Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASH "Podnóża Monte Cassino 1944" - 28 maja 2022 r., Poznań


Recommended Posts

AM-JKLUcsKQ6vBlRYRlbe8EfF7xZnWUQqK-zopf-

Czołem wszystkim.
Z nieukrywaną przyjemnością zapraszamy, na kolejną grę do Poznania. Tym razem gramy niemalże w centrum miasta, na starej pruskiej strzelnicy, przy ulicy Chemicznej. Na terenie gry znajduje się kilka bunkrów, strzelnica, resztki zabudowań. Dla poznaniaków teren znany z licznych gier które się na nim odbywały, dla reszty na pewno okaże się ciekawy, bo mimo iż stosunkowo płaski, jest kilka nasypów, wąwozów i miejsc o które można powalczyć.


Tym razem przeniesiemy się do słonecznej Italii na podnóża Monte Cassino. O którego zdobycie walczyć będą
Alianci- PSZ, Brytyjczycy, piechota US
OŚ: Niemcy i Włosi

Odnośnie samej rozgrywki
Teren jest mocno zakrzewiony, mogą zdarzyć się walki na bliskim dystansie dlatego chcielibyśmy ograniczyć ilości KM-ów i snajperek. Wprowadzamy więc limity graczy z danego rodzaju bronią. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ponadto chcemy zrobić chronowanie przed rozgrywką, celem uniknięcia późniejszych problemów jeśli chodzi o moc replik.

Podstawowe zasady raczej standardowe.

Zgłoszenia tylko i wyłącznie na maila jakub-z@wp.pl
Zgłoszenie  powinno zawierać
Nick
Stronę konfliktu+ ewentualnie formację
Funkcję- Dowódca, saper, medyk, radio, RKM, KM, snajper, strzelec

W 24h w zwrotce przyjdzie nr konta do wpłat.

Wpisowe: 30zł do końca kwietnia/ 45zł do 15 maja/ 60zł po tym terminie. Decyduje data wpłynięcia kasy na konto.

Wiek: 16+
Limity fps:
Pistolet: 380fps (15kul w magu, 4strzały strzykawką) max 30 kulek przy wyjściu do gry
PM (Thompson, Sten, MP40) 400fps (60 kul w magu, 15strzałów strzykawką) max 300kulek przy wejściu do gry
Karabiny samopowtarzalne (Garand) 450fps (40 kul w magu, 10strzałów strzykawką) max 200 kulek przy wejściu do gry
Karabiny powtarzalne (kar, enfieledy) 520fps (40 kul w magu, 10strzałów strzykawką) max 100 kulek przy wejściu do gry
Karabiny maszynowe (BAR, STG)450fps (100 kul w magu 1 pełna strzykawka) max 300 kulek przy wejściu do gry (max 2/15 na każdą stronę proszę napisać w zgłoszeniu RKM)
Karabiny wsparcia (MG42, Browning 1919) max 500 fps, (500kul) STRZELAMY TYLKO Z POZYCJI PODPARTEJ, NIE MOŻNA STRZELAĆ Z BIODRA/RAMIENIA
max 1000 kulek przy wejściu do gry. (max 1/15 na każdą stronę proszę napisać w zgłoszeniu KM)
Snajperki (4-takt z lunetą) max 600fps (20kul w magu 5strzałów strzykawką) max 100kulek przy wejściu do gry. Obowiązkowo broń boczna. (max 1/15 na każdą stronę proszę napisać w zgłoszeniu)


Ponadto będą obowiązywały limity jeśli chodzi o doładowania na respie.
Zakaz ładowania magazynków w terenie, wyjątek snajperzy z magazynkiem lub dwoma na max 20 kulek. Taki gracz może zabrać ze sobą 1 szybkoładowarkę zasypaną na full.
PRZED GRĄ KONIECZNIE ZGŁOSIĆ TO NA WSPÓLNEJ ODPRAWIE.
Gracz ładujący magazynki w polu, może zostać odesłany na respa jako trup przez każdego innego gracza. ZWŁASZCZA chwycony na tym przez swojego kolegę z drużyny.


UWAGA!!!
Zakaz magazynków HC, jeśli ktoś nie posiada innych magazynków niż takie proszę o info na priv lub najchętniej mail. Jeśli ktoś nie posiada repliki innej niż zasilanej inaczej niż z HC (STG, PPSH, BAR) proszę o info, coś zaradzimy.

Piro: na pewno nie.

Podczas gry będziemy potrzebować następujących funkcyjnych:
Dowódca + dowódca oddziału
Medyk 1 na każdych 15 graczy- zasady z kostką, i odpowiednim czasem „leczenia” Czasy podam przed grą również w tym wątku. Chętni mogą pisać w zgłoszeniu. Medyk może walczyć, dodatkowo leczyć.
Saper: walczy jak każdy, będą dodatkowe zadania w trakcie gry. Po dwóch stronach po minimum dwóch graczy.
Radiooperatorzy: na pewno będą, myślę, że 2/3 na stronę, potrzebne 4/6 radia PMR i stylizowane torby do noszenia ich. Można się zgłaszać w razie co dobierzemy na miejscu. Kto ma i może użyczyć radio bardzo proszę o info na maila.
Ja będę mógł użyczyć jednego.


Plan imprezy

O 9.00 odprawa dla wszystkich, omówienie zasad, chronowanie, na odprawie wszyscy z replikami, z podpiętymi bateriami do chronowania. Magi do testów i kulki będziemy mieli, żeby szło  szybciej. 9.30 tu już wszyscy wyszpejowani. odprawa broniących, 15 min później atakujących. Początek gry planowany na godzinę 10. Gramy do 17/18. Nie wiem czy będzie czas na dłuższą przerwę, ale z pewnością zrobimy kilka pomniejszych na przegrupowanie i złapanie oddechu.

Na godzinę 17-17.30 zostanie zamówiony catering ;) czyli pożywna zupa dla wszystkich.

Jednym z założeń jest zwiększenie roli medyków- skrócić czas leczenia, a wydłużenie respa. Czasy leczenia zostaną określone i podane później w tym wątku
Doładowanie na respie możliwe wg określonych limitów. Będą skrzynki z amunicją i jak w latach poprzednich magazynki będzie można ładować jeśli będzie z czego.

Prośba do graczy, aby każdy zaopatrzył się w bandaż najlepiej elastyczny, łatwiej takim pracować. Szybciej się zakłada, łatwiej się zdejmuje.

Więcej informacji będzie pojawiać się w tym wątku, przed grą zrobię oczywiście krótkie podsumowanie wszystkich zasad.

Gra odbędzie się gdy zbierzemy minimum 15 graczy na stronę. Górny limit na ten moment ok 30 graczy na stronę, może ulec zwiększeniu. Minimum graczy musimy zebrać do 14.05, a;e mam nadzieję, że uda się to zrobić znacznie wcześniej.

Do zobaczenia we Włoszech

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to ASH "Podnóża Monte Cassino 1944" - 28 maja 2022 r., Poznań

Nie minęły 24 godziny od ogłoszenia gry a już mamy 1/3 składu. Zajęte miejsce snajpera u Niemców, następny zostanie dopuszczony, gdy będzie przynajmniej 20 zapisanych.
Jest też chętny radiooperator.
Po stronie alianckiej póki co tylko 3 osoby, w tym jeden radiooperator.

Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że są kolejni chętni. Zgłoszenia proszę na maila. To naprawdę pomaga podczas ogarniania całej biurokracji.
Mamy już prawię połowę minimalnego składu u Niemców (w tym jednego Włocha). U aliantów, też skład się powiększa.
Są już pierwsze wpłaty. Jest dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zgłoszenie poszło. Nie widzę numeru konta.
Mam jakby co jeden komplet munduru i oporządzenia na sprzedaż. Więc jeśli ktoś chce to zapraszam, dowiozę na imprezę:

Hełm M1 austryjak 50zł
mundur spadaka M42 z tego co wiem Sturma tak max 175cm bo ja mam 182 i lekko przymały 200zł
Garand M1 przerobiony z M14 CYMY z pasem 200zł
pas amunicyjny do garanda 50zł

Całość 400zł

Jeszcze paputy - opinacze brązowe polskie - kopia (raz noszone) za 99zł

Edited by Corporal
Link to post
Share on other sites

Dawno nie pisałem,
na ten moment 9 niemców i 12 aliantów. Proporcje nawet spoko, ale liczę, że będzie nas więcej.
Zaczyna się zielenić, myślę, żeby udać się za tydzień w teren i wrzucić trochę fotek na zachętę. Teren na pewno się spodoba, jak tak będzie to na pewno wrócimy na ten teren.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

 Jakby co komplet spadaka poszedł i nie ma szans na zakup. Został jeszcze piechociarza:

Kurtka M41 Sturma rozmiar tak na 175cm stan bardzo dobry- cena 200zł lub wymiana na większą w obojętnym ale przyzwoitym stanie (ja mam wzrost 182cm)

Do tego dorzucę spodnie zielone gratis - są to sukienne portki oryginalne wzór z wojny koreańskiej. Bardzo fajny zamiennik. Mam je w trzech rozmiarach. Największe na 180cm pozostałe mniejsze.

Możliwość odebrania przed imprezą. Ostatecznie mogę wypożyczyć dla chętnych zacząć zabawę w ASH. Replikę też bym jakąś przygotował.

Edited by Corporal
Link to post
Share on other sites

Dawno nie pisałem więc mały update się należy.
Do imprezy miesiąc i frekwencja nie jest zła bo mamy zapisanych 25 osób. Gorzej z proporcjami 8/16 na korzyść aliantów.
Niemcy zgłaszać się, bez Was gra nie będzie taka fajna.
Jak mówiłem gra się odbędzie nawet przy dużej dysproporcji sił. Jakoś zaradzimy, żeby gra była płynna i miała sens.

Przypominam osobom, które nie wpłaciły, że do końca kwietnia wpłata 30zł, potem podwyżka.

Pozdrawiam
Wish

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kolejne zgłoszenia spływają, co bardzo cieszy. Na ten moment mamy 30 graczy. Gorzej z proporcjami 10/20. Niestety brakuje chętnych po stronie osi. Panowie, zgłaszać się, wiemy, że sporo Was w całej polsce. Zapewniam, że gra będzie ciekawa. Kilka dodatków, nowe zadania, nudy nie będzie. Poza tym do Poznania nie jest w cale tak daleko, obojętnie gdzie mieszkacie.
Opłata będzie już stała 30zł. Tylko w dniu imprezy 50, dla tych zwlekających do ostatiej chwili ze zgłoszeniem. Wolę uniknąć takich sytuacji, żeby scenariusz nie ucierpiał.

To jak, widzimy się?

Dodam tylko to, że to pewnie pierwsza z przynajmniej 3 gier cyklu.

Link to post
Share on other sites
Do gry już tylko lekko ponad tydzień, następują pewne roszady w składach, kilka osób zrezygnowało, kilka się dopisało. Na ten moment stan 16 do 12 na korzyść aliantów. Jest to sensowna przewaga. Liczę, że uda się zabrać jeszcze kilka osób i dobijemy przynajmniej do 30 uczestników. Nie wliczam organizatorów, którzy też planują grać.
No to mobilizujcie jeszcze kolegów, miejsca będą wolne do samego końca :)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...