Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Siema,  boyi rk-01w w stocku ma 400fps i sprężynę m120. Wymieniłem u siebie silnik na tornado high torque v2,  zębatki 100:200 , doszczelniona głowica tłoka,  tłok polimerowy 14 zębów metalowych , głowica cylindra łozyskowana , łozyskowana prowadnica sprężyny metalowa , dysza uszczelniona alu, sprężyna shs m140 , listwa dosyłacza.  W stocku zostały styki i cylinder i komora hopup.  Gumka Zielona G&G.  Lufa precyzyjna i uwaga!  300fps xD o chu tu kurła chodzi? Czyżby komora hu z gownolitu nie wytrzymywała czy o kij tu chodzi?  Replika na stockowym GB i lufie oraz kulkach 0.25 ma 400fps. 

Link to post
Share on other sites

Już nawet pomijając to czy szkielet wytrzyma (mam drugi na wymianę) to dziwne że z taką sprężyną tak strzela,  jaką komorę kupić? Zauważyłem że na wysokości połowy gumki komora jest pęknięta (pajączek) ale raczej tamtędy powietrze nie powinno uciekać. Ktoś ma jakieś pomysły? 

Link to post
Share on other sites

Testowałeś szczelność? Jak pneumatyka szczelna w gb, lufa z komorą też szczelne to musi uciekać na komorze. Test papierka prawdę powie. Odwracasz replikę do góry gniazdem magazynka, wkładasz kulkę i kładziesz na wlocie do komory papierek. Po strzale papierek powinien pozostać nieruchomy.

Link to post
Share on other sites

Więc tak jak mówiliście,  dysza była za krótka,  na chwilę obecną założyłem dysze stock i jest już szczelne.  Na kulkach

0.25 - 430 fps

0.30 - 380 fps 

 

Albo ta sprężyna shs się ubiła albo ja nie wiem co jest,  chce wycisnąć z tego szajsu jak najwięcej (testy) bo mam drugi GB w stocku na rozgrywki.  

 

Zastanawiam się jaki cylinder tam wsadzić?  Jaki typ?  

 

Aha lufa precyzyjna 300mm zamiast stockowej 260mm jest założona 

Edited by PelsonBMW
Link to post
Share on other sites

Więc tak,  założyłem sprężynę guarder m140,  shs faktycznie się ubił i to bardzo,  różnica w długości sprężyny to kilka CM,  wcześniej były identyczne bo mam zapisaną na kartce jaką miała długość.  Założyłem również cylinder stalowy żebrowany  typ 2 z czterema otworami z tyłu cylindra i doszczelnioną aluminiową  dyszę długiego typu.  Wynik?  

410 -398 fps na 0.25g 

380-360 fps na 0.30g  

Zastanawiam się czy zostawić stockową głowice cylindra i głowicę tłoka czy zakładać aluminiowe wyciszone? Da to coś?  Układ szczelny na tym i na tym.  Założyłem również komorę HU od E&L którą przykręca się do GB.  Wydaje mi się, że takie wyniki to chyba max na m140,  ale dziwna sprawa bo stock niby ma 400fps (filmik z taniemilitaria.pl) ale oni mogą mierzyć na 0.20g.  

Lufa specna Arms 300mm 6.02mm 

 

Na pełnym cylindrze typ 0 stockowym i lufie stock 400mm,  dłuższej wyniki są podobne. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...