Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BDW: "Kreta 1941" - Chojne k. Sieradza, 19 czerwca 2021 r. (ASH)


Recommended Posts

3 godziny temu, Foley11 napisał:

Pytanko. Czy ktoś wybiera się ktoś z Warszawy lub okolic i miałby jedno wolne miejsce? Oczywiście "na wachę" się dorzucę. :D Prościej bym miał podskoczyć 60km do stolicy i z kimś zabrać, niż tłuc się samemu 300km.

Miejsce by się znalazło, pytanie cz jesteś gotów na wyjazd w piątek ok 12 z noclegiem pod chmurką :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 minut temu, Młody_brt napisał:

Miejsce by się znalazło, pytanie cz jesteś gotów na wyjazd w piątek ok 12 z noclegiem pod chmurką :)

Hm, dzięki za informację, ale w piątek to ja pewnie będę jeszcze niedostępny, także niestety. :(

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Foley11 napisał:

Pytanko. Czy ktoś wybiera się ktoś z Warszawy lub okolic i miałby jedno wolne miejsce? Oczywiście "na wachę" się dorzucę. :D Prościej bym miał podskoczyć 60km do stolicy i z kimś zabrać, niż tłuc się samemu 300km.

JA jadę  w sobotę  rano jeśli chcesz nie ma sprawy.  musimy ruszać ok 7 rano bo czas przejazdu to 2 h.

Link to post
Share on other sites

Komunikat HQ nr 2

Odpowiedzi na kolejne palące pytania.

1. Parking.

Namiary GPS na 51.54859213552881, 18.82446116247252, pinezka na mapie: https://www.google.pl/maps/dir//51.5486862,18.8244318/@51.5488469,18.8235004,277m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0 

Miejsca jest raczej mało więc parkujemy w sposób uporządkowany. Żeby nie zwiększać niepotrzebnie liczby samochodów zaszczepionym przeciw COVID-19 zalecam carpooling. Jeżeli Organizacja uzna, że samochodów na miejscu jest już za dużo będą przekierowywane na parking rezerwowy: 

https://www.google.pl/maps/dir//51.5480306,18.8342875/@51.5492445,18.8234808,2213m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0

2. Czy będą inne wagomiary amunicji niż 0,25 i 0,30?

Nie, już wystarczająco dużo komplikacji mam z ogarnianiem całości gry by dokładać sobie zabawy z dodatkowymi wagomiarami. Własne kulki mogą zabrać ze sobą tylko i wyłącznie snajperzy (na razie mam zgłoszonych 3 chętnych do tej funkcji).

3. Co mam ze sobą wziąć?

Dobry humor, nastawienie na miłą zabawę, znajomość zasad, ochronę oczu, replikę, czerwoną szmatę (obowiązkowo), coś do odstraszania kleszczy. Zdecydowanie zalecam ochronę zębów.

4. Dlaczego Grecy mają KM, snajpera, RTO i w ogóle broń palną ?

A dlaczego nie? Kreteńczycy byli zawsze ludem o odrębnej tożsamości i nawet greckie władze nie miały z nimi lekko. Większość rodzin miała mentalność plemienną i toczyła regularne walki z innymi rodzinami (o miedzę, kozę, córkę, etc.). Cytat jaki zamieściłem w pierwszym poście nie jest wzięty z sufitu - mieli sporo broni bo byli także myśliwymi.

Co więcej na Krecie grecka 5 Dywizja Piechoty miała swój ośrodek mobilizacyjny, więc w momencie operacji "Merkur" na wyspie znajdowało się sporo zmobilizowanych. Kiedy Niemcy wylądowali ludzie ci w pierwszej kolejności wyciągali broń a nie zakładali mundury. Niemniej gracze, którzy zadeklarowali udział w grze w oddziale greckim proszeni są o przygotowanie sobie biało-niebieskich opasek i/lub biało-niebieskich kokard na czapkę (może być z papieru).

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Vender napisał:

Oo to można już w piąteczek się pojawić na miejscu? :D

Można - im więcej rąk do kopania okopów, napełniania worów piachem i montowania scenografii tym lepiej. ;)

Komunikat HQ nr 3

1. Pogoda w sobotę będzie upalna, weźcie to pod uwagę planując ekwipunek. Będzie woda, nakupimy jej, ale nie zapomnijcie manierek i/lub małych butelek z wodą.

2. Z uwagi na spodziewaną pogodę luzuję też wymogi mundurowe - spokojnie po obu stronach przejdą tylko koszule, np. szare i błękitne u Niemców a piaskowe lub oliwkowe u Aliantów. Właściwie to przejdzie każdy stonowany kolor (ale nie czerwony).

3. Jeżeli ktoś się poczuje słabo, że jest mu za gorąco i nie daje rady to niech się nie wstydzi i powie o tym kolegom. Lepiej przerwać grę, pójść do cienia i sobie odpocząć niż zafundować sobie udar cieplny.

4. Miny dźwiękowe - nie tym razem.

5. Magazynek typu hi-cap albo jakikolwiek, który wymaga podkręcenia - najpierw wyjmujemy, podkręcamy, potem podpinamy.

Link to post
Share on other sites

Gdyby ktoś miał nad stan oporządzenia brytyjskiego i byłby gotów użyczyć na grę?
Sam będę miał od Dominika ale jeszcze będzie dwóch maruderów z Krk. Coś tam sklecimy z us pasów i szelek ale gdyby ktoś miał coś extra to by lepiej wyglądało mimo wszystko.
Ja osobiście potrzebuję kabury do webleya gdyby ktoś miał ponad stan.
Będziemy wdzięczni. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
47 minut temu, Vender napisał:


No to widzimy się jutro ;)
Od której godziny można wbijać?

Organizacja pojawi się na miejscu najwcześniej około 16.

GATE CLOSED!

Panowie, to już przedostatni komunikat przed grą. Dziękuję za wszystkie zgłoszenia. Zamykam listy, nie będę już przyjmował nowych ani kasował tych którzy rezygnują.

1. Uwzględnijcie pogodę w planach wyposażeniowych. 

2. W sobotę zbiórka jest na 9:00 i potraktujcie to poważnie proszę.

3. Start jest wpisany na 10:00, ale tylko dlatego bym zdążył zrobić odprawę i oddziały miały czas na zajęcie pozycji. Jeżeli wyrobimy się z odprawami/szpejowaniem, etc. wcześniej to zaczniemy np. 9:15. Maruderzy będą błądzić po terenie, więc jeżeli masz wyjechać o 6 to zastanów się czy nie lepiej wyjechać 5:30.

4. Dymy i granaty nie grają. Jest za sucho.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za grę. Jestem pod wrażeniem wytrwałości uczestników. Podziękowania dla organizatorów. 

Szczególne podziękowania dla mojej drużyny chłopo-wojowników. Choć zostałem waszym d-cą w ostatniej chwili i trochę z przypadku daliście radę. 

καληνύχτα

Link to post
Share on other sites

Dzięki, Domin jeszcze raz za organizację udanej imprezy a uczestnikom za dobrą zabawę.

W zasadzie wszystko się moim zdaniem udało - nie widziałem żadnej ewidentnej terminatorki czy innego "niesportowego" zachowania. Zadania były proste i przejrzyste (jakby ktoś nie był pewien - to zaleta). Mi osobiście bardzo spodobały się tablice z nazwami miast stylizowane na kreteńskie biało-niebieskie (i oczywiście tablica ostrzegawcza na lotnisku). Niby szczegóły a pozwoliły poczuć się jak na jakimś obcym, dzikim lądzie ;)

Strona niemiecka dodatkowo uatrakcyjniła sobie rozgrywkę złym rozdysponowaniem nieszczęsnych ładunków wybuchowych, co mnie w pierwszej chwili wpieniło, jednak bardzo szybko poczułem, że urealniło to zabawę - niespodziewanie sytuacja wymknęła się spod kontroli - nagle największym zmartwieniem przestał był przeciwnik a zaczęła być logistyka - jak to w życiu ;)

No i ta pogoda - iście kreteńska, skutecznie utrudniała wszystkim życie. Słowem: klimat, jakiego zawsze oczekuję od ASH. Do następnego razu! Horrido!

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to BDW: "Kreta 1941" - Chojne k. Sieradza, 19 czerwca 2021 r. (ASH)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...