Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-01W [BOYI] - strzela kilkoma kulkami na raz, czyżby dysza?


Recommended Posts

Cześć!

Większość podobnych tematów dotyczy dubletów albo pustych strzałów, jednak nie znalazłem przypadku w którym replika strzelałaby pięcioma kulkami na raz.

Dane techniczne:

Reszta stock.

Na czym polega problem?
Wszystko zasadniczo hulało do momentu wymiany dyszy, teraz pluje bardzo słabo, mimo że test papierka wygląda nieźle. Co prawda papierek spada, ale nie odlatuje w kosmos - równie dobrze może to być od drgań. Czy problem podawania wielu kulek na raz to wina źle dopasowanej (za długiej?) dyszy?

Pozdrawiam!
Marny

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, Marny_94 napisał:


Wszystko zasadniczo hulało do momentu wymiany dyszy, teraz pluje bardzo słabo, mimo że test papierka wygląda nieźle.

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie / problem.

Niezgodność dyszy z komora hop siupa / gumką itp itd to standardowy problem w tuningu. 

Porównaj obie dysze (oryginał i SHS) czsem już na oko da się wyłapać różnice, wieź suwmiarkę porządną i zmierz obie w kilku miejscach,  zwróć uwagę czy mają podobny kształt, zakładam że SHS jest krótszy lub cieńszy, może być że obie sprawy naraz.

Kochamy tuning ASG ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za tak szybką odpowiedź. Trochę się bałem, że forum wymiera.
Gorzej, że oryginału nie mogę znaleźć. Cóż - rozbieram trupa raz jeszcze i zmierzę tego SHSa. Rozumiem, że dysze dobiera się raczej na zasadzie chybił trafił, bo między poszczególnymi egzemplarzami replik potrafią być różnice? Kupię kilka różnych długości i może trafię.

Link to post
Share on other sites

Heh, jak wyłapię i znam temat to odpisuję, kilku nas szaleńców czai się w zakamarkach tego forum :D

Dysze dobiera się w sklepie z suwmiarką mają oryginał w ręku ;)

Chyba ze jesteś serwisantem / albo pracujesz w sklepie gdzie tego się wala od groma.

Inaczej to jest loteria. Co producent to inna tolerancja, wymiary itp itd.

Poszukaj w necie jaką długość powinna mieć dysza w twojej replice. 

 

Link to post
Share on other sites

Za długa dysza (lub bez opóźniacza na zębatce) generuje puste strzały

Za krótka dysza generuje nieszczelność, strzelanie kilkoma kuleczkami naraz

Możesz mieć niewymiarową dyszę, znaczy gibie się na prowadnicy głowicy cylindra, wtedy to się magiczne rzeczy mogą dziać. 

No i może być po prostu ten SHS nie pasujący do komory hop siupa, jak np u mnie czerwona dysza MAXX nie pasowała do komory hop siupa MAXXa, zawiodłem się na tej marce strasznie. Magazynek naciskając w końcowej fazie ruchu dyszy kulkami na dyszę powodował nieszczelności, źle wykonana komora, takie coś nie powinno mieć miejsca. Za tą cenę to ta komora powinna mi kawę robić rano codziennie a nie wkurzać ;)

Reasumując , tutaj możesz mieć właśnie zbieg za luźnej dyszy, za krótkiej i nie pasującej do komory hop siupa. 

Link to post
Share on other sites

Jest progres. Kulki już się nie wytaczają i osiągnąłem skuteczny zasięg 4-5 metrów ;)
To chyba znak, że idę w dobrą stronę. Najlepiej przypasowała dysza plastikowa od E&L, rzekomo krótsza od tej od Big Dragon. Obie jednak mają inne wymiary, niż podano w opisie w sklepie na G. Są odrobinę dłuższe od tej od SHS, ale nie mają tego 20,7 (albo moja profesjonalna suwmiarka za 30 zł jest jakaś lewa...). Zauważyłem też ciekawą rzecz - dysza od BD "gibała się" po założeniu na listwę popychacza, a dysza od E&L siedzi sztywno.

Teraz zamówię jeszcze dłuższe dysze i rozumiem, że nie ma co się kierować opisem, że dana dysza jest dedykowana do AK? Najważniejsza jest długość? Żeby zwiększyć sobie pole manewru zamówię też nową listwę popychacza - może ulepię jakiś pasujący duet.

No i wisienka na torcie - zamordowałem gwint od nakrętki selektora. Jakoś to będę musiał skręcić do kupy. Zależy mi na tym, żeby było bezproblemowe semi, a zauważyłem, że - póki jeszcze był selektor - jak wcisnę spust na semi do połowy, to strzela ogniem ciągłym, ale przy wciśnięciu do końca od razu, jest pojedynczy. To wina kostki?

Link to post
Share on other sites

Jakbyś miał oryginalną dyszę .... poszukaj zdjęć. Zobacz. Ogólnie coś nadal nie pasuje. Szkoda że nie masz chrono.

Dysze różnią się pomiędzy sobą, te do AK mają zgrubienie w innym miejscu z tego co widzę. Jak będziesz miał je np za blisko gumki HU to możesz dyszą walić w komorę jak nie przypasuje.

A wymiary to se producent może podawać jakie chce, cholera wie jak mierzył itp. Dysza powinna siedzieć sztywno nie tylko w listwie ale także na nie mieć luzu na prowadnicy.

Zasięg masz przekozacki, jak kogoś na tym dystansie ustrzelisz to może się spalić ze wstydu XD

Suwmiarka za 30 pln raczej nie jest profesjonalna :D

Co do selektora AK to przyznam się ze aż tak na tym nie znam, w mojej AKaśce mój mnie denerwował bo musiałem go nawet aż za bardzo w dół przekręcić aby singlem strzelał.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...