Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Wielka Wojna. Neuve Chapelle 1915. Posiłki. Rogów k. Końskich 03.07.2021"


Recommended Posts


 

Czołem.

Zapraszamy na drugą grę w klimacie Wielkiej Wojny. " Neuve Chapelle 1915. Posiłki. Rogów k. Końskich 03.07.2021

Organizator: ZHIS

Termin:2021 rok. 03.07.2021(sobota)

Wpisowe:

40 zł płatne w dniu gry

Wiek: powyżej 18 lat

Rozkład jazdy:

8:00 - Zbiórka

9:00 – Start

Brak przerwy. Proponuje się by każdy miał wszystko co potrzebne przy sobie. Oficer Ci powie kiedy masz jeść, pić i odpoczywać. Oznacza to kategoryczny zakaz zdejmowania okularów zarówno podczas posiłku jak i wypróżniania się. Mile widziane wczucie się w klimat i unikanie rozmów na tematy współczesne.

16:00 - Zakończenie

Miejsce: województwo świętokrzyskie. Rogów niedaleko Końskich.

51.203258,20.451515

Podział mundurowy

Państwa Centralne

Niemcy(preferowana opcja stylizacyjna), pozostali sprzymierzeńcy. Idziemy na duże ustępstwa stylizacyjne. Wystarczy szary lub zielony wełniany płaszcz za kolano oraz jakiekolwiek niemieckie nakrycie głowy(hełm lub wełniana czapka)

Ententa

Brytyjczycy(preferowana opcja stylizacyjna), Francuzi, brytyjskie zamorskie oddziały sprzymierzone, pozostali sojusznicy. Brytyjska marynarka i spodnie galowe są do dostania w każdym demobilu(do około 100 zł za komplet) zaś hełm(naleśnik) z filmówki już ktoś podawał. Przejdzie nawet bez malowania bo uszycie pokrowca to 30 minut.

Limit fps: 350 fps.1,14J (max 370 fps)1,27 J


 

Repliki:

  • Karabiny czterotaktowe jako broń podstawowa dla każdego. Mile widziane repliki historyczne.

  • Strzelby jedynie jako broń awaryjna po wcześniejszym zgłoszeniu.

  • Broń krótka jedynie dla oficerów.

  • Repliki bezpiecznej broni białej. Będzie bezlitośnie testowana na właścicielu. 

  • Granaty certyfikowane oraz samoróbki na bazie petard max k 206. Mile widziana stylizacja historyczna.

Limity amunicji i granatów

 

  • Limit amunicji jaką można posiadać przy sobie- około 200 kulek

  • Limit amunicji na całą grę 500 szt

  • Jednorazowe doładowanie 50 szt

  • Procedura doładowania: oficer lub sierżant (za zgodą oficera w dowolnie wybranym czasie ), osobiście lub za pomocą żywego gońca pobiera po jednym woreczku (100szt) kulek na każdego żywego członka oddziału. Doładowywać się mogą jedynie żywi w dowolnie wybranym miejscu na terenie gry.

  • Karabin czterotaktowy 8 kulek w magazynku.

  • Strzelba 4 kulki w magazynku.

  • Pistolety i inna broń krótka 8 kulek. 

  • Granaty 15 sztuk na głowę. Na całą grę.

Zasady:

Dostępne funkcje:

1. Strzelec-Strzela i ginie.

2. Sanitariusz-Pomocnik medyka. Może leczyć ale kiepsko mu to idzie 1-3 śmierć, 4-5 ranny, 6 nic się nie stało. Sanitariusz jest funkcją zastępczą w przypadku gdy nie zgłosi się medyk.

3. Medyk- . 1 śmierć, 2-5 ranny, 6 nic się nie dzieje.

4.Sierżant- zastępuje oficera jeżeli ten zginie lub nie zgłosi się przed grą. Nie ma gwizdka i nie ma broni krótkiej.

5. Oficer- Ma prawo korzystać z gwizdka i broni krótkiej.

Jeżeli nikt nie zgłosi się na medyka i oficera dana strona dostanie jedynie sanitariusza i sierżanta z łapanki.

Zasada oddziału:

Nie ma samotnego błąkania się po terenie. Po śmierci oficera zarządza sierżant (zastępca) . Gdy zginie, oddział utrzymuje pozycje lub cofa się na najbliższe linie obronne aż do punktu resp. Nie wysyłamy samotnego strzelca za linię wroga czy na skrzydła na misję samobójczą. Działania ofensywne mogą mieć minimalny 2 osobowy skład oficer lub sierżant + inny gracz(wyprawa po jeńca). Członkowie oddziału utrzymują stały kontakt wzrokowy lub dźwiękowy(gębowy). Pojedynczy gracz może zostać wysłany jedynie na własne tyły.


 

Granaty 3 m trup, 5 m ranny. Jeżeli stałeś poza promieniem rażenia a mimo to oberwałeś to będąc honorowym graczem zgłaszasz, że jesteś ranny. 

  • Granaty dymne: dym szary/biały funkcja zasłony dymnej

  • Granaty dymne: dym żółty funkcja ataku gazowego.

  • Granaty dymne: dym czerwony/zielony specjalne.

Drut kolczasty: Drut jest nieprzekraczalny. Montowanie i rozmontowywanie jedynie poprzez wyrwanie kołka do którego przywiązano „drut”. Zakaz rzucania się na drut. Zakaz rzucania na drut gałęzi i innych elementów. Dotykanie drutu skutkuje….niczym.

Drut montujemy w jednym miejscu na kołku, nie można się przeczołgać pod nim ani przeskoczyć.

Opcja specjalna(czerwony dym) zrywanie drutu kolczastego artylerią poprzez miotanie czerwonych granatów dymnych.

Brak deklaracji "dostałeś". 

Broń biała: Każde trafienie oznacza, że jesteś ranny i potrzebujesz medyka. Liczymy na honorowe przyznania się do wyraźnych trafień. Trafiamy w całą sylwetkę poza głową, szyją i kroczem. Trafienie w palce dłoni się liczy, trafienie w ładownice się liczy, trafienie w plecak musi być odczuwalne dla oponenta i liczy się. Można blokować ciosy repliką broni białej i repliką broni palnej (liczymy się jednocześnie z tym, że obie mogą zostać uszkodzone). Nie dotykamy wyposażenia wroga, to nie zapasy, można to robić jedynie repliką broni białej albo kulką. Nie chcesz walczyć wręcz? Strzelaj, uciekaj, poddaj się. 

Jeńcy: każdy kto podnosi ręce do góry może zostać jeńcem. Nie musi być ranny. Zostaje rozbrojony automatycznie poprzez poddanie się(podnosząc ręce w górę). Jeniec nie może uciekać. Jedynie oficer może go przesłuchać (o ile zna język przesłuchiwanego lub więzień zna język oficera) i widzi taką potrzebę. Zadaje się dwa pytania na które trzeba udzielić prawdziwej i wyczerpującej wypowiedzi. Jeniec pozostaje w niewoli max 3 minuty od pojmania. Po tym czasie zostaje odesłany do obozu jenieckiego czyli biegnie do swojego punktu resp i po wpisaniu na listę godziny, numeru i adnotacji „niewola” (duże N) automatycznie wraca do gry.

Zasady ran:

Medyk instruuje rannego co do jego stanu i przyszłego losu. Każdy gracz może zostać opatrzony bandażem 1 raz, konieczność powtórnego opatrzenia oznacza zgon. Po dotarciu do rannego medyk spisuje godzinę i nick a następnie rzuca kostką.

  • Rzut kostką z wynikiem 1. Gracz jest martwy (rana była zbyt poważna)

  • Rzut kostką z wynikiem 2-5. Gracz ma ranę średnią (medyk zakłada bandaż na ranę, z uwagi na dystans społeczny bandaż można założyć sobie samemu ale w obecności medyka)

  • Rzut kostką z wynikiem 6. Medyk daje wsparcie psychiczne i można grać dalej (tłumaczy, że jest z nim wszystko w porządku, podmuch wybuchu ogłuszył go i obsypał ziemią, ale krew na mundurze nie jest jego-miał dużo szczęścia tym razem)

Sanitariusz(z łapanki) 1-3 śmierć 4-5 ranny, 6 nic się nie stało

Respy: Umarłeś to żaden wstyd. Udaj się na punkt resp, na liście uzupełnij numer gracza i godzinę powrotu do gry. Modyfikacje czasu spędzonego na respie, dniu imprezy.

Punkty resp rozmieszcza w terenie oficer lub sierżant w porozumieniu z oficerem o ile taki się zgłosił. Są czymś w rodzaju punktów opatrunkowych. Jeżeli wrogi oddział dotrze do punktu może go karnie przenieść o 20 m o ile nadal przy życiu pozostaje oficer(sierżant nie ma prawa przenosić wrogiego punktu resp). W trakcie przenoszenia wszyscy udający się na punkt i przebywający na nim mają jak stado owiec podążać za punktem. Jeżeli w trakcie przenoszenia wybiła godzina powrotu do gry musisz poczekać, aż zostanie zakończona ta operacja i w ramach kulturalnej rozgrywki powiadomić o tym graczy strony przeciwnej. Po udanej akcji pozwalany wrogiej stronie na ponowne wejście do gry. Myślę,że mechanika ta nie będzie często wykorzystywana.

Wyposażenie obowiązkowe:

  • Stylizacja/mundur wybranej strony.

  • Replika karabin czterotaktowy o mocy 350 fps (max 370) wraz z magazynkami.

  • Kamizelka odblaskowa do oznaczania trupa. Zwykła czerwona szmata może rodzić nieporozumienia jeżeli trafimy na kogoś w czerwonych spodniach.

  • Okulary ochronne.

  • Ołówek

  • Zegarek

Wyposażenie przewidziane do wykorzystania w scenariuszu:

  • Saperki, łopatki, szpadle, kopaczki, siekiery

  • Nóż lub scyzoryk do cięcia sznurków przy rozstawianiu „drutu kolczastego”

Wyposażenie opcjonalne:

  • Granaty odłamkowe.

  • Repliki broni białej bezpiecznej przy starciu wręcz.

Zapisy:

tylko i wyłącznie na forum

 

Ksywa/pseudonim (najlepiej ta z forum)

Stylizacja

Numer karty wojskowej (o ile posiadasz)

Funkcja(strzelec/dowódca/medyk/sierżant/sanitariusz).


 


 

Lista Centralna:

  1. Pazur-mundur pruski/003/fotograf.

Lista Ententy:

 


 


 

Pozdrawiam

Pazur ze ZHIS


 


 

Link to post
Share on other sites

Lista Centralna:
1. Pazur - mundur pruski/003/fotograf.
2. XrayPl - mundur CK /006/ sierżant
3. Meister - mundur CK /.../strzelec

Lista Ententy:
1. Cortes - mundur brytyjski/ 005/sierżant

2. Lord Blackadder - mundur brytyjski/007/oficer

3. Sikor - mundur brytyjski/mam-nie-pamiętam/może być kapral 

Link to post
Share on other sites

Lista Centralna:
1. Pazur - mundur pruski/003/fotograf.
2. XrayPl - mundur CK /006/ sierżant
3. Meister - mundur CK /.../strzelec

Lista Ententy:
1. Cortes - mundur brytyjski/ 005/sierżant
2. Lord Blackadder - mundur brytyjski/007/oficer
3. Sikor - mundur brytyjski/mam-nie-pamiętam/może być kapral
4. Arkusz - mundur brytyjski / brak / strzelec 

Link to post
Share on other sites

Lista Centralna:
1. Pazur - mundur pruski/003/fotograf.
2. XrayPl - mundur CK /006/ sierżant
3. Meister - mundur CK /.../strzelec

4. DBWReserve - mundur CK/.../ strzelec  

Lista Ententy:
1. Cortes - mundur brytyjski/ 005/sierżant
2. Lord Blackadder - mundur brytyjski/007/oficer
3. Sikor - mundur brytyjski/mam-nie-pamiętam/może być kapral
4. Arkusz - mundur brytyjski / brak / strzelec 

Link to post
Share on other sites

Czołem. 

Dziękuję za zgłoszenia. 

Niestety terminem nie można dopasować się do każdego. Wojna to piekło. Piekło od którego Kolba odpocznie na urlopie. Choć wątpię by go to uratowało. 

Przed pierwszą grą prosiłem każdego o 2 zdania na temat historii swojej postaci oraz o podanie imienia i nazwiska, wyznania, narodowości, języka/języków jakim się posługuje i munduru w jakim wystąpi. 

Teraz proszę każdego o 6 zdań lub wiecej i podanie danych z karty wojskowej lub danych jakie podawali do karty wojskowej. W rysie postaci warto podać imiona rodziców, stan cywilny, dane osób z jakimi korespondujecie gnijąc w okopie. 

Jest to dodatkowa opcja dla chętnych. Nie wszystkie dane będą wykorzystane teraz. Nie wszystkie będą wykorzystane. Możliwe, że rozwój Waszych postaci w ciągu kilku gier pomoże lepiej wczuć się w rolę podczas MILSIM-a z elementami LARP jaki planuję zorganizować na 1918 rok (mam nadzieję, że Amerykanie usłyszeli ;)) 

Dane proszę podesłać wiadomością prywatną przez Wmasg. Niestety moja poczta elektroniczna mnie zawiodła. Tym razem każda historia będzie zapisana na papierze. 

Przepraszam za zamieszanie.

Pozdrawiam Pazur 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 1.06.2021 o 15:25, Kolba_DK napisał:

i co mam napisać? "merde!!!"

(przepraszam, jeśli kogoś uraziłem, ale to są okopy, więc i język okopowy pasuje)

...

Chlip, chlip, może druga gra WW1 w tym roku jeszcze...

Ja niestety, jak Kolba, mogę tylko wyrazić smutek, że mnie nie będzie - ale siła wyższa - mam tzw. "kumulację uroczystości rodzinnych" w tym terminie :(

Edited by pete_asg
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lista Centralna:

1. Pazur - mundur pruski/003/fotograf

2. XrayPl - mundur CK /006/ sierżant

3. Meister - mundur CK /.../strzelec

4. Mękarski - mundur CK /.../ oficer

5. DBWReserve - mundur CK/.../ strzelec

 

Lista Ententy:

1. Cortes - mundur brytyjski/ 005/sierżant

2. Lord Blackadder - mundur brytyjski/007/oficer

3. Sikor - mundur brytyjski/mam-nie-pamiętam/może być kapral

4. Arkusz - mundur brytyjski / brak / strzelec 

Link to post
Share on other sites

Lista Centralna:

1. Pazur - mundur pruski/003/fotograf

2. XrayPl - mundur CK /006/ sierżant

3. Meister - mundur CK /.../strzelec

4. Mękarski - mundur CK /.../ oficer

5. DBWReserve - mundur CK/.../ strzelec

6. KubaJozefek - mundur CK/Pruski/.../strzelec

 

Lista Ententy:

1. Cortes - mundur brytyjski/ 005/sierżant

2. Lord Blackadder - mundur brytyjski/007/oficer

3. Sikor - mundur brytyjski/mam-nie-pamiętam/może być kapral

4. Arkusz - mundur brytyjski / brak / strzelec

Link to post
Share on other sites

Lista Centralna:

1. Pazur - mundur pruski/003/fotograf

2. XrayPl - mundur CK /006/ sierżant

3. Meister - mundur CK /.../strzelec

4. Mękarski - mundur CK /.../ oficer

5. DBWReserve - mundur CK/.../ strzelec

6. KubaJozefek - mundur CK/Pruski/.../strzelec

 

Lista Ententy:

1. Cortes - mundur brytyjski/ 005/sierżant

2. Lord Blackadder - mundur brytyjski/007/oficer

3. Sikor - mundur brytyjski/mam-nie-pamiętam/może być kapral

4. Arkusz - mundur brytyjski / brak / strzelec

5. Bullet-mundur brytyjski /.../ strzelec

Link to post
Share on other sites

Lista Centralna:

1. Lee- mundur pruski/001/strzelec/organizator

2. XrayPl - mundur CK /006/ sierżant

3. Meister - mundur CK /.../strzelec

4. Mękarski - mundur CK /.../ oficer

5. DBWReserve - mundur CK/.../ strzelec

6. KubaJozefek - mundur CK/Pruski/.../strzelec

7. TomekCK(Hajdi)- mundur pruski/002/strzelec/organizator

 

Lista Ententy:

1. Cortes - mundur brytyjski/ 005/sierżant

2. Lord Blackadder(czyli Domin007)- mundur brytyjski/007/oficer

3. Sikor - mundur brytyjski/014/może być kapral medyk, sanitariusz lub strzelec

4. Arkusz - mundur brytyjski / brak / strzelec

5. Bullet-mundur brytyjski /009/ strzelec

6. Pazur88-mundur francuski/003/strzelec

 

Jeżeli ktoś chce się dopisać to jest to odpowiednia pora. Można też wpadać na grę bez zapowiedzi.

 

Nazwy teraz już nie zmienimy. Ale następnym razem trzeba będzie się dostosować choć trochę do mundurów jakie wybiera większość. 

 

Link to post
Share on other sites

Lista Centralna:

1. Lee- mundur pruski/001/strzelec/organizator

2. XrayPl - mundur CK /006/ sierżant

3. Meister - mundur CK /.../strzelec

4. Mękarski - mundur CK /.../ oficer

5. DBWReserve - mundur CK/.../ strzelec

6. KubaJozefek - mundur CK/Pruski/.../strzelec

7. TomekCK(Hajdi)- mundur pruski/002/strzelec/organizator

8. Misiek360 - mundur pruski/ 012/ strzelec

 

Lista Ententy:

1. Cortes - mundur brytyjski/ 005/sierżant

2. Lord Blackadder(czyli Domin007)- mundur brytyjski/007/oficer

3. Sikor - mundur brytyjski/014/może być kapral medyk, sanitariusz lub strzelec

4. Arkusz - mundur brytyjski / brak / strzelec

5. Bullet-mundur brytyjski /009/ strzelec

6. Pazur88-mundur francuski/003/strzelec

Link to post
Share on other sites

Lista Centralna:

1. Lee- mundur pruski/001/strzelec/organizator

2. XrayPl - mundur CK /006/ sierżant

3. Meister - mundur CK /.../strzelec

4. Mękarski - mundur CK /.../ oficer

5. DBWReserve - mundur CK/.../ strzelec

6. KubaJozefek - mundur CK/Pruski/.../strzelec

7. TomekCK(Hajdi)- mundur pruski/002/strzelec/organizator

8. Misiek360 - mundur pruski/ 012/ strzelec

9. NightmareSolenn- mundur pruski/ .../ strzelec

Lista Ententy:

1. Cortes - mundur brytyjski/ 005/sierżant

2. Lord Blackadder(czyli Domin007)- mundur brytyjski/007/oficer

3. Sikor - mundur brytyjski/014/może być kapral medyk, sanitariusz lub strzelec

4. Arkusz - mundur brytyjski / brak / strzelec

5. Bullet-mundur brytyjski /009/ strzelec

6. Pazur88-mundur francuski/003/strzelec

Link to post
Share on other sites

Lista Centralna:

1. Lee- mundur pruski/001/strzelec/organizator

2. XrayPl - mundur CK /006/ sierżant

3. Meister - mundur CK /.../strzelec

4. Mękarski - mundur CK /.../ oficer

5. DBWReserve - mundur CK/.../ strzelec         Przykro mi Panowie Praca dopadła nie  mam jak się urwać od obowiązków życzę miłej zabawy :-( :-( :-( :-(

6. KubaJozefek - mundur CK/Pruski/.../strzelec

7. TomekCK(Hajdi)- mundur pruski/002/strzelec/organizator

8. Misiek360 - mundur pruski/ 012/ strzelec

9. NightmareSolenn- mundur pruski/ .../ strzelec

Lista Ententy:

1. Cortes - mundur brytyjski/ 005/sierżant

2. Lord Blackadder(czyli Domin007)- mundur brytyjski/007/oficer

3. Sikor - mundur brytyjski/014/może być kapral medyk, sanitariusz lub strzelec

4. Arkusz - mundur brytyjski / brak / strzelec

5. Bullet-mundur brytyjski /009/ strzelec

6. Pazur88-mundur francuski/003/strzelec

Link to post
Share on other sites

Wykasowałem Kubę, tak jak zgłaszał.

Lista Centralna:

1. Lee - mundur pruski/001/strzelec/organizator

2. XrayPl - mundur CK /006/ sierżant

3. Meister - mundur CK /.../strzelec

4. Mękarski - mundur CK /.../ oficer

5. TomekCK(Hajdi)- mundur pruski/002/strzelec/organizator

6. Misiek360 - mundur pruski/ 012/ strzelec

7. NightmareSolenn - mundur pruski/ .../ strzelec

 

Lista Ententy:

1. Cortes - mundur brytyjski/ 005/sierżant

2. Lord Blackadder (czyli Domin007) - mundur brytyjski/007/oficer

3. Sikor - mundur brytyjski/014/może być kapral medyk, sanitariusz lub strzelec

4. Arkusz - mundur brytyjski /brak/strzelec

5. Bullet - mundur brytyjski /009/strzelec

6. Pazur88 - mundur francuski/003/strzelec

Link to post
Share on other sites

W tym roku, to jest regułą, że organizatorzy nie zdają egzaminu pod względem zamówienia odpowiedniej pogody. Przez pół gry padał deszcz, a przez pozostałą połowę kapało z drzew. Wilgotność powietrza za duża - podczas ataków gazowych nic nie widziałem przez zaparowane wizjery maski p-gaz. Pod peleryną przeciwdeszczową atmosfera jak w dżunglii. Jakieś dziwne awarie replik - nie podają kulek itp. - pewnie z powodu wilgoci.

Drzew w lesie było za dużo i artyleria była bezużyteczna. Pociski zatrzymywały się na pniach i gałęziach drzew. 

Nie było czasu, żeby pojeść jagód, rosnących pod stopami.

Co z tego, że po grze przegadaliśmy chyba godzinę. Airsoft to nie gadanie, tylko szybki palec i fragi.

Pozdrowienia dla orgów i uczestników gry.

P.S I jeszcze nieprzyjaciel zabił mnie, zanim  wypełniłem zadanie fabularne i nie upiłem się skutecznie, jak przewidywała moja instrukcja.

Sgt. G.R.Cortes

 

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście teren okropny. Co z tego, że był bardzo ciekawy wąwozy, górki, wzgórza, jak były drzewa ??? Następnym razem trzeba trochę wyciąć, bo to do nie pomyślenia. 

Co do samej gry: wyobraźcie sobie, że cały czas, albo prawie czas przeciwnik do was grzeje z proco-armaty? Albo że nagle ni z gruszki, ni z pietruszki dostajecie list pożegnalny od przyjaciela, który się powiesił i nic nie zostało wam innego jak się załamać lub upić?

No i bez sensu, że cały czas się coś dzieje, nie można sobie odpocząć w spokoju, tylko ciągle te nerwy. 

Nie zapomnę tej chwili jak widzieliśmy zbierających się brytoli do ataku, a nas na pozycjach tylko 3 żywych. Szybko do armaty, byleby gaz niszczący broń karabinową wystrzelić. Patrzymy- zakładają maski- wystrzelą gaz! Szybko ładujemy odłamkowe! Strzelamy ile możemy, przeciwnik idzie na bagnety, część zginęła od naszego ostrzału, łapiemy za broń, bo wróg wchodzi nam na pozycje- od gazu karabiny, które nie zepsuły się wcześniej, psują się teraz. Bierzemy szable i pałki okopowe, i na nich! Brytole nieśmiało, pojedynczo atakują- we dwóch pokonujemy pierwszego, pomimo jego bagnetu i  przewagi zasięgu. Przybywają posiłki, i ruszamy w kontratak zabijając każdego niedobitka po drodze.

Musimy ustalić zasady pojedynków- ja grałem zwykle że dłonie i nadgarstki, nie liczą się za trafienie, jak również cięcie przez rękę i korpus liczy się jako jeden punkt, a nie dwa. Taki szczegół do dogadania przed grą czy nawet przed samym pojedynkiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...