Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spadek FPS w cm 035 ?


Recommended Posts

Witam ,jestem nowy w środowisku ASG , sporo rzeczy nie ogarniam .Mam cymę 035 z Gunfire , przy zakupie dostałem kartkę z przeglądu wykonanego przez serwis na którym jest wartość FPS koło 390 dla kulek 0,2g Platinium. Niedawno mierzyłem na chronometrze i wyszło mi na kulkach 0,25g koło 300 FPS. Dodam że wymieniałem tylko gumkę na zieloną od G&G. 

Link to post
Share on other sites

Jaka gumencja była w środku ? Stock ? Pewnie coś czarnego.

Mogłeś np źle gumkę założyć, wbrew pozorom łatwo, może być jeszcze że komora niezbyt dobrze się doszczelnia na tej gumce, bo np jest za luźno, albo we druge mańkę że było za ciasno i gumka się podwinęła gdzieś.

Na pomiar może też mieć wpływ sama jakość kulek. Sugeruję zmierzyć na czymś porządnym (BLS/ G&G) i tak jak oni na 0.2 aby ustalić czy np zmiana gumki coś spowodowała. Sama zmiana wagi kulek raczej nie spowodowała aż tak dużego spadku.

Jest szansa że ta repka nigdy tyle nie miała ;)

Bym zapomniał, mierzyłeś przy rozkręconym hop siupie ? Czy już wyregulowanym do podkręcania kulek ?

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, _Czarny_ napisał:

Jaka gumencja była w środku ? Stock ? Pewnie coś czarnego.

Mogłeś np źle gumkę założyć, wbrew pozorom łatwo, może być jeszcze że komora niezbyt dobrze się doszczelnia na tej gumce, bo np jest za luźno, albo we druge mańkę że było za ciasno i gumka się podwinęła gdzieś.

Na pomiar może też mieć wpływ sama jakość kulek. Sugeruję zmierzyć na czymś porządnym (BLS/ G&G) i tak jak oni na 0.2 aby ustalić czy np zmiana gumki coś spowodowała. Sama zmiana wagi kulek raczej nie spowodowała aż tak dużego spadku.

Jest szansa że ta repka nigdy tyle nie miała ;)

Bym zapomniał, mierzyłeś przy rozkręconym hop siupie ? Czy już wyregulowanym do podkręcania kulek ?

Tak, była czarna . Wydaje mi się że dobrze założyłem ale jeszcze sprawdzę. Ze szczelnością to raczej nie ma problemu bo wyniki FPS są np. 306,303,308.

Zapewne tyle nie miała ale może z 370 FPS  na 0,2 tak i tak to spora różnica.

Mierzyłem już na wyregulowany.

Link to post
Share on other sites

Jeśli mierzyłeś na wyregulowanym już hopku i na cięższej kulce to raczej jest ok.

Jeśli to nowa gumka to też może to mieć wpływ bo się nie wyrobiła.

Sama zmiana wagi kulek to jakieś 30 FPS (z tego co paczam na tabelce) mniej a podkręcenie kulki to kolejny spadek.

Link to post
Share on other sites

Karteczka ze sklepu jest nic nie warta, ale załóżmy że replika miała ~370 fps na 0.20g to jest ~1,27J.
Sama zmiana wagi kulek nie zmieni za bardzo mocy w elektryku o tej długości lufy, więc z 1,27J na 0.25g będzie około 330 fps.
Wyregulowanie hopka też zmniejszy fpsy, może nawet o 30 fps. I mamy nasze ~305 fps na 0.25g na wyregulowanym hopku.

To jest założenie że zmiana gumki nie pogorszyła nam wyników pierwotnych. Może replika miała 390 na 0.20 na wyzerowanym hopku, ale zmiana gumki obniżyła to do 360 i wtedy wyniki na 0.25 na wyregulowanych hopku jest całkiem normalny.

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Huba_lbn napisał:

Karteczka ze sklepu jest nic nie warta, ale załóżmy że replika miała ~370 fps na 0.20g to jest ~1,27J.
Sama zmiana wagi kulek nie zmieni za bardzo mocy w elektryku o tej długości lufy, więc z 1,27J na 0.25g będzie około 330 fps.
Wyregulowanie hopka też zmniejszy fpsy, może nawet o 30 fps. I mamy nasze ~305 fps na 0.25g na wyregulowanym hopku.

To jest założenie że zmiana gumki nie pogorszyła nam wyników pierwotnych. Może replika miała 390 na 0.20 na wyzerowanym hopku, ale zmiana gumki obniżyła to do 360 i wtedy wyniki na 0.25 na wyregulowanych hopku jest całkiem normalny.

Ok, dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, _Czarny_ napisał:

Jeśli mierzyłeś na wyregulowanym już hopku i na cięższej kulce to raczej jest ok.

Jeśli to nowa gumka to też może to mieć wpływ bo się nie wyrobiła.

Sama zmiana wagi kulek to jakieś 30 FPS (z tego co paczam na tabelce) mniej a podkręcenie kulki to kolejny spadek.

A gdzie taką tabelkę można znaleźć ?

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, TolWarPL napisał:

A gdzie taką tabelkę można znaleść ?

Jak to gdzie ? w Internetach ? :D 

Np taka.

http://cdn2.bigcommerce.com/server4600/78737/product_images/uploaded_images/airsoft-fps-chart.gif

Brak co prawda 0.46 i 0.48 ale da się przezyć.

 

 

27 minut temu, Szuwarek79 napisał:

Tabelka tabelką. Tylko chrono prawdę Ci powie.

Wiem, mam dwa. Oba w sumie musze zanieść na strzelnice i sprawdzić ich jakość pomiaru z certyfikowanym, bo mam rozbieżności. Nie wiem który mi prawdę mówi ;)

Tabelki używam jako narzędzia dodatkowego przy zmianach kulek aby właśnie na szybko ustalić czy coś nie halo jest z mocą jakiejś repliki.

Link to post
Share on other sites

 

Godzinę temu, Szuwarek79 napisał:

Rozbieżności zawsze będę bo chrono też ma swoje ograniczenia. Tak długo jak ma +\- 1% nie ma co rwać włosów z głowy.

Tak na marginesie CM035 ma zgodnie z info na GF 330/350FPS więc wszystko z nim w porządku.

Ostatnio jak paczałem to chyba było 390.

Co do chrono, no właśnie jest i to całkiem spora.

O jakieś 0.2 J. Dlatego też muszę to zweryfikować, które chrono mnie tu w wałka robi ;)

Mam acertecha AC6000 

 

AC6000-Chronograph-Acetech-az25853main1.

 

i taki UFC z tego co pamiętam

940x705_ufc_chro_cs-01_b_2.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...