Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Poradnik przeczytanie ale... - 1 replika!


Recommended Posts

Witam, 

Na wstępie powiem, że przeszedłem proces czytania poradnika dla mniej zamożnych. Dużo ostatnio spędziłem dni na szukaniu pierwszej repliki. Powiem jedynie, że strasznie uparłem się na AK, lecz jakaś emeczka mogłaby chyba być :D 

Przechodząc do sedna... Fundusz? 1000zł. jak będzie się wahać 100 w tę, lub inną stronę to mogę wziąć :)

Można powiedzieć, że jestem zielony w ASG, dopiero raczkuję i kiedyś tylko za dzieciaka raz bawiłem się z paczką używając BAR-10, ale to nie karabinek maszynowy. Pewnie wielu kojarzy, że to snajperka. 


Chciałbym po prostu, jakiś w miarę dobry sprzęt na początek który nie stworzy problemów, a odda w miarę frajdę bez modyfikacji. 

Moimi targetami są:

CM.048M,

AK-74 (RK-05) - D/BOYS<- dużo poniżej 1000zł ale przykuł uwagę. 

 

Cel na cymę był, bo to łatwy temat w razie sprzedaży, co do M'ek kompletnie nie mam pojęcia co do modelu. 


Liczę na pomoc, wiem że wiele wątków pewnie jest na ten temat, ale każdy może mieć inne predyspozycje co do funduszu + targetu. Rynek jest mega bogaty.

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Za 1000 zł można kupić na prawdę przyzwoitego kałaszka. Jakbym miał teraz coś kupować w takim budżecie, to na 90% było by to AK od E&L z serii essential. Oczywiście jeżeli gdzieś są jeszcze dostepne.

Natomiast pozostałe 10% to było by coś z firmy Boyi seria RK, ale tylko modele z literką 's' na końcu nazwy, bo są niemal w całości wykonane z stali np RK-08S, RK-10S etc.

A dlaczego takie, a nie np Cyma? Bo będą miały wrażliwe elementy wykonane ze stali, a nie kruchego stopu aluminium jak ZnAl.

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, Zachar napisał:

Za 1000 zł można kupić na prawdę przyzwoitego kałaszka. Jakbym miał teraz coś kupować w takim budżecie, to na 90% było by to AK od E&L z serii essential. Oczywiście jeżeli gdzieś są jeszcze dostepne.

Natomiast pozostałe 10% to było by coś z firmy Boyi seria RK, ale tylko modele z literką 's' na końcu nazwy, bo są niemal w całości wykonane z stali np RK-08S, RK-10S etc.

A dlaczego takie, a nie np Cyma? Bo będą miały wrażliwe elementy wykonane ze stali, a nie kruchego stopu aluminium jak ZnAl.

Właśnie tego E&L cholera nigdzie nie idzie dostać... 

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.11.2021 o 11:44, Huba_lbn napisał:

Nawet dość niedawno z pół roku temu za ~1000 zł to można było dostać E&L gen 2.
Teraz to E&L Essential, których i tak nie ma dostępnych.
Obecnie z AK do 1000 zł to CYMA lub używane LCT/E&L.

Z M4 to Double Eagle [DE] z metalowym body.

Koniec końców wybrałem https://www.rekrutasgshop.pl/produkt/replika-karabinka-rk-06/?fbclid=IwAR2qweVZmj5kBfYtShYJDDeWukU9g_j3pum0C4LzVI3SlV3KDNLUqfIMnuE


Z możliwością przyszłego tuningu. Jak myślicie?:) Generalnie na las. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.11.2021 o 11:44, Huba_lbn napisał:

Nawet dość niedawno z pół roku temu za ~1000 zł to można było dostać E&L gen 2.
Teraz to E&L Essential, których i tak nie ma dostępnych.
Obecnie z AK do 1000 zł to CYMA lub używane LCT/E&L.

Z M4 to Double Eagle [DE] z metalowym body.

Brak opisu.

 

 

Jak to ustrojstwo odkręcić? Chciałem PBS tłumik przykręcić, ale muszę się dostać do mniejszego gwintu w środku :/ 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Huba_lbn napisał:

A jesteś pewien że jest pod spodem mniejszy gwint? Nie wszystkie mają.
A PBS nie powinien też pasować na 24mm?

Udało się odkręcić :D jest mniejszy :) Był doskonale widoczny od środka i również na tej przejściówce :) Tylko, że te chińskie rączki to chyba 5kg kurczaka na raz zjadły przed samym dokręcaniem... Tragedia :D siadło 

Brak opisu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...