Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka bateria do SA CORE


Recommended Posts

Witam, jestem dość zielony w tematyce.

Planuję zakup repliki SA-C13 CORE™ X-ASR™ i chciałem zapytać gdzie mógłbym znaleźć jaki jest jej pobór prądu, ew. od razu jaka batke LiPo do niej dokupić? Plastikowy korpus ma duże znaczenie przy chęci osiągania większego rate of fire, czy to głównie osiągi gearboxa?

7.4 czy 11.1 V? 11.1 pozwala osiągać zmacznie większy rof i zużycie części?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ew. mogę zostać przy M4 od golden eagla (EFB6596) z metalowym body (mam problemy z reklamacja obecnej repliki, stąd możliwość wyboru).

Kupiłem do tej Mki 11.1 V 1300 mAh 20/40C LiPo i to był chyba błąd, gdyż dobrałem za duży prąd rozładowywania. 15/30 by chyba wystarczyło. Chciałbym zostać przy 11.1 z racji metalowych części do strzałów głównie poj. Wymienić tę baterię czy zostawić tak jak jest?

Link to post
Share on other sites

Problemy z reklamacją obecnej repliki to z tą M4 Golden Eagle, czy jeszcze z jakąś inną?
Za ~700 zł to już można mieć Specne Edge, nie Core.

Obie te repliki (Specna Core i Golden Eagle) mają mosfet więc można wkładać 11,1. Oczywiście zwiększy to ROF i zużycie części.
Materiał korpusu repliki nie ma wpływu na ROF.
Zostaw tą batkę co masz, albo zmień na 25/50C ;)
 

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Huba_lbn napisał:

Problemy z reklamacją obecnej repliki to z tą M4 Golden Eagle, czy jeszcze z jakąś inną?
Za ~700 zł to już można mieć Specne Edge, nie Core.

Obie te repliki (Specna Core i Golden Eagle) mają mosfet więc można wkładać 11,1. Oczywiście zwiększy to ROF i zużycie części.
Materiał korpusu repliki nie ma wpływu na ROF.
Zostaw tą batkę co masz, albo zmień na 25/50C ;)
 

Z Goldenem. Rozpierniczylem magazynek i jest problem z reklamacja lekki, musze pierw zamowic inna i dopiero potem odeslac ta z dobrym magiem, nie wiem ten magazynek byl tragiczny.

Jedna jaka widzialem, to ta podstawowa wersja Edge. Jak bede mial wiecej kasy i checi na zabawe, to wydam ponad 1000.

 

Okej, to zostawie baterie. Dzieki!

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Huba_lbn napisał:

O wiele bardziej wolał bym podstawową M4 Specne Edge, niż Specne Core. A tak w ogóle to za 700 zł to bym raczej szukał kałaszka.

Taa zdaję sobie sprawę, po prostu chciałem M4. Może na 2 replikę jeśli się już będę bawił w to, to coś lepszego zakupię, na razie to musi wystarczyć. Jak na 11.1 rozsadzi tryby to wymienię jak będę miał ochotę. Dzięki za pomoc!

PS: Jaki to ma wgl pobór mocy? Zapakowałem tego goldena już do odsyłki i nie sprawdziłem.

Link to post
Share on other sites

A o co Ci konkretnie chodzi z poborem mocy? I jak chcesz to mierzyć bez mosfetu typu tytan. Odizolujesz kawałek kabla i miernik podłączysz? :) Chyba są ustrojstwa które wsadza się pomiędzy baterię i replikę co Ci to mogą zmierzyć.

Silniki w ASG przyjmą tyle prądu ile im dasz, w granicach rozsądku oczywiście. Będzie działać na bateriach 7,4V jak in na 14,8V, możliwe oczywiście że tańsze silniki się spalą na 14,8V. A natężenie jest chwilowe i te skoki to zazwyczaj tak do 20A, a w replikach mocno tuningowych nawet do 50A, a może i więcej.
Tytan się chwiali że wytrzymuje  baterię 14.8V, 5000mAh, 60C czyli chwilowe natężenie do 300A.

Dla przypomnienia Moc(W)=Napięcie(V) x Amperaż(A)

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Huba_lbn napisał:

A o co Ci konkretnie chodzi z poborem mocy? I jak chcesz to mierzyć bez mosfetu typu tytan. Odizolujesz kawałek kabla i miernik podłączysz? :) Chyba są ustrojstwa które wsadza się pomiędzy baterię i replikę co Ci to mogą zmierzyć.

Silniki w ASG przyjmą tyle prądu ile im dasz, w granicach rozsądku oczywiście. Będzie działać na bateriach 7,4V jak in na 14,8V, możliwe oczywiście że tańsze silniki się spalą na 14,8V. A natężenie jest chwilowe i te skoki to zazwyczaj tak do 20A, a w replikach mocno tuningowych nawet do 50A, a może i więcej.
Tytan się chwiali że wytrzymuje  baterię 14.8V, 5000mAh, 60C czyli chwilowe natężenie do 300A.

Dla przypomnienia Moc(W)=Napięcie(V) x Amperaż(A)

To znaczy czytałem tam w Internecie, że jak do słabszej repliki w bebechy zapakuję 11.1 V, na słabym mosfecie i dużym wsp. prądowym  (tak jak u mnie (20/40), to tam coś się chrzani i popalić może. To znaczy, jeśli mam 11.1 i 20C, to moje lipo oddaje 26A, i jeśli replika potrzebuje np. 10A-15A, to to overkill. Nie za bardzo sie znam także..

Już nie wymienię batki na 7.4, więc musi zostać 11.1 do rekreacyjnego strzelania, a na jakiś event może zakupię 7.4.

Gościowi na discordzie, pewnie chodziło, że z tanim mosfetem jaki jest w tym GE, to 11.1 popali to szybko.

Edited by Snorku
Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, Snorku napisał:

jeśli mam 11.1 i 20C, to moje lipo oddaje 26A,

Twoja bateria ma oznaczenie 11.1V 1,3Ah 20/40C czyli może podać maksymalnie 52A. Ale to nie znaczy że non stop tyle daje. Zależy to od aktualnych potrzeb, inaczej będzie ze sprężyną M80, inaczej z M150.
Oczywiście jak mosfet ma ograniczenie do np. 30A, a bateria może dać więcej i silnik akurat chce więcej to się pali. Takie coś ma miejsce na przykład przy zacince. Zębatki z jakiegoś powodu stoją, silnik ich nie może przepchać i bierze tyle prądu ile bateria pozwala.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Tak tylko tu zostawię:
"C" w akumulatorach może być zbyt małe, ale nie może być zbyt duże. Prąd MAKSYMALNY jaki z siebie akumulator odda, to nie prąd jaki ciągle będzie oddawał. Głupie gadanie, że 15C jest OK, a 20 czy 50C uszkadza repliki. To nie prąd rozładowania z akumulatora uszkadza replike, tylko prąd jaki pobiera silnik i z tym związane przeciążenia. Jeśli ktoś sztucznie ogranicza sobie prąd w obiegu przez zbyt mało wydajny akumulator, to tylko świadczy o tym, że jego broń nie jest do tego przystosowana i próbuje Januszowo coś tam zdziałać (doprowadzając do przeciążenia akumulatora i spadków napięć w obwodzie co powoduje słabsze działanie repliki), albo zwyczajnie się nie zna, tylko myśli, że jest cwany i gdzieś kiedyś coś usłyszał :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...