Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 74 0.31 [CM] Puste strzały/wielostrzał


Recommended Posts

Mam taki problem z repliką... na samym początku wszystko było okej, pojawił się po wystrzelaniu jakiś 2,000 kulek. Pierwsze 3-4 strzały są okej, potem "przestaje" strzelać, w końcu za którymś razem wywala zaległe kulki, 3-4 na raz. Nie mam najmniejszego pojęcia jak dobrać się do środka, zauważyłem tylko patrząc w otwór pobierający kulki że zdarza się im tam utknąć, ale da się się po kilku próbach wystrzelić. Najpierw problem pojawił się przy full auto, teraz występuje po kilku strzałach single.

Replika jest czysty stock, nic nie wymieniane. Próbowałem oglądać yt, i w podobnych przypadkach propozycje są takie że trzeba wyczyścić i nasmarować lufę, sprężyna się zużyła i silnik pracuje zbyt szybko względem sprężyny i stąd nadmiar ładowanych kulek, lub hop-up się uszkodził/gumka jest zużyta i do wymiany - mam nadzieję że nic sie pękło i się nie rozszczelniło.

Jakieś porady?

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, NEKRO666 napisał:

nasmarować lufę

Co? Niczym nie smaruj lufy, ma być czysta i sucha.

1 godzinę temu, NEKRO666 napisał:

sprężyna się zużyła i silnik pracuje zbyt szybko względem sprężyny

Sprężyna się nie ubija tak szybko. Trzeba by zostawić naciągniętą na miesiąc żeby zobaczyć spadek fpsów.
CM031 nie ma na tyle szybkiego silnika żeby było to problemem.
 

1 godzinę temu, NEKRO666 napisał:

hop-up się uszkodził/gumka jest zużyta

To że gumka się uszkodziła jest możliwe.

1 godzinę temu, NEKRO666 napisał:

Jakieś porady?

Jakich kulek używasz?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Huba_lbn napisał:

Kup kulki G&G lub BLS i zobacz na nich.

Tak zrobię. A przy okazji zapytam, gdzie mogę znaleźć jakiś dobry instruktaż do grzebania przy tej replice? Chodzi mi o takie "podstawy" jak poprawnie zmienić gumkę, sprężynę itp. na przyszłość jak będę chciał wymienić.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, NEKRO666 napisał:

A przy okazji zapytam, gdzie mogę znaleźć jakiś dobry instruktaż do grzebania przy tej replice? Chodzi mi o takie "podstawy" jak poprawnie zmienić gumkę, sprężynę itp. na przyszłość jak będę chciał wymienić.

YouTube. ;)

Link to post
Share on other sites
W dniu 23.04.2021 o 08:23, NoWay napisał:

Do momentu, w którym bateria jest w stanie naciągnąć sprężynę nie powinna mieć wpływu na moc.

Dobra, rozumiem. Ale właśnie zauważyłem że czasami przy dłuższych seriach silnik jakby zwalniał i strzały mają taki bardziej głuchy dźwięk, zamiast typowego "piszczenia" robi takie "blom" i wtedy właśnie bbsy przestają wylatywać, do momentu aż wyleci ich pięć na raz. W każdym razie zamówiłem te lepsze kulki i baterię, zobaczymy czy to coś zmieni.

Edited by NEKRO666
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...