Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Posiadam kilkuletniego, stockowego kałaszka od CYMY. Jakiś czas temu przestał mi strzelać i po krótkiej diagnozie wykryłem, że gumka jest pęknięta a wewnątrz gearbox'a rozpadła się głowica tłoka - szybko doszkoliłem się co, jak i na co należy wymienić i udało mi się dokonać naprawy samodzielne - ALE, musiało być to ale - przy domowych testach z odległości 5m wszystko strzelało cudnie, tak w terenie okazało się, że na większa odległość każda kulka leci w inną stronę tj. jedna pikuje w dół, druga w górę a trzecia poleci prosto etc. Wydaje mi się także, że spadł zasięg ale podejrzewam, że to wszystko jest spowodowane przez ten sam problem i teraz pytanie - czy na podstawie tego opisu jest możliwe określenie na jakim etapie i co skopałem? Wiem, że lepiej oddać do serwisu ale nie ukrywam, że przy okazji chcę się czegoś nauczyć i serwis odwiedzę jak całkowicie polegnę :D

PS. Obstawiłem problemy z gumką, próbowałem na trzech różnych ale było mniej więcej to samo - obecnie przy M130 siedzi tam bodajże ten egzemplarz: https://www.taiwangun.com/pl/gumka-hopup/gumka-hop-up-70-do-aeg-guarder?from=listing&campaign-id=19 ( tani model, kupiony dla testu czy to kwestia gumki )

 

Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Elco napisał:

Sprawdzałeś szczelność układu? Obejrzyj dodatkowo całą gumkę, może ma jakieś mikro pęknięcie.

Z tego co pamiętam wszystko było okej ( robiłem to jakiś ponad rok temu, potem przez obecną sytuację replika sobie grzecznie czekała ) - ale dla pewności zadam to może i głupie pytanie - jakim sposobem najlepiej sprawdzić szczelność układu? Może coś pominąłem :)

Link to post
Share on other sites

Bez chrono ciężko się składa repliki, bo na oko to tak średnio to czasem wychodzi.
Zawsze można zrobić test papierka, aby sprawdzić szczelność między gumką i dyszą. A szczelność Cylindra/Głowicy cylindra/Głowicy tłoka sprawdzić można ręcznie. Nie ma co się też zrażać że w rękach nie ma "strzykawki" na głowicy tłoka, w replice wszystko się dzieje o wiele szybciej i często głowice tłoka poprawnie się uszczelniają dopiero przy bardzo szybkim ruchu, nieosiągalnym w rękach.
Miałem takie przypadki że głowica tłoka która w rękach robiła strzykawkę, dawała mnie fps niż głowica tłoka która tej strzykawki nie miała.
Nie jest to tak że każda gumka dobrze się uszczelni z każdą komorą i dyszą. Obecnie popularne są gumki od Maple Leaf, zazwyczaj dobrze się uszczelniają np: https://azteko.pl/maple-leaf-gumka-hu-super-macaron-70-aeg-niebieska-p-28359.html

Inna sprawa że stockowo w CM04X nie jest za szczelnie w stocku.
Trzeba rozebrać, wyczyścić i sprawdzić stan części.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Huba_lbn napisał:

Bez chrono ciężko się składa repliki, bo na oko to tak średnio to czasem wychodzi.
Zawsze można zrobić test papierka, aby sprawdzić szczelność między gumką i dyszą.
Nie jest to tak że każda gumka dobrze się uszczelni z każdą komorą i dyszą. Obecnie popularne są gumki od Maple Leaf, zazwyczaj dobrze się uszczelniają np: https://azteko.pl/maple-leaf-gumka-hu-super-macaron-70-aeg-niebieska-p-28359.html

Inna sprawa że stockowo w CM04X nie jest za szczelnie w stocku.
Trzeba rozebrać, wyczyścić i sprawdzić stan części.

Z tego co teraz patrzę, to papierek lata jak powalony pomimo założonej doszczelnianej dyszy - spróbuję zmienić gumkę ( zamówiłem akurat wczoraj tą co poleciłeś) i zobaczymy - a jeżeli nie gumka to jest szansa, że to kwestia np. dyszy czy raczej już wtedy rozglądać się za inną komorą?

Link to post
Share on other sites
Teraz, Fcio napisał:

pomimo założonej doszczelnianej dyszy

A doszczelniona dysza jest takiej samej długości co stockowa? Dziesiąte części minimetra mają tu znaczenie. Zazwyczaj idzie wsadzić dłuższą o 0.1-0.2mm co powoduje lepsze uszczelnienie, ale jeszcze nie problem z podawaniem kulek, ale to różnie bywa, najlepiej zacząć od tej samej długości co stockowa.

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Huba_lbn napisał:

A doszczelniona dysza jest takiej samej długości co stockowa? Dziesiąte części minimetra mają tu znaczenie. Zazwyczaj idzie wsadzić dłuższą o 0.1-0.2mm co powoduje lepsze uszczelnienie, ale jeszcze nie problem z podawaniem kulek, ale to różnie bywa, najlepiej zacząć od tej samej długości co stockowa.

Teraz nawet dla pewności sprawdziłem - idealnie takie same są (19,6mm) - czyli zawsze pozostaje wariant wsadzenia troszkę dłuższej w takim razie, będę kombinował - dzięki za rady :D 

Link to post
Share on other sites

Temat już jest nieźle wyczerpany, ale chciałbym wtrącić jeszcze swoje dwa grosze :
najpierw spróbuj z wymianą gumki i może dystansera i faktycznie może to pomóc. Ale skoro już będziesz wymieniał gumkę, to może weź jeszcze taśmę teflonową i wykonaj tzw. teflon-fix? (na youtube jest dużo poradników jak to zrobić - i wydaje mi się, że są dwie 'szkoły' nakładania teflonu - albo nakładasz na gumkę, żeby uszczelnić i usztywnić lufę wewnętrzną w komorze, a niektórzy owijają teflonem miejsce, gdzie kończy się komora hop-up a zaczyna już lufa wewnętrzna) - wiadomo, to nie jest jakiś 'game changer', ale jeśli faktycznie szczelność jest na niskim poziomie, to moim zdaniem warto zadbać i o takie pierdoły.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Tadz1k napisał:

Temat już jest nieźle wyczerpany, ale chciałbym wtrącić jeszcze swoje dwa grosze :
najpierw spróbuj z wymianą gumki i może dystansera i faktycznie może to pomóc. Ale skoro już będziesz wymieniał gumkę, to może weź jeszcze taśmę teflonową i wykonaj tzw. teflon-fix? (na youtube jest dużo poradników jak to zrobić - i wydaje mi się, że są dwie 'szkoły' nakładania teflonu - albo nakładasz na gumkę, żeby uszczelnić i usztywnić lufę wewnętrzną w komorze, a niektórzy owijają teflonem miejsce, gdzie kończy się komora hop-up a zaczyna już lufa wewnętrzna) - wiadomo, to nie jest jakiś 'game changer', ale jeśli faktycznie szczelność jest na niskim poziomie, to moim zdaniem warto zadbać i o takie pierdoły.

Tak tak, to na bank zrobię, dziękuję :D

Oczywiście dla potomnych szukających podobnego problemu po wymianie gumki dam znać czy pomogło czy nie !

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja - dotarła do mnie gumka Maple Leaf super macaron, po wymianie dalej papierek na komorze leciał przy strzale na 30cm w górę, więc rozgrzebałem bebechy tej Cymki i wsadziłem stockową dyszę ( strzykawki w środku jakiejś zarąbistej nie było, ale nie było też tak że całe powietrza spierniczało) i ostatecznie komora się nieco lepiej uszczelniła, bo papierek już tylko się leciutko podnosi :) Nie wiem jeszcze niestety jak z zasięgiem i mocą. Będę za niedługo kombinował jak dobrać jakąś sensowną dyszę, żeby jednak uzyskać pełną szczelność - myślałem nad np. https://www.taiwangun.com/pl/dysza/dysza-h-ptfe-19-7mm-epes-airsoft albo może nawet jeszcze trochę dłuższą,  jak ktoś ma jakieś propozycję to chętnie przyjmę ( Stockowa ma 19,6mm, ta doszczelniana, którą wcześniej miałem była tej samej długości) :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli będziesz rozbierał gearbox posłuż się tym filmikiem. Połówkę z włożona głowica sprawdź na komorze z włożoną gumką i lufą.

Dodatkowo sprawdź czy czoło popychacza w pozycji max wysuniętej do przodu dochodzi do przedniej ściany GB która go ogranicza. Jeśli jest duży luz popychacz może się uginać podbijać dyszę i powodować problemy zarówno z podawaniem jak i szczelnością.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za kolejne rady :)
Ogólnie po wybraniu się z repliką na spacer nadal jest dramat, kulki lecą jak chcą a replika brzmi jakby już nie mogła - nie wiem czy tutaj nie ma na to jakoś wpływu temperatura, bo w domu replika brzmi dobrze, więc może gumka nie lubi niższej temperatury ( było około 2-3 stopnie) - jeszcze to sprawdzę jak finalnie nas zaszczyci ciepło.

Link to post
Share on other sites

Przy okazji - bo nie chcę śmiecić tematami, odkurzyłem jeszcze jedną starą replikę i wszystko by było git tylko mniej więcej po 25m kulki skręcają w lewo przez co średnio da się tym jakoś celnie grać - gumka Guarder przeźroczysta ( Próbowałem też Maple Leaf ale jest wówczas problem z podawaniem kulek + bez względu na ustawienie hopka kulki robią overhopa ), lufa wewnętrzna ustabilizowana - zostaje więc kwestia dystansera, który być może jest krzywy - na jaki polecacie wymienić?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...