Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowy więc nie krzyczcie mam do was pytanie o HPA chciałbym przerobić albo colta R32 od army, albo TT'tkę od src na właśnie HPA tylko mam pytanie ile mógłbym ustawić psi max dla colta i ile dla TT'tki oraz ile by miały FPS maksymalnie na kulkach 0.2

Link to post
Share on other sites

To ile psi ma kapsuła 12g CO2 pytam bo colt ma niebieską dysze przystosowaną do CO2 czyli analogicznie większych mocy a więc ile mogę maksymalnie mocy uzyskać by nic się nie rozpadlo oczywiście mowa o napedzie hpa w colcie

Edited by PapaASG
Link to post
Share on other sites

Ciśnienie w kapsule jest ok 80 bar, ale nie mogę znaleźć wartości ciśnienia roboczego. Więcej niż zwyczajny Green Gas/ Propan więc większy stres na układzie.

Na CO2 nie osiągniesz 3.2 J, w zasadzie na pistoletach GBB to jest nieosiągalne bez kosmicznego ciśnienia w układzie ze względu na samą konstrukcję układu.

Nie jestem nawet pewny czy na karabinowym układzie GBB byś dał rade osiągnąć taką wartość.

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć, wszystko zależy od samego układu jaką maksymalną moc uzyskasz. To się sprawdza organoleptycznie, bierzesz wszystko podłączasz a potem chrono. Dalsze testy. I tak w kółko. 

Pistolety GBB się przerabia na HPA nie dla mocy a dla powtarzalności strzałów, w szczególności w zimę, a korzystając z adapterów do magów jeszcze dla zasobności ammo, bo jednak jest różnica pomiędzy 25 pestek a 200 czy nawet 500 jak ktoś się bawi w hicapy (bleeee grzechotka fuuuuj ;) )

Nie staram się cię zrazić czy coś, sam lubię eksperymenty (czasem za bardzo a potem portfel mnie nienawidzi) niemniej musisz mieć świadomość tego że te układy mają swoje ograniczenia. Jeśli faktycznie chcesz tuning mocowy uzyskać z repliki HPA to niestety musisz pomyśleć o innej replice niż pistolet. Dodatkowo cena będzie nieciekawa poza samą repliką bo potrzebna jest dysza z regulowanym zaworem. 

Link to post
Share on other sites

Dla zabawy podmieniłem w replice AAP-01 lufę na 260 mm 6.04 i na kulkach 0.40 na czerwonym gazie Abbeya dmuchnąłem 1.8 J ...  XD

Na 0.20 przy tym samym setupie było ok 1.3 J

Myślę ze przy lufie 6.01 osiągnąłbym więcej, niestety nie mam takiej a na razie zakupu nie planuję.

Także szansa przy HPA jest że przy dłuższej lufie osiągniesz większą moc, no i cięższe kulki.

Good luck i guess ? :D 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...