Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ocena wybranego zestawu na początek oraz innych możliwości wyboru M4


Recommended Posts

Witam serdecznie. Zawsze lubiłem zabawę karabinami na kulki oraz innego typu militarną tematykę i postanowiłem zakupić jakąś elektryczną replikę M4 dla siebie (moja stara plastikowa z odpustu już pogubiona i połamana niestety - dlatego sentyment). Generalnie mierzę przyszłościowo w ew. jakieś gierki weekendowe, żeby się pobawić, raczej na świeżym powietrzu więc celuję w ok. 400 FPS.

Do wydania mam troszkę, powiedzmy 800 zł na początek na wszystko, aczkolwiek jeśli uda się za mniej to byłoby miło, replika nawet jeśli nie będzie używana potem, to miło jak zostanie u mnie w domu, dlatego chcę też kupić raz a porządnie. Na razie głównie celuję po prostu w zabawę i celowanie do tarczy na podwórku, gry ew. jak skończy się cały ten obecny cyrk. Chętnie również pobawiłbym się w tuning takiej repliki, poznanie mechanizmów, pogrzebanie po prostu.

Na gunfire są obecnie promocje więc znalazłem w zasadzie całkiem niezłe propozycje, jeśli chodzi o M4. Podrzucę kilka linków, co do których miałbym wybór, a na końcu zestaw, który sam wybrałem. Chętnie dowiem się czegoś z 1 ręki, co do moich wyborów.

Mimo mniejszej ilości FPS jestem ciekaw jak ten producent sprawuje się w kwestii jakości:

CA4 KM12

CA4A1 EC2

G&G dość mocno zachwalane, dość spora cena jak na budżet, który mam i ew. dodanie baterii, oraz ładowarki mikroprocesorowej, więc tutaj tylko czysta ciekawość, aczkolwiek jestem otwarty na propozycje:

CM15 KR-CQB 8.5

CM16 Raider

CM16 Raider-L

CM16 Raider 2.0

Tutaj również czysta ciekawość jeśli chodzi o tego producenta:

SW-023-A13F

Karabinki znalezione na allegro, dość zaniżona cena w stosunku do sklepu, więc jestem ciekaw może po prostu wystarczy replika za 350-400 zł.

AEG Cybergun Colt M4A1 CQBR

AEG SRT-20

 

A tutaj mój finalny wybór na obecną chwilę:

EFB6596

Myślę, że najdłuższa lufa, ew. średni wariant, raczej planuję outdoor. 

Dodatkowo zarzucam do tego: ładowarkę oraz akumulator. Daje mi to 723zł, więc mam jeszcze ok. 77zł na okulary i kulki, najpewniej 0.25. 

Niestety noszę okulary, więc kwestia ochrony oczu trochę niweczy mój budżet, ponieważ chyba jestem zmuszony do noszenia gogli, jedyna najtańsza opcja jaką przyuważyłem to to: gogle. Chętnie posłucham opinii graczy z wadą wzroku oraz może nakierują na lepszy produkt, niekoniecznie z tej strony. Mogę dodać, że na razie nie planuję rozgrywek, tylko celowanie do tarczy z dużej odległości, więc gogle mogą poczekać, podstawową ochronę oczu mam w razie rykoszetu.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Edited by Snorku
Link to post
Share on other sites

Ten golden eagle to chyba w miarę rozsądna opcja, tym bardziej w tej cenie. Ale upewnij się po wyjęciu z pudła że nie wygląda jak na tych zdjęciach, mogliby chociaż w sklepie wybrać do zdjęć prosty egzemplarz który nie spadł im z regału :/
Ewentualnie repliki tego producenta ma jeszcze sklep TG, np:
M907D FIRE CONTROL SYSTEM EDITION

Cena niestety już nie jest tak okazyjna, ale to zawsze jakaś opcja.

Mam wadę wzroku, na początku zabawy udawało mi się grać bez okularów korekcyjnych jednak wraz z pogarszaniem się wady musiałem przejść na soczewki kontaktowe. To jest naprawdę wygodne rozwiązanie które mogę polecić ale jest też kilka minusów: przy kilkudniowych grach musiałem zmieniać soczewki w polu co jest dość uciążliwe, jeśli masz astygmatyzm i musisz kupować soczewki toryczne to cena może dość mocno wzrosnąć.
Teraz używam okularów ochronnych z wkładką korekcyjną, niezła opcja ale mniej wygodna i trzeba używać antyfoga bo nie ma powłoki fabrycznej.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, HarrisonJones napisał:

Ten golden eagle to chyba w miarę rozsądna opcja, tym bardziej w tej cenie. Ale upewnij się po wyjęciu z pudła że nie wygląda jak na tych zdjęciach, mogliby chociaż w sklepie wybrać do zdjęć prosty egzemplarz który nie spadł im z regału :/
Ewentualnie repliki tego producenta ma jeszcze sklep TG, np:
M907D FIRE CONTROL SYSTEM EDITION

Cena niestety już nie jest tak okazyjna, ale to zawsze jakaś opcja.

Mam wadę wzroku, na początku zabawy udawało mi się grać bez okularów korekcyjnych jednak wraz z pogarszaniem się wady musiałem przejść na soczewki kontaktowe. To jest naprawdę wygodne rozwiązanie które mogę polecić ale jest też kilka minusów: przy kilkudniowych grach musiałem zmieniać soczewki w polu co jest dość uciążliwe, jeśli masz astygmatyzm i musisz kupować soczewki toryczne to cena może dość mocno wzrosnąć.
Teraz używam okularów ochronnych z wkładką korekcyjną, niezła opcja ale mniej wygodna i trzeba używać antyfoga bo nie ma powłoki fabrycznej.

Pozdrawiam

Serio jest z nim coś nie tak? Faktycznie zielony jestem, jedyne co widzę to chyba lekko przetarte przyrządy celownicze. 

Najdłuższa czy średnia lufa? Czuć poprawę celności przy długich mocno?

Kiedyś nosiłem soczewy, ale potem wdarł się problem alergiczny przy zmianie producenta tych samych i niestety odrzuciłem. Aktualnie myślę o zmianie po prostu i próbowaniu, nie mniej no kicha, nosiłem miesięczne.

Dzięki za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Krzywy front albo źle dokręcony do korpusu, widać że przód idzie ku górze. 
Celność poprawia kupienie dobrej gumki hop up i porządnej lufy dobrego producenta: Madbull Steelbull, Prometheus, Lambda Japan, PDI oraz odpowiedni dobór wagi kulek do pneumatyki repliki.
Długość lufy zwłaszcza stockowej nie ma znaczenia. Nie kupuj długiej wędki bo ciężej się poruszać w krzakach, replika z frontem od 10 do 13 cali powinna być ok. Ale to moje preferencje, jeśli podobają Ci się długie repliki to taką sobie kup. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...