Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsze umundurowanie


Recommended Posts

Witam, 


Na wstępie powiem, że nie jestem mega wtajemniczony w kamuflażach. Zaczynam zabawę z ASG tak naprawdę. Za dzieciaka coś próbowałem, ale to było bezsensu. 

Mianowicie przechodząc do sprawy... 

Byłem w jednym sklepie militarnym w Mińsku Mazowieckim u mnie, ale nic ciekawego nie było. Też nie chciałbym wyjść na pajaca i wolę zapytać doświadczonych osób, zanim spalę coś na wstępie i wydam bezsensownie pieniądze. I tu pytanie do Was drodzy forumowicze. Moglibyście mi pomóc skompletować uniwersalny fajny komplet od dołu do góry, wraz z kamizelką na jakieś kabury do magazynków i inne niezbędne akcesoria?:) 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Temat dosyć skomplikowany bym rzekł, ale zacznę od podstawowego pytania ? 

Osłonę oczu masz porządną ? 

W ASG to w dresie czy worku na ziemniaki można biegać w razie co ale osłona oczu porządna jest niezbędna.

Repliki masz już rozumiem, ale przydałoby się info jakie posiadasz.

Zastanów się w jakim camo byś chciał biegać bo od tego sporo zależy, każdy lubi coś innego ;)

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, _Czarny_ napisał:

Temat dosyć skomplikowany bym rzekł, ale zacznę od podstawowego pytania ? 

Osłonę oczu masz porządną ? 

W ASG to w dresie czy worku na ziemniaki można biegać w razie co ale osłona oczu porządna jest niezbędna.

Repliki masz już rozumiem, ale przydałoby się info jakie posiadasz.

Zastanów się w jakim camo byś chciał biegać bo od tego sporo zależy, każdy lubi coś innego ;)

Cześć,

 

Dzięki za odzew. Jeszcze nic nie zostało zakupione. Kompletny golas :)

 

Co do repliki również nie jestem jeszcze pewien. Mam na oku AK74 cymy 0.40. Generalnie coś wschodniego chyba będzie na początek :) Również w kwestii kamuflażu hm… jeżeli dobrze zrozumiałem Twoje zdanie to raczej uniwersal pod las coś :) przełom wiosna/lato kiedy wszystko jest piękne i zielone. Jeżeli chodzi o wzory to absolutnie nie mam pojęcia, ponieważ po prostu ich nie znam. Mógłbym ewentualnie podesłać zdjęcia co mnie interesuje. ;)

Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, _Czarny_ napisał:

W zasadzie sam sobie pomogłeś w skompletowaniu KITu ;)

Z tym ze na początku raczej nie staraj się szukać czegoś pro elo za grube pieniądze. Się okaże nie podpasuje CI zabawa w ASG to nie stracisz dużych pieniędzy ;)

Racja, wiec poszukam czegoś taniego :)

 

co do replik… jakaś pomoc od Ciebie mogłaby być? Czy uderzać w wątek replik? Myśle, ze w jednym temacie moglibyśmy pociągnąć temat.

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.11.2021 o 11:55, _Czarny_ napisał:

Poszukaj sobie kilka modeli i uderzaj w wątku o replikach, nie znam się na wszystkim no ;)

Dobrym pomysłem jest także samemu robić tzw wywiad, poglądach filmidła z recenzji, rozbierania, co ma w środku itp, zawsze jakaś wiedza.

Uderzyłem w nasze rodzinne rejony. Składam zestaw pod WZ124. Mundur kupiony, rękawice i buty. Zastanawiam się tylko jaką kamizelkę taktyczną do tego kupić. Pomysł? :) 

Link to post
Share on other sites

Z oporządzenia na początek jakiś chińczyk typu 8fields/GFC itp styknie, unikaj produkcji dla wojska naszego, w większości są kiepskie i sto laty za murzynami , w tym także munduru, teraz nie wolno o ile mnie pamięć nie myli.

Helikon ma nawet znośne rzeczy jeśli chodzi mundur w Wzete.

Co do kroju samej kamizelki to ciężko mi coś polecić, każdy ma swoją budowę, preferencje, zboczenia itp. 

Z tego co podesłałeś na fotce to widzę że tam chyba są jakieś plate carriery, tylko nie wiem czy wersja odchudzona (jump) czy pełny. Widzę tez że posiadają pasy bojowe bo kabury na nich mają i chyba ładownice po lewicy.

Pogrzeb na giełdzie WMASG, może akurat toś się czegoś tanio pozbywał będzie ;)

Alternatywa to Allegro.

 

Link to post
Share on other sites
59 minut temu, _Czarny_ napisał:

Z oporządzenia na początek jakiś chińczyk typu 8fields/GFC itp styknie, unikaj produkcji dla wojska naszego, w większości są kiepskie i sto laty za murzynami , w tym także munduru, teraz nie wolno o ile mnie pamięć nie myli.

Helikon ma nawet znośne rzeczy jeśli chodzi mundur w Wzete.

Co do kroju samej kamizelki to ciężko mi coś polecić, każdy ma swoją budowę, preferencje, zboczenia itp. 

Z tego co podesłałeś na fotce to widzę że tam chyba są jakieś plate carriery, tylko nie wiem czy wersja odchudzona (jump) czy pełny. Widzę tez że posiadają pasy bojowe bo kabury na nich mają i chyba ładownice po lewicy.

Pogrzeb na giełdzie WMASG, może akurat toś się czegoś tanio pozbywał będzie ;)

Alternatywa to Allegro.

 

Mam rozumieć, że ten WZ 124 jest zabroniony? 

Link to post
Share on other sites

W praktyce to prawie martwy przepis.
Żandarmeria może się przyczepić jakbyś chodził w pełnym mundurze po mieście, ale na strzelankach? Nie słyszałem o takim przypadku.
Jak chcesz być świętszy od papieża to kup bluzę i spodnie od Helikona, efekt ten sam, a nie ma się do czego przyczepić.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie mogą się przyczepić za dowolny element, niemniej fakt jakoś nie słyszałem o potwierdzonym przypadku aby byli na strzelankach.

Z drugiej strony, mundury WP są kiepskie, trochę czasu w nich spędziłem, nie wspominam tego dobrze. Nie polecam ich nikomu, no chyba że za darmo, to wtedy nie wypada marudzić ;)

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, _Czarny_ napisał:

Aktualnie mogą się przyczepić za dowolny element, niemniej fakt jakoś nie słyszałem o potwierdzonym przypadku aby byli na strzelankach.

Z drugiej strony, mundury WP są kiepskie, trochę czasu w nich spędziłem, nie wspominam tego dobrze. Nie polecam ich nikomu, no chyba że za darmo, to wtedy nie wypada marudzić ;)

Nic już nie zrobi. Kupiony ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...