Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dzien dobry,

Jestem anglista ze szkoly Azymut w Pruszkowie. Wykorzystuje ASG na zajeciach. Prowadze je od mniej wiecej roku, ale wciaz sie ucze. Mam 3 kalasznikowy, 2 snajperki, 2 shotguny, 3 pistolety (w tym 1 na CO2), planuje zakup snajperki na gaz i karabin maszynowy LMG (jesli nie pomylilem nazwy) z magazynkiem 2500. Troche malo, ale na razie budzet nei pozwala na wiecej. Na razie strzelamy do roznych celow w szkolnej strzelnicy, planuje wyjscie na dwor (pewnie wiosna) i jakies gry juz ze strzelaniem do siebie (musze tylko jeszcze jakos urobic rodzicow :)

Trafilem tutaj przy okazji szukania, jak zamontowac konwersje do AK-47 (taka na lufe z dolu i z gory), zeby miec szyne RIS na kolimator albo celownik laserowy. Bede wdzieczny za podsuniecie mi tematow, w ktorych moge to znalezc, bo chcialbym uniknac czasochlonnego przeszukiwania. Z duzym zadowoloeniem stwierdzam, ze mam pod nosem tzw. Fort Szczesliwice - czy to jeszcze dziala? Bede wdzieczny za szczegoly.

Pozdrawiam

Jacek Lisiecki

Link to post
Share on other sites

Trochę dziwna zbieranina replik jak zajęcia grupowe. Ale i tak jestem w szoku że takie coś w ogóle istnieje w jakieś szkole.
Na czym polegają te zajęcia? Jaki cel mają te zajęcia? Jak liczna jest to grupa?

Jeżeli to ma być coś co uczy o budowie i obsłudze broni to bym szukał jakiś borni deko (pozbawionych cech użytkowych).
Jak to ma być strzelanie do tarcz to lepiej iść w zwykle wiatrówki.
Jak Dzieci mają biegać i do siebie strzelać to pozostają repliki ASG.
Wspominam o innych rzeczach niż ASG ponieważ ze strzelania do siebie może nic nie wyjść. Rodzice nie wyrażą zgody i tyle.
Nie trzeba czekać do wiosny, bawić się w ASG można w każdą porę roku.

Ja zamiast kupowania snajperki, LMG, kolimatorów czy innych celowników, najpierw bym zaczął od skompletowania odpowiedniej ilości elektrycznych "karabinów szturmowych", tak aby każdy miał jeden.
Najtańsze sensowne to obecnie AR15 od DE. Około 500 zł.
https://www.taiwangun.com/pl/karabin-szturmowy-aeg/m904e-fire-control-system-edition-de

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Huba_lbn napisał:

Trochę dziwna zbieranina replik jak zajęcia grupowe.

Przepraszam, nie bardzo rozumiem, jak dziala to cytowanie, wiec pewnie cos poplącze. Napisalem piekna odpowiedz z cytatami, to mi sie kazalo zalogowac i wszystko diabli wzieli. Teraz juz nie mam czasu pisac wszystko od nowa, wiec w skrocie bez cytatow:

Zbieranina broni wYszao przypadkiem. Kupowalem rozna bron, zeby zobaczyc, co sie najlepiej sprawdza, a potem kupic wiecej sztuk tej samej broni, tymczasem doszly nieprzewidziane koszty i tak zostalo. Szkola jest otwarta na wszystko, co jest bezpieczne i urozmaici nauczanie. Zajecia maja na celu nauke nagielskiego, a bron jest tylko dodatkowa atrakcja. Dzieic mysla, ze przychodza strzelac, a ja ich niepostrzezenie ucze nagielskiego. Powtarzamy slowka, czesto cele sa oznaczone slowami i strzelamy na komende. Seria slowek, seria z kalasznikowa :)

Grupa ma od 4 od 14 osob, w zaleznosci od klasy, wieku itp. Najczesciej sa to dzieci z klas 0-3. Prowadze regularnei zajecia dodatkowe i wtedy mam ustalony zestaw 10 osob w wieku 6-9 lat, ale czasem uzywam tez broni na zwyklych lekcjach ang i wtedy mam grupy do 14 osob.

GLownym celem jest angielski. Budowa i oblsuga broni tylko przy okazji, bo bez tego nie da sie sprawnie prowadzic zajec.

Wiatrowka odpada ze wzgledow bezpieczesntwa - strzelanie w sali, przeksztalcanej w strzelnice na czas strzelania.

Strzelanie do siebie to dalsza przyszlosc. BYl juz apintball aserowy i strzelanie do siebie z luku, wiec licze na przychylnosc rodzicow, ale faktycznie moze nic z tego nie wyjsc.

Strzelamy przez caly rok w sali, a rozgrywki w terenie planuje na wiosne, bo tak mi wygodniej.

W tej chwili mam budzet na wydatki max 1000zl, wiec kupowanie broni po 500zl sztuka odpada. ALe dziekuje za podpowiedz, zapisze na przyszlosc. Teraz mysle nad pistoletami na CO2 - lekkie, odpowiednio mocne i nie trzeba ladowac. DO tego zmieszcze sie w 200zl razem z metalowym celownikiem laserowym.

Szukam kogos, kto mi podpowie, jak zdemontowac dolna czesc oslony lufy z przodu (pewnie to sie inaczej fachowo nazywa). Kupilem sobie konwersje do AK-47, o taka:

https://www.militaria.pl/cyma/konwersja_ris_cyma_do_repliki_typu_ak_47_cym-09-002165_g_p130509.xml

bo przy zakupie broni nie zauwazylem, ze nie ma szyny RIS, a dla zwiekszenia atrakcyjnosci zajec chce wyposazyc AK-47 w celowniki laserowe. Gore zdjalem, ale dolu nie umiem. Czy sa jakies serwisy w Warszawie, ktore moglyby mi to zrobic za w miare rozsadne pieniadze? CHyba, ze macie jakies filmiki, ktore to pokazuja? Ja przeszukalem google i nie znalazlem.

Pozdrawiam

Jacek Lisiecki

3 godziny temu, Huba_lbn napisał:

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak masz w miarę standardową replikę AK to rozbiera się jak w palnym:


Pistoletów CO2 do 200 zł nie polecę. Zazwyczaj mają za dużą moc (+400fps) żeby strzelać do siebie z bliskich odległości.
CO2 tak samo trzeba ładować ja GG.
Na GG są tanie i bezawaryjne pistolety od STTI:
https://www.taiwangun.com/pl/pistolet-green-gaz/st92f-non-blowback-airsoft-gas-pistol-black-stti-2
Najtańsze LMG to raczej +1000 zł. Ale w airsofcie wystarczy doczepić magazynek bębnowy i już.
Gazowe snajperki (nie licząc HP czy Mancrafta, które nie są w tym budżecie) to raczej niszowa sprawa.
Może coś takiego:
https://azteko.pl/asg-replika-karabinu-snajperskiego-tac6-co2-gnb-sportline-18105-p-25542.html

14 Dzieciaków w wieku poniżej 10 lat. Chyba ciężko to upilnować żeby nie zdejmowali okularów ochronnych i nie mierzyli do siebie z replik.

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Huba_lbn napisał:

Jak masz w miarę standardową replikę AK to rozbiera się jak w palnym:

NIestety moj nie jest identyczny. W 0:30 widac roznice - w moim taka czarna czesc, ktora wychodzi z tego brazowego (przepraszam za brak fachowego slownictwa) nie jest polaczona z tym brazowym. Moj jest taki:

https://www.militaria.pl/spartac/karabinek_szturmowy_aeg_spartac_srt-12_srt-01-006135_p40975.xml

brazowa gora wychodzi dosc latwo, zostaje to czarne, co idzie dalej rownolegle do lufy. CHyba nawet wykrecilem jakies srubki w tym czarnym, ale nic to nie dalo. Nic, to szukam dalej, ale ten filmik juz mi pomogl, bo wyjasnil, co musze zdjac, zeby dostac sie do dolnej czesci tego brazowego.

 

CO masz na mysli, piszac o ladowaniu CO2 tak samo, jak GG? Kulki? Owszem, trudno, powoli uczniowie sie ucza, jak ladowac kulki. Gaz? CO2 z reguly wystarcza mi na caly dzien. Na GG mialem tylko jeden maly pistolecik, nie dzialal dobrze, bo GG uciekal, ale to pewnie wina pistoletu.

 

400fps to wlasnie to, czego szukam. Minimum 350fps jest potrzebne do przebicia balonu. STrzelanie do siebie jest w drugiej kolejnosci priorytetow. Bedzie na dworze, wiec wiatr swoje zrobi.

Cytat


Pistoletów CO2 do 200 zł nie polecę. Zazwyczaj mają za dużą moc (+400fps) żeby strzelać do siebie z bliskich odległości.
CO2 tak samo trzeba ładować ja GG.
Na GG są tanie i bezawaryjne pistolety od STTI:
https://www.taiwangun.com/pl/pistolet-green-gaz/st92f-non-blowback-airsoft-gas-pistol-black-stti-2
Najtańsze LMG to raczej +1000 zł. Ale w airsofcie wystarczy doczepić magazynek bębnowy i już.
Gazowe snajperki (nie licząc HP czy Mancrafta, które nie są w tym budżecie) to raczej niszowa sprawa.
Może coś takiego:
https://azteko.pl/asg-replika-karabinu-snajperskiego-tac6-co2-gnb-sportline-18105-p-25542.html

14 Dzieciaków w wieku poniżej 10 lat. Chyba ciężko to upilnować żeby nie zdejmowali okularów ochronnych i nie mierzyli do siebie z replik.

 

Dziekuje za www.taiwangun.com.pl DOtychczas zaopatrywalem sie tylko w militaria.pl, ale doszedlem do momentu, kiedy chyba nie wystarcza mi ich asortyment. LMG to tez kwestia przyszlosci. Za kilka miesiecy budzet wzrosnie, bo zajecia przynosza przychod co miesiac.

CO to znaczy, ze gazowa snajperka to niszowa sprawa? Ze ich malo? To wiem, znalazlem tylko jedna, ktora jest w moim budzecie:

https://www.militaria.pl/action_sport_games/karabin_snajperski_asg_gnb_tac6_sl_18105_p45129.xml?cat=837

jest warta tyle, co dwa pistolety, ale sastysfakcja dziecka - bezcenna :) Z moich dwoch malo kto moze skorzystac, bo nie nadazam ich ladowac, tak szybko strzelaja pozostali (nic dziwnego, 3 AK i 2 shotguny szybko sie przeladowuje), wiec zal patrzec na rozczarowanie uczniow - chcieliby strzelic ze snajperki, a z drugiej strony rezygnuja, bo wiedza, ze nie zdaza ustrzelic balona. Mam na tyle ciasno, ze zdaze napompowac jeden balon na raz. Z reszta - potrzebuje dwie rece, zeby go wystartowac z odpowiednia predkoscia.

Dziekuje za link do gazowej snajperki, jeszcze nie ogladalem.

Jesli chodzi o pilnowanie, to mlodszakow mam zazwyczaj max 10. STarszych jest wiecej. ALe i tak 10 to duzo. Na razie udaje mi sie ich upilnowac, zobaczymy, co bedzie dalej. Mierzenie do siebie z replik to jest automatyczny koniec zajec dla takiego delikwenta, wiec to w ogole nie wchodzi w gre - za bardzo im zalezy. Po lzejszych przewinieniach dostaja kare tymczasowa i to juz jest przykre, a co dopiero perspektywa wyrzucenia z zajec. Oni wszystko robia na komende, doslownie. Ja sobie zartuje, ze nawet sikamie jest na komende na takich zajeciach :) ALe cos w tym jest - zeby wyjsc poza strefe strzelania, trzeba miec pozwolenie. Nawet wziecie broni do reki jest na komende. Ten zamordyzm jest po to, zebym mial kontrole, bo jak slusznie piszesz, taka replika mozna zrobic krzywde.

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, Jacek Lisiecki napisał:

Spartak jest w systemie TM (Tokyo Mariu), powinien się rozkładać jak na przykład CM.028:

 

48 minut temu, Jacek Lisiecki napisał:

CO masz na mysli, piszac o ladowaniu CO2 tak samo

Chodziło mi o to że: przykładowo, w przypadku replik z blow backiem, jedna kapsuła CO2 wystarczy na wystrzelenie 3 magazynków, a jedno napełnienie GG starczy na dwa magazynki. GG się szybciej ładuje niż wymienia kapsułę. Główną różnicą jest to że CO2 ma zazwyczaj więcej fps, mocniej kopie (jak jest blow back) i działa też w niższych temperaturach. A tak to bez znaczenia.

48 minut temu, Jacek Lisiecki napisał:

Minimum 350fps jest potrzebne do przebicia balonu.

Jakoś nie wydaje mi się żeby to była prawda. Postawiłbym dychę że Cymoglock (popularny pistolet elektryczny - CM030), który ma ~200 fps, przebije balon z 10m. Ale z ciekawości sprawdzę jak będą miał chwilę.
 

48 minut temu, Jacek Lisiecki napisał:

CO to znaczy, ze gazowa snajperka to niszowa sprawa?

Jest tego bardzo mało i nie jest popularne.

48 minut temu, Jacek Lisiecki napisał:

Dziekuje za www.taiwangun.com.pl

Ja jak czegoś szukam to patrzę na te sklepy (kolejność alfabetyczna):
asg.warszawa.pl
azteko.pl
gunfire.pl
specshop.pl
taiwangun.com.pl

Link to post
Share on other sites

Po obejrzeniu filmiku, wyslanego przez Ciebie, zaczalem szukac i znalazlem na taniemilitaria.pl podobna informacje - ze SPartak to TM. Dzieki. Taniemilitaria twierdza, ze 4 sruby na dole powinny go rozlozyc na pol, wiec pojde tym tropem.

Ciekawe spostrzezenie z wydajnoscia w systemie blow back. Tego nei wiedzialem. A jakies wady blow back, szczegolnei w kontekscie malo wytrenowanych malutkich dloni? Ja na razie nei zdazylem zuzyc naboju CO2 na jednych zajeciach. Przez 40 minut tych strzelan jest tylko kilka, duzo czynnosci do wykonania na raz powoduje, ze to wszystko wolno sie odbywa. Musze nad tym popracowac. A jak jest z dozowaniem GG? Bo w CO2 nie musze sie tym martwic. Pamietam, ze ladujac ten tani pistolet na GG, zawsze mialem watpliwosc, czy naladowalem wystarczajaca ilosc GG.

Jesli chodzi o energie strzalu potrzebna do przebicia balonu, to jeszcze zalezy,  o jakim balonie mowimy i byc moze jakies modele broni maja jakies szczegolne cechy, ktore powoduja, ze nizsza energia wystarczy. Nie upieram sie. Ja uzywam kulek 0,25g, pompuje balony na maksa, kupuje najtansze (akurat nie z oszczednosci, tylko zeby sie latwo przebijaly). Maja ok 23cm srednicy. Daja sobie rade z nimi Cybergun Colt 1911 (ok 350 - chociaz zdarza sie, ze kulka sie odbije), shotgun Sacchi (czy jakos tak, tez ok 350 fps), oba kalasznikowy 400fps, obie snajperki (nie pamietam fps, ale na pewno ponad 350). Natomiast nie daja rady AK47 170 fps, inny shotgun (ok 300) i jakis czarny pistolet bardzo podobny do Colt Cybergun 1911 (ok 250fps). Kiedys kupilem balony 50cm - te dawalo sie przebic wlasciwie wszystkim, ale bardzo wolno sie pompowaly (nawet pompka) i byly drogie.

 

Dzieki za podpowiedz ze sklepami. A jak oni rozpatruja reklamacje? Bo w militaria.pl bardzo rzadko zdarza sie, zeby mi odrzucili, a mialem juz kilka. Zalatwiaja to dosc szybko, oddaje i odbieram w ich stacjonarnym sklepie w Blue CIty. Oczywiscie lepiej kupic sprzet, co nie trzeba reklamowac, ale podejrzewam, ze w moim budzecie to malo realne.

 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Jacek Lisiecki napisał:

A jakies wady blow back

GBB to przede wszystkim obsługa bardzo zbliżona lub wręcz identyczna jak z palnym. Ruch zamka daje też oczywiście więcej frajdy. Są zazwyczaj lepiej wykonane od NBB, ale też droższe. Mają więcej ruchomych części, więc łatwiej o awarie, ale tu dużo zależy od producenta, czyli jakości wykonania. Są też o wiele bardziej gazożerne, jednak ten ruch zamka wymaga dużo większej ilości gazu. Z niektórych NBB można wystrzelić +150 kulek, a w niektórych GBB starczy na jeden magazynek ~20 kulek.

13 godzin temu, Jacek Lisiecki napisał:

kontekscie malo wytrenowanych malutkich dloni?

Tutaj niestety nie mam pojęcia.

13 godzin temu, Jacek Lisiecki napisał:

Pamietam, ze ladujac ten tani pistolet na GG, zawsze mialem watpliwosc, czy naladowalem wystarczajaca ilosc GG.

Ładuje się na słuch. Słychać jak gaz przelatuje z puszki do magazynka. Jak jest cicho to znaczy że ciśnienia się wyrównały i bardziej magazynka nie naładujemy.

13 godzin temu, Jacek Lisiecki napisał:

A jak oni rozpatruja reklamacje?

Gunfire.pl i Taiwangun.com.pl to dwa największe sklepy airsoftowe w Polsce. Militaria.pl bierze dużo rzeczy z gunfire.pl.

Link to post
Share on other sites

Przeszukalem te strony pod katem kalasznikowa i pistoletow na CO2:

W dniu 28.11.2021 o 23:05, Huba_lbn napisał:

asg.warszawa.pl
azteko.pl
gunfire.pl
specshop.pl
taiwangun.com.pl

I jestem pod wrazeniem gunfire.pl

Taiwangun.com ma chyba troche mniejszy asortyment, ale moge sie mylic, natomiast ceny zauwazalnie wyzsze. POza tym zdecydowanie zniecheca mnie gwarancja pol roku. Pozostale maja mniejszy asortyment i wyzsze ceny.

Bardzo dziekuje, bede juz teraz wiedzial, gdzie szukac, jak czegos nie bedzie w militaria.pl

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Huba_lbn napisał:

Jedna rzecz to gwarancja producenta inna to rękojmia.
W praktyce na wszystko masz dwa lata na reklamację.

Tez mi sie tak wydawalo, stad sie zdziwilem, ze jest napisane 6 m-cy, skoro wg mnie na znakomita wiekszosc towarow jest teraz w Polsce dwa lata odgornie. Czy dobrze rozumiem, ze 6 m-cy odpowiada producent, a pozostale 18 sprzedawca i wlicza to w koszty dzialalnosci, ze mu producent odmowi, a mnie jest wszystko jedno?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...