Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozpoczęcie przygody od zera - Poznań


Recommended Posts

Cześć,

od jakiegoś czasu chodzi za mną po głowie rozpoczęcie przygody z ASG - myślę, że jest to hobby w moim typie, ale nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z bronią w jakiejkolwiek formie. 

Zastanawiam się czy w Poznaniu lub okolicy jest jakaś grupa, która pomaga wejść w ten sport osobom bez doświadczenia/sprzętu, wspomoże radami etc. W artykułach polecają podpiąć się pod jakąś grupę, zrobiłem mały research, ale pewnie z powodu pandemii większość informacji pochodzi sprzed 2-3 lat. Znalazłem jakieś grupy na FB, pisałem na PW, ale na razie nawet nikt nie odczytał wiadomości. Tu na forum wątek z listą grup z WLKP zawiera wpisy głównie sprzed ~10 lat. 

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podpowiedział do kogo z okolic Poznania się kierować.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz obyć się z bronią, to polecam strzelnice, a jeśli chcesz pobawić się asg to poznańskie środowisko kręci się niestety wokół facebooka. Poszukaj tam grup takich jak pyra poznańska, military events, mała armia, cavia airsoft team, czy obumarłe wielkopolskie zgrupowanie airsoftowe. Na tych grupach pojawiają się informacje na temat weekendowych strzelanek w Poznaniu i dookoła. Jeśli chcesz zobaczyć jak zabawa wygląda w praktyce, to polecam military events. Wypożyczysz sprzęt za ok 50 zł, a imprezy organizowane przez bt są na bardzo fajnym poziomie.

Jeśli się spodoba, to potem już tylko zakup swojej repliki, umundurowania i innych bajerów wedle upodobania i możliwości finansowych.

Na początku nawet nie musisz mieć repliki, jak wspomniałem możesz ją wypożyczyć, ale nawet bez tego możesz być na spotkaniach i obserwować grę. Jedyne co jest wymagane to atestowane okulary ochronne lub gogle i kamizelka odblaskowa, żeby nikt w ciebie nie sypał kulkami.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie masz już co najważniejsze. Miłej zabawy.
PS spraw sobie nakolanniki i rękawiczki z pełnymi palcami. Klęknięcie na kamień się odczuwa, trafienie w palce też.
Na początek wystarczą ci nakolanniki rowerowe czy budowlane. Rękawiczki w zasadzie też.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie już sobie kupiłem taki komplet:

- karabinek szturmowy

- bateria LiPo + ładowarka

- mundur (ma wbudowane nakolanniki)

- rękawiczki taktyczne na lato

- gogle

- stalker z nausznikami

- kulki - kilka małych opakowań żeby zobaczyć, które najlepiej współgrają z moją repliką

Do zestawu mam jeszcze buty turystyczne (na kilka strzelań muszą wystarczyć), jakąś bandanę/bufa i czapeczkę.

O czymś jeszcze zapomniałem? Z tego co patrzyłem to powinno wystarczyć?

Link to post
Share on other sites

Wygląda legitnie, ja zaczynałem z okularami, repliką i starym dresem :) Do szczęścia brakuje niezbędników takich jak repelent na kleszcze i komary i coś na parowanie gogli, antifog, detergent, czy wiatraczek w goglach.

Po pierwszej czy drugiej zabawie trzeba będzie pomyśleć o magazynkach. Nie wiem co ci przypadnie do gustu, jedni lubią grzechoczącego hicapa z niekończącymi się kulkami, inni lubią bezszelestne midy, które dają zabawę zmiany. Do midów jakaś kamizelka, torba lub pas nośny by się przydał.

No i jeszcze jakaś walizka, torba, pokrowiec, cokolwiek, żeby replikę schować. Na dzień dobry wystarczy stary ręcznik czy jakakolwiek inna szmata. Ludzie różnie reagują, jedni się zaciekawią, inni przestraszą i zadzwonią pod trzycyfrowy numer. Kulturka wymaga nieafiszowania w miejscach temu nieprzeznaczonych.

 

No i w sumie najważniejszego zapomniałem. Zwróciłeś uwagę na rodzaj wtyków w batce i replice? Repliki z reguły mają małą tamiyę, baterie już różnie, albo tconnect albo również mt. Zalecam wymianę w jednym i drugim na tconnecta. Można ogarnąć samemu lutownicą i odrobiną wprawy z lutowaniem lub w każdym sklepie i serwisie za grosze.

 

Edited by krobug
Link to post
Share on other sites

Dzięki za listę dodatkową. Widać, że będzie rodzina zadowolona, bo teraz mogę im zaplanować prezenty dla mnie na rok z góry ;-) 

Na baterię na szczęście zwróciłem uwagę, bo coś tam poczytałem przed zakupami. Zastanawiałem się czy brać 7.4 czy 11.1 bo niby moja replika obie obsługuje (specna Arms SA-C02), ale na razie zostanę przy sprężynie 380fps więc finalnie kupiłem 7.4. Co prawda jak dzisiaj przyszło zamówienie to się trochę zdziwiłem, bo w karabinku inny wtyk niż na opisie, w ładowarce w ogóle nie było wtyku mini Tamyia ani zasilacza (nie wiedziałem, że w ogóle taki można kupić)... Finalnie jednak okazalo się, że w karabinku była przejściówka i dałą się ją też użyć z ładowarką, a zasilacz wziąłem od jakiegoś starego routera ;-) 

Teraz muszę znaleźć jakąś miejscówkę, gdzie nie ma ludzi i spróbować sobie trochę postrzelać.

 

Link to post
Share on other sites

Katalogową czy sklepową liczbą fps kompletnie się nie sugeruj, na najbliższej imprezie zapewne ktoś będzie mieć chrono i sprawdzisz faktyczną moc.

Replikę polecam dać do serwisu na przegląd, podkladkowanie i smarowanie na dzień dobry to dobry pomysł.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...