki spokojnie wytrzymuja m150, chociaz znam takich co wsadzaja tam m170 i zebatkom nic sie nie dzieje. 

Nastepnie, gdy nazbierasz duzo kasy to wsadz lufe pdi, tylko ta najlepsza 6.01 nie jakis riven czy inny taki wynalazek.

Fn- fal tez jest dobra baza, ale juz wiecej trzeba podlubac. Mam akurat dmr na bazie wersji SA58

Link to post
Share on other sites

@becal - żadna z tych co zaproponowałeś.
Jedyna w miarę sensowna "prosto z pudła" to SSG10 A1 od Nowricza. Choć z pudełka też wymaga dopracowania.
Nie napisałeś czy zamierzasz grać na rozgrywkach ASG tą repliką czy nie. Jeśli tak, to snajperka na początek jest bardzo złą opcją. W necie znajdziesz info dlaczego. Bedziesz się tylko frustrował. 
Lepiej iść w DMR.

Jesli tylko strzelanie do celu Cię interesuje to lepiej kupić wiatrówkę.

 

Link to post
Share on other sites

Jeszcze zależy na jakim dystansie chcesz strzelać i o jak precyzyjne strzelanie Ci chodzi. Jeśli do puszek w ogrodzie i chcesz przy okazji mieć coś wyglądającego "jak prawdziwe", to airsoftowa "snajperka" też zrobi robotę. Jeśli jednak chcesz faktycznie precyzyjnie strzelać, to lepiej kup wiatrówkę, bo airsoftowa snajperka nie będzie tak powtarzalna.

Ponieważ chcesz dopiero zacząć pozwolę sobie coś napisać. W grze airsoftowej przeważnie snajperka nie daje realnej przewagi zasięgu, idącego w parze ze spodziewaną z precyzją oddawanego strzału. Przewaga raczej wynika z pojedynczego i zwykle cichego strzału od trudnego do zlokalizowania strzelca (posiadacze AEG-ów zwykle sieją kompozytem co słychać i znacznie łatwiej zlokalizować). Grzmiący kij, sam w sobie nie jest taki grzmiący w wydaniu airsoftowym i po prostu trzeba to lubić. Jeśli dodasz do tego przeciwnika, który przeważnie miewa również wysoką moc repliki, ale z tą samą mocą nie podejmie dżentelmeńskiego pojedynku, ale zasypie Ciebie gradem kulek, co podejrzewam może być frustrujące ;) Co innego, jak koledzy wyżej powiedzieli - DMR. 

Stockowa "snajperka" to dopiero początek drogi i sam szybko dojdziesz do wniosku, że pora na upgrade, a to studnia już bez dna. Szczególnie jak zaczniesz słuchać "doradców" ;) Z moich doświadczeń z osobami posiadającymi snajperki, wynika jednak, że strzelają one świetnie nawet na 100m, ale jakoś tak wychodzi, że zwykle coś akurat poszło nie tak ;)

Reasumując - jeśli chcesz tylko strzelać dla siebie na nieduże dystanse, kup którąś z wyżej wymienionych. Jeśli chcesz ćwiczyć rękę i precyzję strzału - lepiej kup wiatrówkę. Jeśli zamierzasz faktycznie zacząć bawić się w airsoftowego snajpera, to kup zrobionego gotowca np. od Novritscha, co już @becal wspomniał. Zdecydowanie lepszy start, a i do puszek się nada. Kupisz ją za 1400 zł. Kulki nie są wielkim wydatkiem, a tarcze do treningu sobie sam możesz wydrukować. 

Link to post
Share on other sites

Czemy proponujecie mu wiatrówkę, skoro napisał, że chce postrzelać tak domowo a później bawić się na większą skalę? Czyli chce sobie poćwiczyć celność a później, gdy się jako tako "wyrobi" jeździć na strzelanki (tak to rozumiem). Lepiej, żeby od razu uczył się kompozytu, gdyż śrut ołowiany zachowuje się zupełnie inaczej. Miałem wątpliwą przyjemność poszukiwania snajperki, przeżuciłem ich w swojej niewiedzy dość sporo, od tych tanich z których niby można coś zrobić, po te droższe. Bezkonkurencyjna okazała się m14 G&G, najlepsze osiągi przy maksymalnie prostym i relatywnie tanim tuningu... wygląd trochę retro, ale jest wersja ebr przecież.

Link to post
Share on other sites

Nie, nie to, że olałem po prostu zapomniałem o istniejącym poście po zakupie sprzętu. Zakupiłem oczywiście TM vsr-10, która odbiegała zupełnie od tematu i mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z zakupu. Rozważałem również podane propozycję co do karabinów snajperskich i waszych uwag, i wszystkie wziąłem do siebie. 
Z czasem będę chciał wlecieć na strzelanki asg, ale rozważam tą opcje z innym karabinem asg, który będę chciał również w przyszłości zakupić, oczywiście nie pozwalając również zakurzyć się VSR'ce. Najpierw chcę nabyć umiejętności strzelania do celu, ogarnięcia repliki i poogarniać te wszystkie zabawy związane z ASG :D!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...