Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika na start inna niż M4/AK/G36


Recommended Posts

Witam

Chciałbym zacząć przygodę z ASG i usilnie szukam czegoś co nie jest G36, AK, ani emką.

Z tego co poszukiwałem to mam w opcji G3 od JG, P90 od cymy, ewentualnie MP5 od JG. Najbardziej leży mi G3, ale opinii o nim jest jak na lekarstwo. Przeznaczenie repliki głównie do lasu. Chciałbym się zamknąć w budżecie 400-500zł.

Ktoś jest w stanie powiedzieć coś sensownego na temat G3, bądź polecić jakąś inną opcję?

Link to post
Share on other sites

Pytanie, budżet 400-500 zł na wszystko czy tylko replika? Bo to by mogło coś zmienić. Obecnie z tego co się orientuję i czytam po wszystkich forach to właśnie G36 od JG i tak na oko właśnie pod 500 zł kosztuje. Zastanów się czy nie lepiej przedłożyć funkcję ponad formę, żeby sprzęt był bliżej sprawdzonego i pewniejszego jednak

Link to post
Share on other sites

P90 cymki miałem. Przyjemna replika acz do lasu takie średnie. Krótka lufa, niedużo efpeesów i dość duża szybkostrzelność dedykują do cekuba. Acz można podciągnąć mocy, dłuższą lufę ukryć w tłumiku czy przedłużce lufy zewnętrznej...... Praktycznie to samo dotyczy MP5 JG choć jakościowo znacznie gorsze od cymki.
Z tego co wiem G3 JingGonga jest raczej biedne. Cienki gerbox, bieda z magami, mało akcesoriów. A i dość awaryjny ten V.2 JG jest

I moja rada dana z dobrego serca. Na początek kup replikę jak najmocniej standardową. Czemu. Bo jest do niej w pytę tanich części. Bo jest do niej w pytę niedrogich akcesoriów, bo i tuning i ewentualny serwis będzie i niedrogi i w miarę szybki. I zawsze będzie ktoś kto użyczy magazynek. 
A pisze ci to ktoś kto przez rok latał z jednym midem do DSA58 bo magazynki trzeba było ściągać z Japonii w cenie 20$ za sztukę

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, czapkens1 napisał:

Pytanie, budżet 400-500 zł na wszystko czy tylko replika? 

Budżet liczę na samą replikę.

29 minut temu, arend napisał:

P90 cymki miałem. Przyjemna replika acz do lasu takie średnie. Krótka lufa, niedużo efpeesów i dość duża szybkostrzelność dedykują do cekuba. Acz można podciągnąć mocy, dłuższą lufę ukryć w tłumiku czy przedłużce lufy zewnętrznej...... Praktycznie to samo dotyczy MP5 JG choć jakościowo znacznie gorsze od cymki.
Z tego co wiem G3 JingGonga jest raczej biedne. Cienki gerbox, bieda z magami, mało akcesoriów. A i dość awaryjny ten V.2 JG jest

I moja rada dana z dobrego serca. Na początek kup replikę jak najmocniej standardową. Czemu. Bo jest do niej w pytę tanich części. Bo jest do niej w pytę niedrogich akcesoriów, bo i tuning i ewentualny serwis będzie i niedrogi i w miarę szybki. I zawsze będzie ktoś kto użyczy magazynek. 
A pisze ci to ktoś kto przez rok latał z jednym midem do DSA58 bo magazynki trzeba było ściągać z Japonii w cenie 20$ za sztukę

Czyli sensownie zostaje P90 cymy z opcją pomodzenia coś w przyszłości albo jakiś standard typu 028 czy rk od boyi

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Naprawdę nie polecam na siłę wybierania czegoś innego na początek niż AR15/M4/G36/MP5.
Są to sprawdzone platformy i o porady czy części nie trudno. W innych może Ci się zepsuć jakaś pierdoła, która jest nie do dostania.

Dlatego do 500 zł to był brał MP5. Jak chcesz jeszcze coś innego to AUG lub P90.

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Padre de serpientes napisał:

 

Czyli sensownie zostaje P90 cymy z opcją pomodzenia coś w przyszłości albo jakiś standard typu 028 czy rk od boyi

 

Zdecydowanie Rk nawet jeżeli trzeba by ciut więcej zapłacić. Lepsze wykonanie, lepsze bebechy, więcej części i akcesoriów. 
Rodzina Cymy 028 mimo iż też fajna jest dość starym systemem TM i ma mniejszy potencjał modyfikacyjny. 

Link to post
Share on other sites

Długość repliki jest to bardziej kwestia preferencji osobistych jeżeli chodzi o strzelanki w lesie, choć przy przedzieraniu się przez krzaki czy robienie wielu kilometrów to mniejsza i lżejsza replika będzie wygodniejsza.

Duże znaczenie długość ma w CQB, ale to też dużo zależy od miejscówek CQB, bo przecież są różne i w niektórych z długim kałachem można biegać, a w innych MP5 wydaje się za duże.

W kwestiach technicznych długość repliki nie ma większego znaczenia. Lufa ma znaczenie dla celności, ale nie tak duże jakby się mogło wydawać i nie ma się co nad tym rozwodzić na początku.
 

Link to post
Share on other sites

Wyszło jak wyszło i finalnie zakupiłem replikę honeybadgera ze stajni DE w wersji krótkiej. Zaważyła kwestia wygody użytkowania, bo ma i układ elektroniczny w standardzie i opcję szybkiej wymiany sprężyny co będzie fajną opcją na szybki downgrade pod cqb.
Tak czy tak dzięki wszystkim za pomoc w temacie :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...