Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

hmm myśle że jeśli to "gotowanie" miało by mieć miejsce to przed obróbką.

Inaczej mogą powstać w drewnie naprężenia spowodowane ponownym zasychaniem włókien celulozowych - czyli poprostu moze popękać:)

 

A chyba nikt nie miał by ochoty by okładzina która była obabiana nawet pare h poszła do piachu :) - poza tym zawsze monżna poprostu używać kałacha aż sam się "zestarzeje" - mysle że to rozsądniejsze rozwiązanie:)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mnie sie tam podoba- tlumik jest do przyjecia :)

Zobaczylbys moja wariacje z tlumikiem plomienia od PK :P

 

A nie sprobujesz raczki od oryginalu? roboty jest co najwyzej na 2 dni.

 

No i jeszcze pokrywa od AKM- ale tu to pryszcz- wydluzenie ostrej pokrywy zajelo mi ostatnio 5 minut ( i jakies 5 zl)

 

ma ktos kolbe od AKM na zbyciu?

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o rączke to pracuje nad drewnianą, ma bardzo fajny kolor "czerwonawy" jesli mi z nia nie wyjdzie to zainwestuje w bakielit ale czy w takim razie nie musiałbym uciąc czesci body ? chyba lepiej by bylo ściąc raczke bo nie za bardzo widzi mi się cięcie metal body,

no i jeszcze jedno nię dąze do akm'a chociaz bardzo mi sie on podoba

wole miec w miare realistycznego ak 47

nie stac mnie na wszystkie czesci do akm... a jak bym sie za to bral to napewno wymienilbym podstawe muszki kolano gazowe ową kolbę pokrywe zamka, więc prace nad akm'em raczej wkonywalbym na ak 74 cymy byloby trcohe latwiej chciaz ze wzgledu na body

 

PS gurek pokąz zdjecie swojego ak o ile dobrze mniemam dużo się zminiło od ostatniego twojego zdjęcia...

Link to post
Share on other sites

ja swoja raczke mam juz calkowicie wydrazona(drewniana) uzywalem specjalnych wiertel do drewna dzieki czemu mozna zmniejszac szerokosc scianek

scianki sa tak cienkie ze juz nie da sie ich zwezic a mimo to silnik nie wchodzi

bede musial go rozszerzyc wklejajac w srodek kawalek drewna

Link to post
Share on other sites

Z innej beczki:

gdzie szukacie srubek jak wam jakas zginie?

Szlag mi trafil srubke od rygla od rury gazowej

 

ues

powiedz mi- czy tlok gazowy da sie odkrecic od suwadla czy wymaga to jakis specjalnych zabiegow. Moj za cholere nie daje sie ruszyc. Obawiam sie ze mam lekko skrzywiony gwint.

Link to post
Share on other sites

jezeli chodzi o srubki to taka ktora przykreca plastikowy chwyt znalazlem w obudowie lodowki, duzo srubek i nakretek pasuje od shit aeg'a z allegro..

 

jesli chodzi o chwyt to nic trudnego wystarcza dobre wiertla jednak martwi mnie jak to rozszerzyc ;/

ponawiam pytanko gdzie moge dostac kolano gazowe/przewod skosny ??

Link to post
Share on other sites

Swider

Ja przyznam sie ze oprocz AKM i GN nigdy nie widzialem na (allegro) takiej od AK.

 

Co do rekojesci- jednym z rozwiazan jest wziasc druga drewniana rekojesc, wyciac jej srodek - dostaniesz wtedy cos w ksztalcie litery U. Powinno to byc na tyle solidne zeby sie nie lamalo po sklejeniu.

Mowie bo tak zrobilem z bakielitem i nie mam zadnych obaw co do wytrzymalosci.

Ewentulanie wytnij taki srodek w ksztalcie litery "U" z drewna /sklejki o grubosci ok 8-10 mm i wyszlifuj go potem.

Nie wiem jak inaczej bylbys w stanie zrobic elementy pasujace do rozszerzenia. Na pewno musisz wkleic tam jeden kawalek drewna, bo inaczej to ci sie rozlezie.

 

Dzieki Ues :)

Link to post
Share on other sites

A jak po poszerzeniu chwytu wyglada to po zestawieniu z body?

Czy chwyt nie jest za szeroki w stosunku do jego obsady, która jest w ASG integralną częścią szkieletu a w prawdziwku integralną częścia chwytu???

 

Jestem ciekaw, ponieważ po zrobieniu bakielitu zobaczyłem że mało brakowało a byłby szerszy od szkieletu mojego AKMa, dlatego nie zdecydowałem się przerabiać drzewnianego.

 

DAJCIE FOTKI PO SKOŃCZONEJ ROBOCIE.

Link to post
Share on other sites

A wiesz co - rzeczywiscie- wystaje mi jakies 2-2,5 mm z obu stron. Nawet nie zwrocilem na to uwagi. Wziawszy pod uwage ze wystaje ten "kolnierzyk" na szczycie rekojesci- nawet mnie to specjalnie nie razi.

 

Stare zdjecie z daleka- ale widac rekojesc:

http://img462.imageshack.us/my.php?image=hpim1989ou7.jpg

 

Gdzies wczesniej juz pisalem- szczeliny wypelnilem ciemno brazowa szpachla do drewna i machne jutro lakierem po wierzchu(wiecznie brak czasu).

 

aha- w obecnej chwili pokrywa jest juz przedluzona jak nalezy (keine plasterek) i mam juz rure gazowa od AKM.

-Zamontowalem tez sprezyne powrotna- hula mi teraz gdzies w srodku rury gazowej.

-Juz obcialem suwadlo i teraz zlobie w nim przestrzen na HU'pka

-Przelacznik ognia trzeba tylko przewiercic zeby weszla srubka i bedzie gotowy do doczepienia do tego malego "pierdulca" przylegajacego do GB.

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Napisalem juz do nich, choc przyznam ze nie wiem czy skorzystam- chce miec maksymalna ilosc oryginalnych czesci od "ostrego".

 

Zeby nie robic OT, ciekawy link- full zdjec roznych wersji prawdziwkow. Niektorych nigdy jeszcze nie widzialem:

http://www.ar15.com/lite/topic.html?b=4&f=93&t=64490

 

przy okazji WTF is this ( to na gorze):

http://img205.imageshack.us/my.php?image=ddrak74yp4.jpg

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

gurek - Chwyt mam produkcji Landforce z akm kit'a ;) I wszystko podpasowałem pod ten chwyt.

Lakier jest dosyć miękki nie wiem czy to wyjdzie.

Niestety idzie go dosyć łatwo zeskrobać :?

Jakby co mam papier wodny 1000

 

Myślałem ale:

- nie mam zaczepu na kolbie

- boje się o wytrzymałość. Górne ucho miałem już złamane co prawda po dosyć prostym zabiegu jest nie do ruszenia, ale...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...