Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L96 VS VSR-10 TOKYO MARUI VS ACC T10


Recommended Posts

Hej, chciałem sobie zakupić pierwszą snajpe i samodzielnie ja trochę podtuningowac. W oko wpadły mi 3 repliki, dwie od TM: VSR 10 oraz L96 I jedna od action army AAC T10. Która z nich jest lepsza pod tuning? Chce uzyskać ok 90m celnego zasięgu I nie interesują mnie żadne konwersje na CO2 czy HPA. Z tego co czytałem to VSR ma duży dostęp części I można uzyskać z niej świetne wyniki. O AAC T10 I L96 znakzlem mało informacji, z wyjątkiem tego ze mają mniejsze cylindry ni z VSR i pytanie do użytkowników czy serwisantów trochę replik. Które po tuningu osiągną lepsze parametry, i jak wygląda dostępność części do nich ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Też z chęcią bym się coś dowiedział o modelu L96 od Tokyo Marui. Cena wydaję się w porządku a też wydaję się, że dostajemy całkiem dobry sprzęt.

Fajną też odpowiedź dostałem od firmy tanie militaria, że tuningują jedynie sprzęty AEG jak rozumiem Airsoft electronic gun. Co to znaczy, że samemu trzeba snajpy tuningować? Mam nadzieję, że nie jest to takie trudne.

Link to post
Share on other sites

Sklep grzebie tylko w elektrykach i jak chcesz coś robić w sprężynówce czy gaziaku, to robisz sam, albo szukasz innego serwisu, których jest niemało. Nikt ma nakazu serwisowania replik w miejscu zakupu, a sam sklep nie ma obowiązku prowadzić warsztatu. Serwis w sklepie jest tylko dodatkiem i albo nie mają czasu, wiedzy, mocy przerobowych, albo wszystkiego po trochu.

Link to post
Share on other sites

Co do l96 AWS TM , ja bym brał Wella . Wersje bez składanej kolby . W replikach tego typu ( z magiem we właściwym miejscu) trzeba modyfikować dysze, żeby wyeliminować zacinki, to się też tyczy Marujca. 

Poza tym i tak z Tokyo Marui L96 zostanie tylko skorupa, bebechy tuningowe zastąpią wszystko co ważne. A well jest 3x tańszy i można dorwać karabin z fajniejsza lufką , z nacięciami i z urządzeniem wylotowym/ hamulcem ( muzle brake czy jak się to tam nazywa). Kasę ,która zaoszczędzisz przeznaczysz na dobre części do tuningu. W standardzie TM ma 300 fps , plastikowy tłok i prowadnice sprężyny, słaby cylinder ,który może uszkodzić mocniejszą sprężyna ... Lufe i gumke hu też warto wymienić , więc szkoda zachodu na TM dla kilku oznaczeń na body. Chyba, że masz za dużo kasy ...

Albo kup coś od novricha / silverbacka... Ponoć dobre .

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Nie novrich to już za dużo kasy. Poza tym nie podoba mi się to kręcenie na lufie przypominające gwintowanie. Co prawda na start dostajemy dużo FPS. Jest to na pewno też ciekawa opcja.  Well ma dużo bajerów znając życie to sporo się rzeczy z tego może zepsuć. >>>Dużo mechanizmów = Dużo napraw<<<

Link to post
Share on other sites

1. Nie patrz na FPS-y. To jest tak jak z przebiegiem, do ustalenia.

2. Nie wiem o jakie bajery Ci tam chodzi? Mógłbyś wymienić? Bo już kilka razy o tym wspominasz i ciągle się zastanawiam co to za kosmiczne bajery teraz wrzucają.

3. A ja polecę cm.700. Zwykle w springach musisz wymienić...wszystko. Tu masz od razu zespół spustowy stalowy (nie widziałem/słyszałem żeby ktoś wymieniał), komora hop-up jest to kopia pdi (nie do końca fajnie) która przyjmuje lufy oraz gumki aeg (to już zdecydowanie lepiej, większy wybór). 

Link to post
Share on other sites

Wiesz co chodzi mi o takie dodatki(bajery) jak na przykład: łamana lufa, skręcająca się kolba, wysuwany podnóżek pod kolbę, jakiś chwyt przy kolbowy.

A co do tego modelu, który polecasz w trzecim punkcie to raczej za nim nie przepadam, poza tym ma jakiś prymitywny rodzaj magazynka. Rozumiem, że to specjalnie aby dużo do niego części było. Ten typ ładowania jest taki jak w Tokyo Marui VSR-10 G-SPEC. Prymitywny rozumiem przez to odchodzący od oryginału.

Edited by Draxar
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Draxar napisał:

łamana lufa

???? mógłbyś podać w jakim to modelu jest?

 

4 godziny temu, Draxar napisał:

skręcająca się kolba

Ok, jest wersja ze składaną kolbą - nie polecam, lepiej wybrać wersję ze stałą kolbą.

 

Dobra, pewnie patrzyłeś na tą wersję: https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinu-snajperskiego-mb08-oliwkowa-1152194839.html

A ja osobiście myślałem o tej wersji: https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinu-snajperskiego-warrior-i-olive-1152200729.html

 

Zasadniczo poza składaną kolbą to raczej nie są to awaryjne elementy, to są zwykłe śrubki i tyle, tam nie ma co się popsuć.

Co do argumentu o prymitywnym magazynku oraz odchodzenia od oryginału... Ja tam już jestem świadom że to wciąż jest strzelanie z plastikowych kulek i bardziej liczy mi się wygoda i niezawodność niż zgodność z oryginałem ;)

Więc jeśli ty się dobrze bawisz to super ;)

Link to post
Share on other sites

Oj bardzo cię przepraszam za tą łamaną lufę. Nie wiem dlaczego tak napisałem chyba pomyślałem o wiatrówkach. Chodziło mi o łamaną kolbę jak jest w well. Skręcająca się natomiast kolba jest w firmie ameba czy jakoś tak broń nazywa się striker.

Edited by Draxar
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...