Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabin snajperski na wypasie - stan na marzec 2021


Recommended Posts

Witam kompozytowych towarzyszy :) 

Po wielu latach dojrzałem do decyzji, żeby spełnić marzenie z licealnych lat i kupić sobie VSR-10 i dopieścić na wypasie. Ile na chwilę obecną taka przyjemność kosztuje? Z tego co się orientuję, to G-Spec + zestaw Bart + precka PDI to tak jak 8 lat temu ciągle polecany zestaw. Byłby ktoś w stanie rozpisać skrócony kosztorys ile to wszystko by wyniosło razem? Nie daję budżetu, domyślnie sky is the limit przy czym znowu nie chciałbym dopłacać +2k za +2m zasięgu skutecznego ;)

 Co bym chciał? Maksymalne osiągi jakie da się wyciągnąć z najlepszymi na rynku kulkami (jakie to obecnie?). Proszę również o info jaki zasięg skuteczny (popiersie co najmniej 7/10) jestem w stanie wyciągnąć z podanych zestawów.

 

Pozdrawiam, 

J.

Edited by jarni5
Link to post
Share on other sites

Zagadałem do Dextera. Wg niego obecnie zasięg skuteczny to około 95m, bez przekraczania 600 fps'ów. 3700 u Dextera. 1400 u Norvitscha, którego dość mocno chwalą. Można podobno u niego też zamontować springa z okolic m160 - m170 i wydrzeć te 600 fps. Teraz pytanie, czy jest sens dawać 2.5x więcej? Czy ktoś ma porównanie jak mniej więcej strzela SSG10 A1 i VSR-10 na tych 600 fps, jak spora jest różnica w celności i zasięgu? Ktoś zna jakiegoś posiadacza? :)

Link to post
Share on other sites

Kupowałem jedną VSR z ręki Dexa, poprawiał moje AAC T10, sprowadzałem też 3 szt SSG10

Jeśli chodzi o zasięg to każda ma podobny potencjał. Różnica jest w kulturze pracy. SSG10 z pudła działają różnie. Wszystkie 3 miały problem z tarciem podczas naciągania, 2 wymagały wymiany gumki.

Repliki od Dexa pracują jak masełko, idealnie aczkolwiek nie strzelają jakoś specjalnie dalej czy precyzyjniej.  One są raczej dla kogoś, kogo stać na takie "jednorożce".

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...