Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

POWITALNIA - jesteś nowy w ASH? Przywitaj się tutaj.


Recommended Posts

  • 6 months later...

Kolega @Gemmell84 chciałby się przedstawić (ale nie w tym dziale co trzeba), więc pozwalam sobie dodać jego wpis tutaj:

Nic o mnie beze mnie :P jak to ktoś kiedyś powiedział. Na WMASG siedzę od 2011/12 i tak też datuje się moja przygoda z tym hobby, bo sportem nie nazwę. Była to ewolucja od jebanek poprzez bardziej zorganizowane gry, aż do niemal bardzo dobrej stylizacji w WR ASG z Warszawy (wcześniej Red Skull Airsoft - chyba ekipa o najlepszej atmosferze, w której graliśmy, są nawet filmy na tubie). Z czasem, głównie przez napinające się środowisko gra mi zbrzydła, ponadto od 2017 się rozmnożyłem ( i zacząłem 2 studia... w weekendy tym razem właśnie) i czasu mało na grę. Mimo to kupowałem sprzęt, potem sprzedawałem, jest to jakiś chory nałóg, bo od 2017 grałem może z 5 razy.

I teraz tak. Myślę, że niebawem będę mieć więcej czasu, bardziej od 2022 i raz na jakiś czas uda  się zagrać. Niestety wątpię, by były to wyjazdy całodzienne/kilkudniowe, co wolę zaznaczyć na wstępie. Natomiast dawno obrzydł mi już cały wyścig zbrojeń, fpsów, lansu, risów, m loków, patrzenia na metki niczym baby i innych. Stąd zainteresowanie ASH - Sten mi się marzy, tylko nie wiem jak z lipo do tego :P

I dlatego chciałem zbadać dwie rzeczy:

1. Jak wygląda w Warszawie środowisko ASH - czy istnieje, żyje i jak jest liczne?

2. Czy i jak często odbywają się gry, ale niestety także te lokalne i rzekłbym kameralne, a nie tylko inscenizacje bitw itp?

Ma to dać odp. czy jest sens. A nota bene, przynajmniej w zwykłym ASG od dawna wolę małe gry, w kameralnym gronie (mniej napinkowiczy, lansiarzy, pro komandosów). A stylizacja brytyjska, bo właśnie wydaje się i najtańsza (no i Sten lub Tommy) i bez takiej właśnie totalnej napinki.

Też już nie jestem gimbem, bliżej mi do 40, chodzi o czystą rozrywkę w dobrej atmosferze - tylko tyle i AŻ TYLE biorąc pod uwagę, czemu w swoim czasie ASG mi obrzydło zwyczajnie mówiąc.

@Meister odpowiedział, że:

Gry ASH są robione na ogół dla grupowiczów z całej Polski. Aczkolwiek ostatnimi czasy, większość gier jest organizowana w Wawie lub okolicach. 
A ogólnie w Warszawie jest nas paręnaście osób, jak nie więcej. Część jeździ też od czasu do czasu na niedzielne strzelanki na Mokrym Ługu lub Czarnej Strudze. W szpeju historycznym oczywiście

@Vlad dodał następującą odpowiedź:

Jest całkiem niezłe środowisko  ASH i gry są ogłaszane głównie tutaj a zapisy są podane przez Orga.  Gry są organizowane przeciętnie raz na miesiąc czasem raz na dwa.  ASH to raczej niszowość w ASG ale za to bardziej się znamy dzięki temu jest mniej kwasów. Nie ma też jak reko napinki na niekoszerność mundurów bo wiemy iż to kosztuje dosyć drogo i potrzeba czasu by nieraz coś znaleźć i dopasować. Jednak uważam że warto poznać ASH. Gry są tematyczne, a obecnie nawet robimy ASH I WŚ.  To nowy temat.  W ASH poza PM ami  królują  repliki 4T jak kar 98 Mosiny M1 i repliki budowane na bazie  Cymy Wella lub nawet Tokyo.  Gry są raczej ustawione w konwencji semi-sima niż tradycyjnej strzelanki choć i tych nie brakuje. Środowisko jest ogólnopolskie  dlatego spotykamy się  rzadziej i dojeżdżamy do innych pkt w Polsce. Staramy się  jednak popularyzować  ASH. Co do STENa to całkiem niezła replika i są dostępne do niego lipo. wystarczy poszukać.  W przypadku mundurów popatrz na naszą "linkownię"  co kto ma i chciałby " oddać" lub sklepy Jakby co służę informacją .

 

Oryginalne posty zamieszczone w temacie poświęconym stylizacji brytyjskiej poleciały w eter.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niszowość mi pasuje i to że środowisko się zna. Rzadsze gry niestety także przy obecnej dostępności czasu.

Co do lipo szukałem głównie na YouTubie w filmach zagranicznych i nie znalazłem. Chodzi o coś co mieści się w tej powiedzmy prowadnicy kolby. 

Sten nie jest warunkiem sine qua non może by też coś innego zresztą i gra w stylu partyzanta...

Semi simy czyli co dokładnie? Nie znałem tego określenia? Jakies elementy larpa?

Link to post
Share on other sites

Możesz poczekać z zakupem broni bo niedługo wyjdzie na rynek Enfield śmierdziel, pewnie w nawet przystępnej cenie. A nasze gry często mają elementy larpowe, czasem więcej czasem mniej. Ogólnie, stawiamy na realizm pola walki, czyli mniej amunicji, mniej siania kompozytem, więcej współpracy i działania plutonów/oddziałów. 

Link to post
Share on other sites

SemiMILSIM, oznacza grę symulującą działania militarne, ale z pewnymi uproszczeniami i wprowadzeniem zasad gier airsoftowych. Np. w przeciwieństwie do prawdziwych MILSIMów, są respy i "zabity" gracz wraca do gry, a nie jest z niej wykluczony.

W grach takich zadania mają określony militarny charakter. Nie są to zadania typu "zdobycie flagi", "utrzymanie punktu/terenu przez określony czas" lub "naciskanie zegara szachowego i liczenie łącznego czasu utrzymania punktu".

W przypadku scenariusza kampanijnego, to jest przełamywanie kolejnych linii obrony, kontratakowanie i odbijanie terenu itp. W przypadku działań sił specjalnych mogą być bardziej skomplikowane, ale zawsze oparte są na wykonaniu zadania o znaczeniu militarnym: zniszczenie obiektu obronnego, przejęcie obiektu ruchomego, przejęcie człowieka. Scenariusze gier często inspirowane są wydarzeniami historycznymi, lub fikcyjnymi, opartymi o książki, filmy lub seriale wojenne.

Przykłady:

cykl gier kampanijnych:

"Szczury Pustyni kontra Afrika Korps" - "El Alamein 1942" , "Tobruk 1941" i "Bizerta-Tunis 1943",

Kampania węgierska - "Wiosenne przebudzenie", "Kluż - obrona Siedmiogrodu", "Linia Arpada"

-na podstawie wydarzeń historycznych.

Operacje sił specjalnych: 

"Hermenegilde komm" i "Operacja Reverbate"

- fikcyjne historie na podstawie seriali "Stawka większa niż życie" i "4 pancerni i pies"

SemiMILSIMY z elementami LARPa: "Operacja Kusza", " Operacja Big Ben" i " Orzeł wylądował"

- na podstawie wydarzeń historycznych, filmów i seriali "Orzeł wylądował" , "Stawka większa niż życie" i "Allo allo".

LARPY z elementami airsoftu:

"Kryształ Szczęścia", "Powrót na wyspę Ośmiornicy", "Pogranicze w ogniu".

Link to post
Share on other sites

Brzmi to ciekawie. Zwykle strzelanki nieco mi obrzydły przez lata. Z reguły im więcej ludzi tym większe kwasy i napinki. Za to stricte milsim nie do końca do mnie przemawiał zawsze. Największym bólem obecnie jest brak czasu i mozliwosci gry np co weekend jak przed laty.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to POWITALNIA - jesteś nowy w ASH? Przywitaj się tutaj.
  • 5 months later...

Witam wszystkich,

Skoro jesteśmy w Powitalni to zacznę bardzo tradycyjnie (prawie jak na grupie wsparcia).  Mam na imię Bartek i na stałe mieszkam w Poznaniu. Na forum znajdziecie mnie pod ksywą Pixel07. Mam 25 lat i w praktyce ASG jestem kompletnie "zielony". Temat ASH chodzi mi po głowię około 2 lat, natomiast swoją dotychczasową aktywność ograniczałem do przeglądania forum i oglądania filmików z imprez. W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami eventem w Poznaniu (oraz tym, że kończę pomału życie studenta "na dorobku") podjąłem decyzję, że w końcu zrealizuje swoje plany i dołączę do społeczności ASH. Mam nadzieję, że zdążę ogarnąć temat stylizacji i spotkam się z częścią z Was na Monte Cassino!

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

[wszyscy, siedzą w kółeczku] Cześć Pixel!

Witamy Kolegę na pokładzie. Akurat w Poznaniu jest jeden z dwóch najsilniejszych ośrodków ASH w Polsce, więc dobrze trafiłeś. Nie przejmuj się byciem studentem "na dorobku", bo wielu Kolegów albo jest na tym samym etapie, albo niedawno go zakończyło. Pamiętaj, że progi wejściowe stylówek np. partyzanckiej/Home Guard/Volkssturm czy brytyjskiego komandosa są śmiesznie niskie jeżeli chodzi o pieniądze, więc jej skompletowanie nie powinno być trudne. Poradniki są dostępne i przystępne, nic tylko się szykować do debiutu.

Powodzenia! :)

Link to post
Share on other sites

To i ja dosiądę się do kółeczka.
Pisz tu śmiało lub na priv lub na FB (Wish Ab). Cieszymy się widząc w gronie nowego. No jest kilka osób w poznaniu które się bawią w to nietypowe hobby.
Znajdziesz wśród nas niemców na poziomie reko, chyba nawet w różnych rodzajach umundurowania, ale także bieda stylówki. Są hamburgery na całkiem wysokim poziomie w zasadzie każdy rodzaj wojsk. No nie mamy włochów ani francuzów ale znajdzie się bieda kacap. Więc do wyboru do koloru.

Do zobaczyska obojętnie po której stronie lufy.
 

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

To może i ja się przywitam.

Cześć wszystkim. Nazywam się Michał, jestem z Krakowa. W towarzystwie znany jako MiśQ. W asg od 2009r, i można powiedzieć że mam już doświadczenie w organizacji małych i średnich imprez, z racji działania w grupie DREAMERSI.

Do ASH wpadam jako do kolejnej zajawki związanej z ASG :)

Sylwetki (stylizacje) mam już prawie na ukończeniu dwie, a mianowicie na front wschodni - lekki set zwiadowcy radzieckich oddziałów szturmowych 43/45, oraz na front zachodni - Spadaka ze 101szej na D-day (tak, mało orginalnie).

Mam nadzieje od następnego sezonu pojawiać się na tematycznych imprezach i aktywnie działać w środowisku ASH.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...