Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepszy pistolet do 250-300zł?


Recommended Posts

Witam. Na wstępie zaznaczę, że szukam czegoś jedynie do strzelania do puszek/na sucho na działce. Najlepiej żeby była to replika na gaz z wyczuwalnym blow-backiem i metalowym korpusem. Co wybrać: ASG na CO2 (Army R31, G194, G1911B) czy może jednak pistolet wiatrówkę? Wybory w tej cenie będą sensowne do strzelania raz na jakiś czas czy lepiej dołożyć trochę do budżetu? Dzięki z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites
35 minut temu, sjzmisiek napisał:

Do puszek to chyba colt army wystarczy, będziesz miał pełnowymiarowy blowback, full metal , normalny magazynek, dostępność części . Jak się dobrze rozejrzysz to na olx znajdziesz nawet jakąś lepszą wersję w tym budżecie.

Obojętnie który model (np. R28, R32, R501) czy może są jakiejś modele które trzeba omijać? I czy warto dopłacić do wersji na CO2? 

Link to post
Share on other sites

No niby R32 w wersji "storm" (nightstorm , sandstorm ect. ) są dostosowane do CO2 ale trzeba dokupić magi na CO2 . Na standardowej czarnej dyszy armiaki raczej dają radę z CO2 więc niekoniecznie trzeba takich ww. modeli szukać. Hi-capy army mają dyszę czarną ( wzmocnione są niebieskie) i magazynki CO2 też trzeba jak narazie dokupywać osobno. W wersji 1911 musisz tylko sprawdzić czy gniazdo maga ma wycięcie na kapsułkę. Magazynki army mają w sumie jedną podstawową wadę - uszczelki . Ale są tanie i można je za grosze dokupić. Troszkę się pomęczyć z wymianą lub odesłać na serwis.

Możesz też poszukać klamek "double Bell" lub " golden eagle" ( jeden pies). Ale raczej są to klamki typowo pod green gas. Wydaje się, że są ciutke lepsze niż army. Jest napewno jakiś temat o ich hi-capie. Poszukaj, poczytaj. Z tego co wiem też są to budżetowe klamki. Mają tanie magazynki. Wydaje mi się, że sklep "gunfire" i może jakieś "tanie militaria" je miał. 

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, sjzmisiek napisał:

No niby R32 w wersji "storm" (nightstorm , sandstorm ect. ) są dostosowane do CO2 ale trzeba dokupić magi na CO2 . Na standardowej czarnej dyszy armiaki raczej dają radę z CO2 więc niekoniecznie trzeba takich ww. modeli szukać. Hi-capy army mają dyszę czarną ( wzmocnione są niebieskie) i magazynki CO2 też trzeba jak narazie dokupywać osobno. W wersji 1911 musisz tylko sprawdzić czy gniazdo maga ma wycięcie na kapsułkę. Magazynki army mają w sumie jedną podstawową wadę - uszczelki . Ale są tanie i można je za grosze dokupić. Troszkę się pomęczyć z wymianą lub odesłać na serwis.

Możesz też poszukać klamek "double Bell" lub " golden eagle" ( jeden pies). Ale raczej są to klamki typowo pod green gas. Wydaje się, że są ciutke lepsze niż army. Jest napewno jakiś temat o ich hi-capie. Poszukaj, poczytaj. Z tego co wiem też są to budżetowe klamki. Mają tanie magazynki. Wydaje mi się, że sklep "gunfire" i może jakieś "tanie militaria" je miał. 

Szukałem Double Bell i Golden Eagle wszędzie gdzie się dało i nie znalazłem żadnej klamki tych firm poza jedną na Militariach (ale w wersji TAN). Wracając do Army to mam na oku R32 (niebieska dysza) oraz R501 i zastanawiam się czy warto dopłacić te 50 zł do R501. Jak to jest u nich z tymi numerami - im wyższy tym lepszy? CO2 chyba sobie daruję, strzelać będę raczej okazyjnie i nie chcę szybko zajechać klamki.  

Link to post
Share on other sites

R50x to hi-capa a r28-32 to 1911. 1911 ma wąski magazynek i mniej gazu mieści, hi-capa ma szerokie magazynki ( taki tzw colt 2011 ). Ponoć hi-capy army są lepiej spasowane niż 1911. Mechanicznie klamki są bliźniaczo podobne, ale na 1 nabiciu magazynka gazem pewnie wystrzelisz więcej kulek z hi-capy. Btw colty mają plastikowe okładziny dokręcane do dolnego body (metalowego), a hi-capa ma całe gniazdo magazynka i osłonę spustu plastikową. Ale to w niczym nie przeszkadza, tak też jest to chyba rozwiązane w palnych wersjach tego pistoletu. Wg wielu użytkowników Hi-capa to najlepsza platforma jeśli chodzi o pistolety. Ma też największą dostępność części, możesz taki pistolet zbudować w sumie praktycznie bez bazowej klamki... Więc nie będzie jakiegoś poważnego problemu jeśli coś padnie.

Link to post
Share on other sites

1911 to fajne klamki ale problematyczny jest ten magazynek mieszczący mało gazu. Przy normalnych rozgrywkach, gdy strzelasz raz za czas jest ok ale szybko strzelając magazynek się tak wychładza, że na jednym nabiciu gazem nie da się całego wystrzelać. Do walenia w puszki chyba lepsza hi-capa.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, sjzmisiek napisał:

R50x to hi-capa a r28-32 to 1911. 1911 ma wąski magazynek i mniej gazu mieści, hi-capa ma szerokie magazynki ( taki tzw colt 2011 ). Ponoć hi-capy army są lepiej spasowane niż 1911. Mechanicznie klamki są bliźniaczo podobne, ale na 1 nabiciu magazynka gazem pewnie wystrzelisz więcej kulek z hi-capy. Btw colty mają plastikowe okładziny dokręcane do dolnego body (metalowego), a hi-capa ma całe gniazdo magazynka i osłonę spustu plastikową. Ale to w niczym nie przeszkadza, tak też jest to chyba rozwiązane w palnych wersjach tego pistoletu. Wg wielu użytkowników Hi-capa to najlepsza platforma jeśli chodzi o pistolety. Ma też największą dostępność części, możesz taki pistolet zbudować w sumie praktycznie bez bazowej klamki... Więc nie będzie jakiegoś poważnego problemu jeśli coś padnie.

 

38 minut temu, mareq napisał:

1911 to fajne klamki ale problematyczny jest ten magazynek mieszczący mało gazu. Przy normalnych rozgrywkach, gdy strzelasz raz za czas jest ok ale szybko strzelając magazynek się tak wychładza, że na jednym nabiciu gazem nie da się całego wystrzelać. Do walenia w puszki chyba lepsza hi-capa.

Dzięki wszystkim za pomoc. Z tego co rozumiem R501 będzie lepszym wyborem niż R32 (aczkolwiek w R32 podoba mi się profilowany chwyt, powiększony przycisk zwolnienia magazynka, gwint 14mm i bardziej klasyczna stylistyka). Jeszcze jedno pytanie: do której klamki łatwiej (i taniej) dokupić magazynki na GG - do HiCapy czy 1911? 

Edited by mirek_1972
Link to post
Share on other sites

Ceny się cały czas zmieniają, raz army na TG są tańsze te od hi-capy a raz długie od R32. Najtańsze są zwykłej długości do 1911 army. Ceny raczej cały czas rosną. Aczkolwiek na gunfire były tanie magazynki do hi-capy -ok 40zł za sztukę od Double Bell czy innej podobnej firmy. Do hi-capy są raczej bardziej dostępne. A co do cen to trzeba co jakiś czas sprawdzać, może trafisz na jakąś promocję. Jak wejdziesz na produkt na jakiejś stronie (np army na taiwanginie) to najczęściej pod zdjęciem jest nazwa firmy, która jest skrótem/odnośnikiem do wszystkich produktów tej firmy, wyszuka Ci wszystko od army, ustawisz filtr, żeby pokazywał Ci po cenie rosnąco ich produkty i będziesz wiedział, które są tańsze, będziesz miał łatwo wszystko porównać (np magazynki).

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, sjzmisiek napisał:

Ceny się cały czas zmieniają, raz army na TG są tańsze te od hi-capy a raz długie od R32. Najtańsze są zwykłej długości do 1911 army. Ceny raczej cały czas rosną. Aczkolwiek na gunfire były tanie magazynki do hi-capy -ok 40zł za sztukę od Double Bell czy innej podobnej firmy. Do hi-capy są raczej bardziej dostępne. A co do cen to trzeba co jakiś czas sprawdzać, może trafisz na jakąś promocję. Jak wejdziesz na produkt na jakiejś stronie (np army na taiwanginie) to najczęściej pod zdjęciem jest nazwa firmy, która jest skrótem/odnośnikiem do wszystkich produktów tej firmy, wyszuka Ci wszystko od army, ustawisz filtr, żeby pokazywał Ci po cenie rosnąco ich produkty i będziesz wiedział, które są tańsze, będziesz miał łatwo wszystko porównać (np magazynki).

Chodzi o ten: https://gunfire.com/pl/products/magazynek-green-gas-25-kulek-mc-29-1152223836.html ?
Dzięki wielkie, nawet nie pomyślałem żeby Gunfire sprawdzić bo na TG szukałem tylko i tam chciałem wszystko na raz wziąć. Biorąc pod uwagę że te magazynki do HiCapy po 40 zł są to jednak bardziej opłaca się wziąć R501 zamiast R32. 

Edit: teraz jeszcze widzę ,że jeszcze taki jest https://gunfire.com/pl/products/magazynek-green-gas-25-kulek-mc-26-1152223834.html i nie mam pojęcia czym różni się od tego tańszego

Edited by mirek_1972
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie może mieścić więcej gazu, większa stopka może być tylko nakładką, która ułatwia zmianę maga, najlepiej dopytać się w sklepie.

A w międzyczasie skończyła się promka w GF i dlatego ceny skoczyły :)

Ale oni mają promocje co tydzień, warto poczekać.

Z drugiej strony patrząc, jak tak będziesz się zastanawiać, to zima nadejdzie i ze strzelania z gaziaków nici ;)

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, KAMA3 napisał:

Niekoniecznie może mieścić więcej gazu, większa stopka może być tylko nakładką, która ułatwia zmianę maga, najlepiej dopytać się w sklepie.

A w międzyczasie skończyła się promka w GF i dlatego ceny skoczyły :)

Ale oni mają promocje co tydzień, warto poczekać.

Z drugiej strony patrząc, jak tak będziesz się zastanawiać, to zima nadejdzie i ze strzelania z gaziaków nici ;)

Za 2 tygodnie kupuję na 100%. A co do temperatury to nigdy nie wiadomo jak to z polską zimą :P 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, sjzmisiek napisał:

Btw słyszałem, że te tanie magazynki na GF mają lepsze zaworki od Army ( nie rozszczelniają się tak prędko). Więc jest fajna alternatywa do problematycznych, droższych magów armiaków.

Dobrzy słyszeć, może załapię się na jakąś promkę. 

Link to post
Share on other sites

Zakładając że mógłbym dołożyć trochę do budżetu, warto byłoby dopłacić i zamiast R501 wziąć coś pokroju TM Hi-Capa 5.1 albo wiatrówkę Swiss Arms SA1911? Wiem że TM to najwyższa półka ale wolałbym replikę chociażby ze Znalu. Z kolei co do tej wiatrówki SA to wydaje mi się że zapłacę dużo więcej za magazynki. Czy może jednak zostać przy R501? (przypominam że chodzi tylko o okazjonalne strzelanie do puszek, nie wiem czy warto wydawać 2x więcej na TM i lepiej odłożyć to na inne zakupy)  

Link to post
Share on other sites

Magazynki army mogą się rozszczelniać, w TM zaworki są o wiele bardziej wytrzymałe. Ale jak chcesz bawić się tym tylko w strzelanie do puszek to nie wiem czy jest sens wytrzepać się z kasy na TM. Może jednak Golden Eagle...

https://gunfire.com/pl/products/replika-pistoletu-3301-1152223824.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-pistoletu-3302-1152223825.html

Tu masz 2 klamki, możesz przy okazji zamówić magazynek.

Btw o army i ewentualnie 1911/hi-capach jest sporo na polskich YouTubach, znajdź kanał:

COLT /HI-CAPA AIRSOFT CHANNEL

Lub 

Kracken1911

Może jak pooglądasz filmiki tych 2 gości to łatwiej podejmiesz jakąś konkretną decyzję. Jeden z nich napewno robił film z magami Golden Eagle bądź Double Bell i porównywał je z army. Poszukaj też na forum tematu o replikach gazowych Double Bell i Golden Eagle  .

Jak się byś zdecydował to może popytaj na tym sklepie kiedy się spodziewają dostawy bo z tego co ostatnio się dowiedziałem mają wejść nowe jakby customowe hicapy Golden Eagle lub Double Bell ( bodaj to samo tak naprawdę, inna firma na opakowaniu tylko).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...