Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ICS MARS KOMODO GÓRNY GEARBOX


Recommended Posts

Siemanko, wiem że jest tutaj kilka specjalistów którzy pomogą mi zebrać dobry sprzęt do mojej repliki.


A chodzi o replikę ICS MARS KOMODO EBB bez sss.


Chce zakupić drugą górną część gearbox-u i dać do niej kozackie podzespoły a że wiem tylko jak rozebrać i poskładać a nie mam pojęcia o jakości produktów i co po prostu warto dlatego pojawia się kilka pytań. 


MAXX Aluminiowa komora Hop-Up CNC MI - SPORT czy PRO ( różni się jakimś systemem zapobiegającym wypadaniu kulek po wypięciu magazynka z repliki ).


A kolejne pytanie to po prostu co wsadzić do górnego gearboxa - pełny komplecik + sprężyna. (najlepiej żeby zakupić dało się łatwo w necie )


Jaką gumkę hop-up zakupic do wyżej wymienionej komory.


Jeżeli macie jakieś porady co mogę tam sobie jeszcze pozmieniać bez jakiś wielkich zmian i utraty gwarancji itp to walcie śmiało


Dół gearboxu jest oryginalny i nowy więc tam puki co modów nie chce robić. 


Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Zastanów się czy jest Ci na pewno potrzebna druga górna połówka.

Według mnie jest przydatna:

#1 Na zapas. Jak coś by się stało z pierwszą to wymieniasz i po sprawie.
#2 Jedna do CQB, druga Las. Ale to ma sens tylko jak dodatkowo wymieniasz lufę, komorę i gumkę. Bo bez tego to tylko sprężynę wystarczy zmienić, nie potrzebny drugi GB.
#3 To samo co #2 tylko wymieniasz cały upper. Masz prawie dwie repliki w jednej.

Maxx Model PRO i Sport różnią się blokadą kulek po wyjęciu magazynka.

Ja u siebie zostawiłem stockową komorę bo jest bardzo dobra. Gumka Super Macaron, bodajże 70.

W górnej połówce nie trzeba za dużo wymieniać. Dysza na doszczelnioną od ICS'a i głowicę cylindra na coś szczelniejszego. Ja wybrałem głowicę od G36 SHS long type, bo ma najdłuższą tą rurkę, co by zminimalizować ruch dyszy góra/dół. Trzeba było ją i tak trochę skrócić.
Tyle.

Bez utraty gwarancji to lufę można zmienić.

Link to post
Share on other sites

W takim przypadku to co piszesz ma sens szczególnie że strzelam się tylko w lesie i takie ów pole posiadam na własność. 

Do CQB i tak nie chciałbym z taką wielką bronią biegać. 

Czy moge prosić o podlinkowanie kompletnego zestawu osprzętu do górnego gearboxa tj. dysza, glowica, tłok.

Kolejne pytanie bo nie mogę tego nigdzie wyszukać - jaka jest oryginalnie sprężyna w tej replice (obstawiam że m120) - jeżeli m120 to czy zakup guardera m120 lub m130 ma sens? Dodam że replika raczej jest dobrze szczelna bo strzela idealnie 420fps na kulkach 0.2g.

Ostanie pytanie - czy warto wsadzać w nią peruna v2 wersję hybrid. Chciałbym tą replike zrobić na perełkę żeby potem juz mieć spokój a najchetniej zrobiłbym wszystko za jednym zamachem :)

 

ps. Dziekuje za obszerną odpowiedz :)

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.10.2021 o 15:43, Patrofax napisał:

Czy moge prosić o podlinkowanie kompletnego zestawu osprzętu do górnego gearboxa tj. dysza, glowica, tłok.

Dysza:
Jak stockowa komora to: https://www.begadi.com/ics-m4-mx5-cnc-aluminium-air-seal-nozzle-ma-344.html
Jak komora Maxx Model to: https://azteko.pl/maxx-model-podwojnie-uszczelniona-aluminiowa-dysza-cnc-do-replik-aeg-2125mm-p-32403.html lub https://azteko.pl/maxx-model-podwojnie-uszczelniona-aluminiowa-dysza-cnc-do-replik-aeg-2100mm-p-32404.html

Głowica tłoka:
Jak dysza ICS to: https://azteko.pl/shs-glowica-cylindra-do-g36-v3-long-type-p-3811.html (wymagane skrócenie rurki)
Jak dysza Maxx Model to: https://azteko.pl/maxx-model-podwojnie-uszczelniona-aluminiowa-glowica-cylindra-cnc-z-damperem-p-32400.html

Reszta jest ok, nie ma po co zmieniać.
 

W dniu 26.10.2021 o 15:43, Patrofax napisał:

Kolejne pytanie bo nie mogę tego nigdzie wyszukać - jaka jest oryginalnie sprężyna w tej replice (obstawiam że m120) - jeżeli m120 to czy zakup guardera m120 lub m130 ma sens? Dodam że replika raczej jest dobrze szczelna bo strzela idealnie 420fps na kulkach 0.2g.

Stockowe ICSy mają zazwyczaj 440-450 fps. Widzę że Komodo na niektórych sklepach ma opis 420 na innych 440. Może że jakaś wersja niemiecka czy coś, bo też takie się zdążają.
Guarder ma bardzo mylące oznaczenia. Ja na SP100 miałem 400 fps. Na SP130 520 fps.
Sprężynę się dobiera pod zamierzone fpsy. Limit szturmowy czy limit DMR?  
Jak się chce szturm to Modify S120+ daje około 450 fps
Jak się chce DMR to dobry serwis wyciśnie 550 fps z SP130/140 Guardera

W dniu 26.10.2021 o 15:43, Patrofax napisał:

Ostanie pytanie - czy warto wsadzać w nią peruna v2 wersję hybrid. Chciałbym tą replike zrobić na perełkę żeby potem juz mieć spokój a najchetniej zrobiłbym wszystko za jednym zamachem :)

Jak nie oszczędzasz na replice to dajesz mosfet optyczny czyli Perun V2 Hybrid lub Aster lub Titan. Jak "perełkę" to Titan ;)

Link to post
Share on other sites

Dobra, replika dostała:

Podwójnie uszczelniona aluminiowa dysza CNC do replik AEG - 21.25mm maxx model

- Stalowa lufa precyzyjna 6,03 - 510 mm

- Aluminiowa komora Hop-Up CNC MI - PRO MAXX model

Podwójnie uszczelniona aluminiowa głowica cylindra CNC z damperem

- taki tłoczek żeby ebb zostało - https://gunfire.com/pl/products/wzmocniony-tlok-z-kompletem-stalowych-zebow-i-glowica-do-replik-ics-ebb-1152229140.html

i taki cylinderek w pełni zabudowany ze wzgędu na dłuższą lufkę - https://gunfire.com/pl/products/wzmocniony-cylinder-ze-stali-nierdzewnej-typ-a-450-550mm-1152230144.html

- Gumka Super Macaron z flatem omega

Wsadziłem sprężynę guardera m120 i replika miała bardzo duży rozstrzał fpsów od 420-460 fps. 

Po wsadzeniu guardera m130 replika strzela od 450-520 fps. Mierzone na kulkach 0.2g. 

Planuje grać raczej jako szturmiak ale teraz widzę że wystarczy spreżyne 120 (~440 fps 1,8J) wymienic na 130 (~490fps 2.1J) i mam idealne parametry żeby zmieniać sie z dmr na szturm w minutę wymiany sprężyny. 

Kulki podaje idealnie a fullauto zmieniło się w laser tylko ten rozbieg fps ;/

Pozostaje jedno pytanie:

Czy to normalne że występuje taki rozstrzał fpsów i czy da się to jakoś ustabilizować. Dodam, że sprzęt powinien być złożony dobrze każdy oring uszelniający potraktowałem wazelinką techniczną jak i praktycznie wszystko co w cylindrze dostało troszkę smaru silikonowego. Dysze wytarłem do sucha przed montażem. 

Dodam, że replika jak napisałem wyżej na stocku strzelała zawsze z rozstrzałem do 5fps max. 

@Huba_lbn dzięki wielkie za porady - dużo z tego wyciągnałem :)

Link to post
Share on other sites

Chyba sam wyjaśniłem sobie sprawę. Do testów miałem stare kulki bio 0.2. Wsadziłem nowe kulki 0.25 chrono ustawione na 0.25 i strzela średnie 445-450 fps 2.1J. Więc będe musiał chyba zainwestować w lekko słabszą sprężyne jeżeli chce się zmieścić w limicie na szturm. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...