Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M906A vs CM.040C


Recommended Posts

Cześć!

Chciałbym kupić swoją pierwszą replikę z przeznaczeniem strzelania w lesie.
Budżet to około 700-800PLN na samą replikę.
Zależy mi na tym, aby replika była podatna na modyfikację.
Dostosowywanie rzeczy wszelakich pod swoje upodobania sprawia mi niesamowitą frajdę :-)

Wytypowałem, jak w temacie, dwie repliki:
- Cyma CM.040C lub CM.040 (zależnie co dostępne),
- Double Eagle M906A.
Obie są w podobnych cenach na daną chwilę.
Bardziej podobają mi się repliki AK, ale nie mogę się zdecydować.

Jak się ma porównanie platformy AK do AR?
Technicznie M906A jest bardziej interesujący, ale czy jest na tyle lepszy, żeby zdyskwalifikować CM.040(C)? Jak tak to dlaczego?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Ciężkie porównanie. Sam lubię obie platformy, mam dwie repliki z rodziny AK i dwie z AR15.

Według mnie stockowe AR15 od DE będzie lepsze niż stockowe CM.040. Głównie ze względu na fajny mosfet i szybką wymianę sprężyny.
CM.040 to stara konstrukcja, choć to dalej najlepsze AK do 1000 zł, bo za tyle już chodzą E&L Essential.
Jak bym koniecznie chciał coś z AK to jednak bym wolał dołożyć do E&L, bo to już może być baza na stałe. Pierwszą replikę kupuje się na rok lub dwa. Kolejne to już raczej wybiera się najlepsze bazy do tuningu. I o ile topową bazę z rodziny AK można mieć za te +1000, to na topową bezę z rodziny AR15 trzeba teraz wydać +1500.

Link to post
Share on other sites

Hymm bardzo ciekawa odpowiedź, dziękuje :-)

Wybaczcie mi, proszę moją niewiedzę, ale mam wrażenie, że E&L Essential (chociażby ELAKS74N) ma słabsze wnętrze w stocku niż CYMA z serii 40.
Czy przewaga E&L nad CYMĄ to bardzo dobre wykonanie "zewnętrzne"?
Bymbył skłonny dorzucić do ELAKS74N, ale może dość nietypowo bardziej podobają mi się kompozytowe AK74.

Wracając do prównania DE z CYMĄ.
DE chyba ma mniej miejsca na baterię, to prawda?
Mosfetu w DE właśnie trochę się obawiam, ponieważ wydaje mi się być to rozwiązanie dość "in the house". Czy ewentualna wymiana w razie popsucia się tego elementu jest możliwa?

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Cassidi napisał:

E&L Essential (chociażby ELAKS74N) ma słabsze wnętrze w stocku niż CYMA z serii 40.

Nowsze wypusty CM040 mają trochę lepsze wnętrze GB, ale sam szkielet GB jest gorszy.

3 godziny temu, Cassidi napisał:

Czy przewaga E&L nad CYMĄ to bardzo dobre wykonanie "zewnętrzne"?

Tak. Przede wszystkim brak części znalowych.

3 godziny temu, Cassidi napisał:

Bymbył skłonny dorzucić do ELAKS74N, ale może dość nietypowo bardziej podobają mi się kompozytowe AK74.

Z plastikowymi okładzinami to zostały już chyba tylko te krótsze wersje. Zawsze też można wymieć drewno na plastik, ale to dodatkowy koszt, chyba że się sprzeda drewno drożej niż kupi plastiki, wtedy coś będzie do przodu.

3 godziny temu, Cassidi napisał:

DE chyba ma mniej miejsca na baterię, to prawda?

Tak, ale nie ma to większego znaczenia. 11,1V 1200mAh mieści się w prowadnicy kolby. Jak tyle nie wystarczy na strzelankę, to można mieć ze sobą dwie baterie.

3 godziny temu, Cassidi napisał:

Czy ewentualna wymiana w razie popsucia się tego elementu jest możliwa?

Dwa lata rękojmi. Jak się potem zepsuje to można wymienić na coś innego. Nie wiem czy jest dostępny do kupienia sam ten mosfet.

Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Huba_lbn said:

Dwa lata rękojmi. Jak się potem zepsuje to można wymienić na coś innego. Nie wiem czy jest dostępny do kupienia sam ten mosfet.

Bardziej chodziło mi o to, czy są dostępne zamienniki, ale z kontekstu i "internetów" rozumiem, że tak :-)
Na rękojmie nie liczę, bo zapewne przez dwa lata na grzebie w środku na tyle, że ją stracę :-D

E&L raczej odpuszczę właśnie przez to drewno w dłuższych wersjach (a takie mi się najbardziej podobają).

Podsumowując, to nadal nie wiem, czy wybiorę DE, czy CYMĘ, ale wiem już, że są porównywalne i wybór jest faktycznie ciężki.

Dziękuje jeszcze raz za rozwianie wątpliwości :-)

Link to post
Share on other sites

Miałem AKSU od E&L (ponad 6 lat, pancerna konstrukcja w środku i na zewnątrz), teraz mam emkę od DE i do starej nie wracam. Dorzuć gumkę Maple Leaf 60, słabszą sprężynę do cqb i zmieścisz się w budżecie.

Sama replika wygodna a szybka wymiana sprężyny nie do przecenienia. Baterię zawsze można przenosić w ładownicy na kolbie, ale 1100-1200 mAh powinno wystarczyć.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites
6 hours ago, sledz said:

 mam emkę od DE

Chyba faktycznie zdecyduje się na DE :-)
Skoro posiadasz taką replikę, to może podpowiesz mi jakiego maksymalnego rozmiaru bateria się mieści? Mam tu na myśli długość i szerokość. Po prostu boje się, że przesadzę.

Link to post
Share on other sites

W m904G mam taką i większa chyba nie wejdzie (już przy tej trzeba pieścić się z upchaniem kabli)
https://allegro.pl/oferta/akumulator-lipo-11-1v-1100mah-20-40c-t-connect-9830076269

  • Specna LiPo 11,1V 1100mAh 20/40C - T-Connect (Deans))
  • Wymiary: 104x20x18mm

Do kolby teleskopowej powinna wejść trochę dłuższa, ale szersza i grubsza raczej nie.

z grubsza można liczyć że 1 mAh to jeden strzał, ale najwięcej na jednej strzelance wywaliłem ok. 700 i bateria dalej trzymała.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc sensowniej jest wybrać model z dobrym body i słabszymi flakami niż na odwrót, Czemu> Bo flaki wcześniej czy póżniej wymienisz a trudniej ( i drożej) o solidne body niż o solidne bebeszki. Dlatego osobiście wolę stalowego kałaszka od najzajebistszej emeczki.
Ale mnie nie słuchaj ja mam ARfobię i uczulenie na glin ;P

Link to post
Share on other sites

Plastik jest tam podobnej jakości jak w G36 z wyższej półki. Ale warto dołożyć stówę do metalowego, body jest z aluminium nie ze znalu. Nie jest to stal jak E&L ale nikt będzie kopał rowów kolbą.

 

Swojego plastikowego DE kupiłem jako tymczasowo główną replikę, która miała po kupieniu porządniejszej zostać na cqb i na razie wychodzi na to że na główną replikę kupię metalowego DE z dłuższą lufą.

tu przegląd najtańszej wersji 50 000 kulek
https://www.youtube.com/watch?v=c9MblRuRwFY

 

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...