Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KJW KP-06 - zamek nie idzie do tyłu po strzale (tylko na magazynkach na CO2)


Recommended Posts

Witam,

Posiadam replikę KP-06 od KJW, replika jest stosunkowo nowa, wystrzelałem z niej może łącznie 10 magazynków. Replika oryginalnie przyszła z magazynkiem na GG, ale z tego co wiem, jest też ona dostosowana do CO2, dlatego dokupiłem też do niej 2 nowe magi na CO2 (oryginalne od KJW opisane jako do KP-06).

I tu zaczyna się cały problem, mianowicie na magazynku na GG replika działa bez problemu, ale kiedy wkładam magazynek na CO2 to replika niby strzela, kulki lecą na normalną odległość (chyba nawet dalej niż na GG), ale zamek się nie cofa, przez co nie napina kurka i nie ładuje kolejnej kulki (zamek dosłownie stoi w miejscu po strzale). Problem występuje na obu magazynkach na CO2. Ogólnie z repliki da się strzelać tak jak ze sprężynówki, pociągając po każdym strzale za zamek i wtedy kapsuła starcza na jakieś 4 naładowania kulkami. Replikę rozebrałem i wszystko, co się dało to ładnie przesmarowałem i wyczyściłem, ale problem ciągle występuje. Słabe kapsuły też bym raczej wykluczył, bo kiedy dałem komuś jedną na strzelance to jego replika działała bez zarzutu. Dodam jeszcze że kiedy magi do mnie dotarły to pierwszy problem, jaki z nimi miałem to to, że po włożeniu kapsuły cały gaz uciekał przez górny zawór, problem natomiast rozwiązałem przez wykręcenie, przesmarowanie i mocniejsze dokręcenie górnych zaworów.

Ma ktoś może pomysł co mogę zrobić, aby rozwiązać ten problem? Niestety magi ani replika nie są już na gwarancji, bo kupiłem je pod koniec tamtego roku na zakończenie sezonu i gwarancja się skończyła.

Z góry dziękuje za wszystkie porady!

Link to post
Share on other sites

Zaryzykowałbym teorię, że winien jest cylinderek gazowy, dysza lub głowica w replice.

Mogą zamarzać od niskiej temperatury co2, jeżeli nie są do niej dostosowane.

No ale piszesz, że twoja replika jest dual-power więc to może jest tylko moje misianie, hmm ...

Ewentualnie te części już są zużyte, więc może pomoże ich wymiana.

Wiem na pewno, jak cudownie uzdrawia replikę wymiana samej głowicy tłoczka, więc może od tego zacznij ?

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj repliki kjw dostosowane do CO2 mają cylinderek koloru niebieskiego/czerwonego a te na greengas czarnego. Różnią się też przynajmniej trzema sprężynami: powrotną zamka, w cylinderku powrotną zaworka odpowiedzialną za blowback ( rozdzielanie gazu) i zbijaka zaworka (sprężyna kurka). Te w replikach na co2 są często mocniejsze bo ten gaz ma większe ciśnienie i ot cała różnica. Ze sprężyną powrotną zamka różnica między jej twardością może być niewielka między CO2 i GG. Ale z powodu wyższego ciśnienia ta w cylinderku i zbijaka potrzebują więcej mocy, żeby zbić zaworek i rozdzielić dobrze gaz. Kolor cylinderka jest inny bo wykonany z często mocniejszego plastiku i jest zauważalnie grubszy ( ścianki cylinderka) żeby wytrzymał ciśnienie CO2. 

Więc jeśli kolor cylinderka blowbacku jest czarny to masz replikę na green gas. Możliwe, że wymiana samej sprężynki kurka na mocniejszą wystarczy, żeby uruchomić CO2 w replice ale sam cylinderek mocno dostanie po du*ie. Może szybko pęknąć.

Link to post
Share on other sites

Może trzeba delikatnie zeszlifować blokadę zamka. Jak za bardzo wchodzi w replikę i same kulki blokują zamek podczas ich podawania to wystarczy wyjąć blokadę zamka i ten bolec, który wystaje i powinien zadziałać z popychaczem kulek na miejscu styku przejechać pilnikiem. Oczywiście tak żeby nie przesadzić, jak za bardzo zeszlifujesz to nie będzie blokował się zamek po ostatniej kulce. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o temperaturę to testowałem przy około 25 stopniach na polu i już pierwszy strzał nie cofał zamka. Za to dosłownie raz miałem sytuacje że po kilku strzałach które nie ruszyły zamka jeden był tak BARDZO mocny że oczywiście cofnął zamek i to z baaaardzo mocną siłą a organizator rozgrywek ASG który to widział powiedział że na jego oko to kulka osiągnęła spokojnie 2 joule, potem kolejne strzały znowu nie ruszały zamka.

Jeśli zaś chodzi o cylinder to raczej na pewno jest on dostosowany do CO2, jest on koloru czerwonego i sprawdzałem go w miarę dokładnie i nie jest nigdzie ułamany itp.

Wątpię że jakaś część może być zużyta bo ta replika ma na prawdę mały przebieg i na GG działa idealnie ale no nigdy nie wiadomo. Prędzej bym stawiał właśnie na to że sprężynka jest jakimś cudem za słaba ale pytanie czy po wymianie na mocniejszą nie była by za mocna na GG.

Jeszcze pytanie, to że górny zawór w magazynkach na CO2 jest krótszy od magów na GG jest normalne? Chodzi mi o to że ten element zaworu który zostaje uderzony w celu otwarcia zaworu jest krótszy przez co siedzi głębiej w magazynku na CO2 niż na GG.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

@Kacper1263. Czy ogarnąłeś ten temat z magazynkami na CO2 ? Być może że jest taki problem jak pisze sjzmisiek. I być może że wystarczyło by zastosować jakiś grubszy oring i ewentualnie jakąś podkładkę w komplecie, żeby zawór wystawał trochę więcej. Myślę że tam chodzi o dziesiątki milimetra. Dlaczego pytam ? Bo też przymierzam się do kupna tej cacuszki do kolekcji. Szukając opinii  na jej temat trafiłem na taki filmik gdzie gość mówi że problem jest właśnie o dziwo z magazynkami od KJW, od WE. Natomiast dobrze działają magazynki od ARMY ARMAMENT. I to jest dobra informacja bo Army ma chyba najtańsze magazynki. https://www.youtube.com/watch?v=qW-dPFsnn64 Tylko że on mówi o magazynkach na green gas. A mówimy o magazynkach na CO2 do tej zabawki. Znalazłem magazynek https://www.taiwangun.com/pl/magazynek-green-gaz-co2/magazynek-na-co2-do-serii-1911-army-armament?from=listing&campaign-id=19 i zadałem pytanie o czy pasuje do KP-06. Ale nie dostałem jeszcze odpowiedzi.

I jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Czy miałeś okazję sprawdzić na chrono ile ta replika w stoku strzela fps, J na gg i na co2 ? Bo wszystkie repliki które które do tej pory kupiłem. A było ich chyba pięć, albo więcej. Znacznie odbiegały na minus pod tym wzglądem co podaje producent, sprzedawca ?. I nie chodzi tu o jakieś 5-10 fps. A o 40 w niektórych "rodzynkach".

 

Link to post
Share on other sites

Masz rację. Ten przykładowy to tak z rozpędu podałem. Ale sprzedawcę spytałem o konkretne magazynki CO2 do tej repliki, które pasują. Trzy dni i brak odpowiedzi. A najfajniejsze to jest to, że w opisie oferty jest zawsze tak: A. Jaka to niesamowicie dobrze wykonana replika (Aluminium tylko nie wiadomo jakie), a jak dobrze spasowana, a jaka celna, a jaka powtarzalna, a jeszcze potrafi strzelać na gg i co2. Sprzedawana jest z magazynkiem na gg. To tak trudno jest napisać w tym reklamującym opisie Jakie magazynki CO2 do niej pasują ? Ale NIIEE. My tylko sprzedajemy. A te inne problemy to już załatwia Maciej Wróżbita. Tyle w temacie. Ręce opadają.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

@Rych33 sorry za późną odpowiedź, ale dawno nie logowałem się na forum, wydawało mi się, że w razie nowych odpowiedzi dostanę powiadomienie e-mail, co jednak nie nastąpiło. Odpowiadając na twoje pytanie, problemu jeszcze nie rozwiązałem ze względu na brak czasu w ostatnich tygodniach, ale też mam wrażenie że gdyby udało się lekko wysunąć zawór, to problem zostałby rozwiązany. FPSów też niestety nie miałem okazji sprawdzić więc tutaj też nie pomogę, mogę co najwyżej powiedzieć, że sama replika strzela naprawdę zadowalająco, ma całkiem fajny zasięg i powtarzalność, czasem na większym dystansie nawet wolę oddać jeden celny strzał z niej niż próbować kogoś trafić moim stockowym G36C od JG :P, gdyby nie te problemy z magazynkami to byłaby super w tej cenie.

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wróciłem po przerwie, żeby tylko potwierdzić swoją teorię a dopiero teraz znalazłem chwilę czasu, żeby pogrzebać przy klamce. Jako że nie miałem żadnej uszczelki, którą mógłbym podłożyć pod zaworek więc na szybko z urywka kartki papieru złożyłem kwadracik o grubości około 1 mm, który następnie luzem położyłem na zaworek od zewnętrznej strony tylko po to, żeby sprawdzić co by się stało gdyby wystawał on więcej o ten jeden milimetr. Tak jak się spodziewałem, po ostrożnym włożeniu magazynka pistolet strzela bez najmniejszego problemu a po wyjęciu kartki problem wraca (sprawdzone na obu magazynkach). Oczywiście nie jest to rozwiązanie problemu, bo przecież nie będę biegał z kawałkiem kartki, który wyleci przy pierwszej zmianie magazynka, ale do zdiagnozowania przyczyny problemu coś takiego sprawdziło się idealnie

Link to post
Share on other sites

https://www.taiwangun.com/pl/magazynek-green-gaz-co2/magazynek-na-co2-do-r501-r603-r604-army-armament magazynek do hi capy army na CO2, taki raczej podejdzie. A co do tych magazynków, które masz możliwe, że tak jak pisali przedmówcy, trzeba wymienić oring na zaworku na grubszy o jakieś 0.5mm . Musiał byś wykręcić zawór i zdjąć uszczelkę, która uszczelnia zawór w magazynku. Zmierz ją i poszukaj na necie uszczelki o podobnej średnicy ale grubszą. Wtedy zawór po dokręceniu będzie siedział płycej.

images?q=tbn:ANd9GcSHcoH_AYtEiT4lIPG-qYq

Prawdopodobnie o ile się nie mylę to chodzi o tą środkową.

2 opcja kupić cieńszą tą pierwszą od lewej wtedy zbijak zaworu będzie też bardziej wystawał, ale istnieje ryzyko, że zaworek nie będzie się uszczelniał, uszczelka zostanie wydmuchana pod ciśnieniem albo pęknie bo nie wytrzyma ciśnienia CO2. Kombinuj... uszczelki kosztują grosze, zaworki już nie są takie tanie, jak dobrze spodkładkujesz zaworek to możliwe, że problem zniknie.

 

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...