Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Awaria Glocka 18c ( nie przeładowuje)


Recommended Posts

Siema

Mam problem z Glockiem 18c od WE. Mianowicie jak strzelam to replika nie łapie następnej kulki a zamek jest w takim położeniu jak na zdj. Wydaje mi się ,że to wina sprężyny bo wystrzelałem na niej coś około 5 może 6 tys. kulek. Ale za bardzo się nie znam jestem w tym dopiero jakieś 4 miechy. Jeśli chodzi o smar jest nasmarowany idealnie. Nie za dużo nie za mało. Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Pozdro

Replika.jpg

Link to post
Share on other sites

Hmmm, ciekawe.

Bo to wygląda tak jakby replika miała na tyle siły aby przeładować układ zbijaka (czyli przestać naciskać zawór)  ale nie na tyle aby wykonać pełen cykl.

Czy po takim "strzale" układ spustu jest napięty jakby był przeładowany ? 

Obstawiałbym nieszczelność w dyszy lub jej uszkodzenie. Chyba że ci pin valve locker się psuje ale jeszcze nie umarł całkowicie i dlatego taki nietypowy dla mnie objaw. 

Najłatwiej moim zdaniem na początku:

Sprawdzić na innym magazynku, zawory też czasem potrafią wkurzyć, może uszczelka coś nie halo.

Ewentualnie Dysza, poszukaj filmików jak rozebrać układ w suwadle, dusze zazwyczaj mają układ odcięcia pod ciśnieniem w środeczku, jeśli tam np coś jest nie halo to właśnie masz strzał ale nie masz przeładowania bo ciśnienie nie jest w stanie zamknąć układu i być przekierowane do tylnej części dyszy. W tylnej części dyszy masz do szkieletu zazwyczaj przykręconą uszczelkę, ona służy do uszczelnienia dyszy aby ciśnienie dało radę przepchnąć suwadło maks do tyłu gdzie jest utrata szczelności, wyrzucenie gazu i powrót do pozycji gotowej do strzału. Ją tez możesz oblukać, zazwyczaj są to takie typowe uszczelniające się same pod ciśnieniem.

Układ spustowy, zbijak, po oddaniu strzału nie powinno być możliwe wciśnięcie zbijaka do zaworu do korpusu, jak masz taką możliwość to coś poszło tutaj. Ze zdjętym suwadłem, pomacać sam mechanizm, napiąć go "symulując" przeładowanie, strzał, czy są opory itp itd.

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Albo padła uszczelka głowicy tłoka,

albo pękła dysza,

możliwe ,że zaworek, który rozdziela gaz w dyszy.

Czy zamek po przeładowaniu ręką też się blokuje? 

Jeśli tak to czy blokuje się też po przeładowaniu ręcznym bez magazynka?

Najlepiej opisz dokładnie jakie są objawy. Sprawdź czy zamek chodzi po prowadnicach lekko czy ciężej niż zwykle.

Postaraj się zdjąć zamek i zobacz czy coś nie jest uszkodzone, z tych pierwszych 2 opcji które opisałem.

Zobacz czy wszystko ok z mechanizmem spustowym ( porównaj z filmami na YT najlepiej , są setki o rozkładaniu glocków w tym systemie gazowym)

Tak się zastanawiam jeszcze czy magazyniek jest dobrze nabity gazem bo tak zatrzymywał się nie jeden pistolet na końcówce gazu. Tak więc to się dzieje po pierwszym strzale czy po np 15 kulkach na full auto?

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...