Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uniwersalna replika (karabinek) ~500-800zł


Recommended Posts

Cześć, jestem świeżakiem w ASG, nigdy się nie strzelałem jescze, jedyne co to Paintball ale brakowało mi taktyki i przestrzeni. W najbliższym czasie planuję wynająć sprzęt, żeby zobaczyć czy wsiąknę, ale wygląda mi to na ARMĘ w realu więc to raczej formalność. Tak więc za wczasu poszukuję jakiejś repliki na start :) Budżetu jako takiego nie mam, im mniej tym lepiej, ale z zachowaniem rozsądnej jakości.

Przejrzałem trochę tematów, niestety dało mi to jedynie jeszcze więcej wątpliwości. Z tego co widzę to limity FPS na strzelankach oscylują w granicach ~450 dla terenów otwartych i ~350 dla CQB. Dlatego też szukam repliki uniwersalnej, która w oryginale ma te ~400-450FPS. Planuję od razu dokupić sprężynę M90 i montować ją do strzelanek CQB. Oddzielnie do repliki liczę baterię i ładowarkę, więc te elementy w zestawie są w zasadzie jedynie problemem.

Czy są jakieś warte uwagi repliki w tym budżecie z jak największym skutecznym zasięgiem?
 

Udało mi się wytypować kilka, które mi się podobają i mają FPS mniej więcej w tych granicach (ale dodam, że jestem zielony w temacie jakości, nazwy mechanizmów mi niewiele mówią)

- Wygląda mi na technicznie najlepszą https://www.taiwangun.com/pl/karabin-szturmowy-aeg/asr104-ebb-full-metal-aps?from=listing&campaign-id=14&q=metal

- Tutaj z kolei w teorii największy zasięg https://www.militaria.pl/cyma/karabinek_szturmowy_aeg_cm039c_cym-01-000899_g_p10860.xml?cat=121

- A to mój faworyt z wyglądu https://www.militaria.pl/g_g/karabinek_szturmowy_aeg_cm15_kr-apr_14_5_-_battleship_grey_gig-01-020088_g_p93612.xml?cat=121

Są może inne pozycje warte rozważenia? Podobają mi się właśnie klimaty M-kowe.

Druga sprawa, czy często w ASG używa się radia? Bo zastanawiam się też nad kupnem jakiegoś baofenga (https://allegro.pl/oferta/baofeng-uv-82-ht-radiotelefon-pmr-nowy-model-2021-9941733400)

 

Oczywiście wszelkie osłony liczę oddzielnie. Tutaj chciałem poruszyć w zasadzie jedynie replikę.

Edited by tomi127
Link to post
Share on other sites

W budżetowych replikach mocny się nie czuję, ale może nakieruję trochę myślenie. Jak Ci brakowało przestrzeni, to pewnie w tej przestrzeni zostaniesz. Po pierwsze, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Zastanów się, jakie jest prawdopodobieństwo, że zagrasz w CQB. Jeśli małe, to skup się na replice do gry w otwartej przestrzeni i kiedyś dokup drugą, stricte do budynków. Jeśli duże, a budżet ograniczony, to rzeczywiście na początek musisz znaleźć coś względnie uniwersalnego, ale pamiętaj, że w CQB liczy się mobilność czyli im krótsza lufa, tym de facto lepiej (odwrotnie do otwartej przestrzeni) i ROF, którym sobie ludzie czasem nadrabiają celne strzelanie ;) Tak więc, jeśli mowa o uniwersalnej replice z rodziny AR-15, to z lufą około 10,5''. 

W zestawieniu u góry pokazałeś też replikę z EBB. Odpuść sobie. To fajny bajer, ale dla zajawkowiczów, a niespecjalnie praktyczny w samym strzelaniu. 

Radio jest bardzo przydatne i w dzisiejszych czasach wielu je posiada. Jeśli tylko w Twoim towarzystwie będziesz miał z kim przez radio pogadać, to zdecydowanie warto je mieć. 

Link to post
Share on other sites

Coś z serii M906 lub M907 z lufą 25-30 cm (904 są plastikowe, a 908 ma nie do końca szybką wymianę sprężyny)

+ gumka maple leaf , bateria 11.1 i jakaś lepsza lufa (ale lufa może poczekać)

w stocku jest sprężyna trochę słabsza niż M120, ale nie ma co patrzeć na +/- 20 fps, bo to różnica zasięgu jakichś trzech metrów.

Chwilowo jest mało dostępnych modeli, ale na początku maja pytałem taiwangun o dostawę i odpowiedzieli mi że będą "jakoś za dwa miesiące".

 

Radia jak najbardziej się używa, większość osób ma baofenga uv-5r albo uv-82

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie w tym budżecie jest też UAR od APS. Replika specyficzna ale całkiem spoko. Po ogarnięciu przez jakiś podstawowy serwis wytrzymuje całkiem sporo, względnie wygodna, nie aż tak ciężka, przyjmuje magi od m4. Długa lufa, w stocku ponad 40cm a całość ma 63? Mam i korzystam, obecnie z uwagi na budżet pomyślałbym nad czymś lepszym ale jako tani starter nadaje się bardzo dobrze. No i wymiana sprężyny to minuta z szukaniem imbusa 7 (to ważne, zwykle w zestawach jest pomijany i trzeba kupić osobno za kilka zł). Trzeba uważać na montaż QD, mój się rozluźnił po kilkunastu grach tak, że sam wypada i kombinuję jak to ogarnąć porządnie. Ogólnie jak za te pieniądze nie jest źle, gra mi się nią okej. Tylko trzeba pamiętać, że wygląda jak wiosło. I to niemałe.

Radio bym brał, fajny bajer jak masz możliwość wymiany informacji z kolegami z drużyny, tylko nie od startu bo nie jest niezbędne do zabawy a nieco później, najpierw ogarnij replikę i jakiś podstawowy mundur z kamzą/pasoszelkami/pasem czy co sobie wymyślisz, ale z tym też nie ma co szaleć na starcie.

Link to post
Share on other sites

Radio jak najbardziej pomocne i przydatne, pod warunkiem, że w ekipie będzie ktoś jeszcze z radiem, ale od siebie polecam wstrzymanie zapędów. Najpierw bym zainwestował w replikę, a jak już wsiąkniesz, to wtedy przeznaczać środki na inne bajery.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Panowie ;)

Finalnie, po przekopaniu się przez grupy na facebooku, kilku godzin filmików na tubie i paru discordów zdecydowałem się na M907A lub M908A od Double Eagle. I mam trudny orzech do zgryzienia, chociaż bardziej mnie przekonuje M907A, dłuższa lufa i więcej FPS, a wykonanie chyba to samo.

Link to post
Share on other sites

Finalnie M908A jest u mnie :)

On 7/1/2021 at 9:27 AM, sledz said:

W M908 musisz wyjąć gearbox z korpusu żeby wymienić sprężynę

Autor posta na facebooku musiał mieć pecha, u mnie wygląda to trochę inaczej. Po odkręceniu kolby w środku jest taki dzyndzel, który trzeba wcisnąć i przekręcić o 90°, wtedy wychodzi razem ze sprężyną

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...