Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy początek


Recommended Posts

Witam wszystkich,

W teorii nie jestem osobą początkującą, ale z uwagi na przerwę od tego zacnego sportu przez jakieś 4 lata podchodzę do tematu jakby pierwszy raz. :) Przychodzę do Was z takim problemem - mam ze starych czasów CM.048, jednak z uwagi na wiek repliki jej stan techniczny wymagałby wymiany połowy komponentów na nowe ( co swoją drogą nadal rozważam, bo pomimo wieku replika w wersji stockowej spisywała się świetnie), jednak drugą opcją jest zainwestowanie tych pieniędzy w coś świeższego i stąd mój post.

Mój budżet to tak około 800zł, z tego co zdążyłem się zorientować ciężko kupić sprzęt, który od wydobycia z pudełka będzie zadowalał wynikami dlatego biorę pod uwagę, że po jakimś czasie trzeba będzie dołożyć do interesu więcej. Mimo wszystko - poszukuję karabinu, który sprosta strzelaniu poza terenem zurbanizowanym w wersji stockowej ( wiadomo, nie wymagam zasięgu skutecznego na 100m tylko chociaż na tych 50), póki co myślałem o:


- https://www.taiwangun.com/pl/karabin-szturmowy-aeg/m906d-fire-control-system-edition-de?from=listing&campaign-id=19 ( Double Eagle M906D - czytałem dużo pozytywnych opinii o tej firmie, tylko martwi mnie tutaj krótka lufa),

- https://www.taiwangun.com/pl/karabin-snajperski-aeg/cm-098a-e-edition-cyma?from=listing&campaign-id=19 ( CYMA Platinum 098A,  przekraczając znacznie budżet, ale ciekawa opcja).

Tak jak pisałem - zdaję sobie sprawę, że przy wszystkim trzeba będzie coś majstrować aczkolwiek nie jestem w stanie zainwestować z buta 2 tysięcy w karabin, więc szukam czegoś co będzie już na starcie przyjemnie bawiło i da możliwość rozciągniętej w czasie rozbudowy - co myślicie o tych replikach oraz czy macie może jakieś inne rady i propozycję?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Jak twoja stara CM048 nie wyłapała jakiś większych luzów na korpusie to ja bym wolał zainwestować te 800 zł w odświeżenie/tuning tej repliki. Za tą kwotę można to całkiem sensownie złożyć.

Jakby to miała być nowa replika do 800 zł to bym kupił to, dobra promocja:
https://azteko.pl/el-replika-karabinka-elak702-custom-gen2-p-18113.html

Poczytaj o tej SRce od CYMY czy są do niej dostępne aluminiowe szkielety, bo podobno od RA nie pasuje, co tak naprawdę może uniemożliwić porządny tuning tej repliki i podważa sens kupowania bazy AR10 zamiast AR15.

 

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinię, chwilowo staram się doprowadzić tego dziadka do jakiejkolwiek sprawności i zobaczymy co będzie dalej :) Póki co wolę rozważyć wszystkie opcję i czas pokażę co będzie opłacalne :D
Generalnie dopnę do tematu, jakby to miało być istotne - nie zależy mi na jakimś hard-tuningu, wystarczą modyfikację poprawiające zasięg i celność :D

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Fcio napisał:

nie zależy mi na jakimś hard-tuningu

Zazwyczaj jak się kupuje replikę z bazą AR10 to dlatego że są na imprezach dopuszczane z większymi ograniczeniami (2,8J). Ale stockowy szkielet długo tego nie wytrzyma, dlatego też wsadza się mocniejsze szkielety. Retro Arms jest tu bardzo popularny i podobno nie pasuje do SRek od CYMY.

Oczywiście można latać z SRką z 1,9J jak się komuś wygląd podoba, ale jest to mniej wygodne niż M4 z 1,9J.
SR25 ma większe, mniej dostępne magazynki, mniejszy wybór części itp. itd. Po prostu mniej popularna platforma i dlatego z M4 na 1,9J można łatwiej i taniej zrobić niż SR.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...