Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór repliki M4 do 1100-1200zł


Recommended Posts

Witam.
Jestem nowy i chciałbym kupić replikę z rodziny M4 w budżecie 1100zł (jeśli pojawi się model lekko droższy to do niego dołożę, ale tylko jeśli naprawdę warto, bo tak to można górny pułap ceny przeciągać w nieskończoność)

 

Zrobiłem lekki research, ale wciąż nie wiem skąd się biorą różnice w cenie pomiędzy podobnymi replikami ani na co dokładnie zwracać uwagę przy wyborze. Modele, które mnie zaciekawiły:
1108zł: https://www.taiwangun.com/pl/karabin-szturmowy-aeg/m916d-utr556-metal-handguard-version-black-de

973zł:  https://www.taiwangun.com/pl/karabin-szturmowy-aeg/m907a-fire-control-system-edition-de

1040zł: https://www.militaria.pl/specna_arms/karabinek_specna_arms_sa-a03_-_czarny_spe-01-004041_g_p18095.xml

1080zł: https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-h12-one-tm-czarna-1152227618.html    (przecenione z 1349zł)

1054zł: https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-h11-one-tm-czarna-1152227616.html     (przecenione z 1240zł)

Nie bardzo wiem jak te repliki ze sobą porównać, a zapewne nie zauważyłem też sporej ilości innych dobrych modeli w tym zakresie cenowym. Moglibyście doradzić, którą opcję powinienem wybrać poprzez jakąś formę porównania(np. przedstawienie plusów i minusów tych replik), ew. moglibyście dołączyć do tej listy własne propozycje? Replika nie będzie narazie tuningowana w żaden sposób, chyba że będą to proste rzeczy. Może gumka Hop-up(ale na jaką zmienić?). Przede wszystkim zależy mi na tym, żeby replika była wykonana w możliwie największej mierze z metalu, była wytrzymała i posiadała możliwie dobry zasieg i celność.

Proszę też o pomoc z wyborem odpowiedniej baterii + ładowarki, magazynków typu mid-cap (najlepiej metalowych) oraz celownika (myślę, że kolimator będzie najbardziej odpowiedni, ale zdam się na Wasze doświadczenie w tym zakresie)

Pozdrawiam! ;)


 

Edited by Kocurowaty
Literówka
Link to post
Share on other sites

Replik, ani tym bardziej bebechów nie znam, ale przykładowo specny, które wrzuciłeś różnią się tylko wyglądem, środek jest ten sam.

Bateria zależna od wyboru końcowego. ale śmiało leć w 11. Ogółem batki robione są na jedno kopyto i nie ma zbytnio różnic jakościowych pomiędzy producentami, jeśli będziesz je prawidłowo ładować i pilnować, by nie rozładowywały się nadmiernie, to posłużą długo. Ładowarka musowo mikroprocesorowa, imax czy redox będą ok. Ogółem batka + ładowarka, to wydatek 200-300 zł. Do tego dolicz zmianę wtyku na tconnecta w replice i ewentualnie w batce, jeśli od razu takiej nie znajdziesz. Nie jest to konieczne, ale nie będziesz miał problemów z pożyczeniem w razie problemów czy innego roztargnienia.

Z innym osprzętem do repliki na razie się wstrzymaj, postrzelaj golasem i wtedy przymierzaj się do dalszych zakupów.

Link to post
Share on other sites

Posiadam SA H03 i m904e, czyli specne taką samą jak te które cie interesują i m904 które w środku jest tym samym co m907 które cie interesuje. Myślę że ze względu na wbudowany system kontroli ognia bardziej interesująca jest emka od DE, jest też troche tańsza, bardziej kompaktowa i lżejsza. Szybka wymiana sprężyny to też duży plus na rzecz DE.   

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, krobug napisał:

Replik, ani tym bardziej bebechów nie znam, ale przykładowo specny, które wrzuciłeś różnią się tylko wyglądem, środek jest ten sam.

Bateria zależna od wyboru końcowego. ale śmiało leć w 11. Ogółem batki robione są na jedno kopyto i nie ma zbytnio różnic jakościowych pomiędzy producentami, jeśli będziesz je prawidłowo ładować i pilnować, by nie rozładowywały się nadmiernie, to posłużą długo. Ładowarka musowo mikroprocesorowa, imax czy redox będą ok. Ogółem batka + ładowarka, to wydatek 200-300 zł. Do tego dolicz zmianę wtyku na tconnecta w replice i ewentualnie w batce, jeśli od razu takiej nie znajdziesz. Nie jest to konieczne, ale nie będziesz miał problemów z pożyczeniem w razie problemów czy innego roztargnienia.

Z innym osprzętem do repliki na razie się wstrzymaj, postrzelaj golasem i wtedy przymierzaj się do dalszych zakupów.

Ta bateria 11v nie skróci mi żywotności repliki?

 

2 godziny temu, AluśRajdowiec napisał:

Posiadam SA H03 i m904e, czyli specne taką samą jak te które cie interesują i m904 które w środku jest tym samym co m907 które cie interesuje. Myślę że ze względu na wbudowany system kontroli ognia bardziej interesująca jest emka od DE, jest też troche tańsza, bardziej kompaktowa i lżejsza. Szybka wymiana sprężyny to też duży plus na rzecz DE.   

Mógłbyś porównać wykonanie obu posiadanych replik pod względem jakościowym? Te specny są chyba metalowe(również korpus, handguard itd.), a jak to jest z tymi replikami od DE?

 

Dodatkowo gdybyś mógł podać jakiego osprzętu na nich używasz to byłbym wdzięczny. Przejrzałbym go sobie jako pewien punkt zaczepienia;)

Link to post
Share on other sites

Generalnie te Specny raczej odpadły z zestawienia, obejrzałem kilka materiałów na ich temat i jednak po prostu nie bardzo mi się podobają. Natomiast postanowiłem dodać do puli jeden karabinek lekko przekraczający budżet. Aktualne modele, między którymi wybieram:

1264zł: https://www.taiwangun.com/pl/karabin-szturmowy-aeg/m909d-fire-control-system-edition-de

1108zł: https://www.taiwangun.com/pl/karabin-szturmowy-aeg/m916d-utr556-metal-handguard-version-black-de

973zł:  https://www.taiwangun.com/pl/karabin-szturmowy-aeg/m907a-fire-control-system-edition-de

 

Moglibyście pomóc wybrać model spośród nich(lub zaproponować alternatywę, jeśli jest lepsza)?
- Z tego co zrozumiałem to w M909D replika jest w większości z metalu(włącznie z korpusem), a w pozostałych dwóch korpusy są z materiału plastiko-podobnego - dobrze rozumiem? 
- Mam 183cm wzrostu, a długość wymienionych replik dość znacznie się różni. Dodam, że docelowo chciałbym korzystać z tłumika dźwięku, pewnie o długości 100-150mm ze względów estetycznych. Czy z tego względu powinienem sobie raczej odpuścić którąś z tych replik?
- Długości luf wewnętrznych przedstawiają się następująco: M909D(305mm), M916D(440mm), M907A(420mm) - Jakie ma to dla mnie znaczenie przy wyborze? Czy M909D będzie zauważalnie mniej celna/będzie mieć mniejszy zasięg niż pozostałe modele czy może krótsza lufa to nie jest wcale minus(a być może nawet plus)?
- Jaki byłby Wasz personalny wybór na moim miejscu?

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Mój personalny wybór padł na specnę ze względu na wygląd. Po prostu grałem w battlefield 4 i moim ulubionym sprzętem było "m416" czyki hk416 :) DE w tej cenie ma przewage nad specną pod jednym względem. Elektronika. Kupiłem specne z myślą że w najbliższych miesiacach będzie dodana jakaś elektronika z kontrolą ognia, dwustopniowym spustem, dluzsza lufa precyzyjna itp. I też tak zrobiłem. Myślę że jeśli nie chcesz wpakować dodatkowych pieniążków na start to to co oferuje de jest lepsze. M904e to w pełni nylonowa konstrukcja (m906halfmetal, m907 fullmetal). Mimo to wszystkie osoby które mialy okazje ją wziąć w ręce były zachwycone, w rekawiczkach nie czuć ze to plastik i mozna zapytac "to jest 907 nie?" Haha. De bardzo dobrze robi te swoje emki, jedyne luzy na kolbie, ale wystarczy izolke na prowadnice dać i jest beton. Tak naprawde z tych najdroższych DE które wysłałeś wybrać musisz to co ci sie bardziej podoba i będziesz zadowolony. Jeśli jednak masz dreszczyk na widok HK i chcesz specne od razu weź pod uwagę że będziesz w niej cos robił i to całkiem niedługo, nie chodzi tu o awaryjność, chodzi o niedosyt spowodowany brakiem jakiejkolwiek elektroniki, bebechy natomiast niezłe :) podobnoo

Ps. Osprzęt to sprawa drugorzędna ale w tym juz nie pomogę. Myślę ze czerowna kropka za stówkę ci na razie wystarczy, potem i tak zaszalejesz ;)

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Kocurowaty napisał:

Ta bateria 11v nie skróci mi żywotności repliki?

 

Mógłbyś porównać wykonanie obu posiadanych replik pod względem jakościowym? Te specny są chyba metalowe(również korpus, handguard itd.), a jak to jest z tymi replikami od DE?

 

Dodatkowo gdybyś mógł podać jakiego osprzętu na nich używasz to byłbym wdzięczny. Przejrzałbym go sobie jako pewien punkt zaczepienia;)

Ciężko to porównywać, bo mam DE 904 które jest nylonowe a specna jest cała z metalu, różnica w cenie praktycznie 500złotych. Myślę że metalowe de byłoby wykonane na równi ze specną, kolba nie będzie dorównywać specnie ale reszta jak najbardziej :)

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, AluśRajdowiec napisał:

Mój personalny wybór padł na specnę ze względu na wygląd. Po prostu grałem w battlefield 4 i moim ulubionym sprzętem było "m416" czyki hk416 :) DE w tej cenie ma przewage nad specną pod jednym względem. Elektronika. Kupiłem specne z myślą że w najbliższych miesiacach będzie dodana jakaś elektronika z kontrolą ognia, dwustopniowym spustem, dluzsza lufa precyzyjna itp. I też tak zrobiłem. Myślę że jeśli nie chcesz wpakować dodatkowych pieniążków na start to to co oferuje de jest lepsze. M904e to w pełni nylonowa konstrukcja (m906halfmetal, m907 fullmetal). Mimo to wszystkie osoby które mialy okazje ją wziąć w ręce były zachwycone, w rekawiczkach nie czuć ze to plastik i mozna zapytac "to jest 907 nie?" Haha. De bardzo dobrze robi te swoje emki, jedyne luzy na kolbie, ale wystarczy izolke na prowadnice dać i jest beton. Tak naprawde z tych najdroższych DE które wysłałeś wybrać musisz to co ci sie bardziej podoba i będziesz zadowolony. Jeśli jednak masz dreszczyk na widok HK i chcesz specne od razu weź pod uwagę że będziesz w niej cos robił i to całkiem niedługo, nie chodzi tu o awaryjność, chodzi o niedosyt spowodowany brakiem jakiejkolwiek elektroniki, bebechy natomiast niezłe :) podobnoo

Ps. Osprzęt to sprawa drugorzędna ale w tym juz nie pomogę. Myślę ze czerowna kropka za stówkę ci na razie wystarczy, potem i tak zaszalejesz ;)

Hmm, a wiesz coś o tych m916? 
Po drugie pewnie jesteś w stanie powiedzieć coś na temat długości repliki? Taka, która ma od końca kolby do początku lufy ~100cm to już jest jakaś replika typowo do lasu czy dalej gdzieś na arenach z przeszkodami/budynkach(pewnie nie bardzo ciasnych) da się wyżyć z manewrowością?

Link to post
Share on other sites

O tych 916 nie wiem nic. W srodku mają to samo co wszystkie De pewnie. Co do manewrowości to dlugość i waga mają duże znaczenie,  szczególnie dla nowicjusza. Nie jestem gorylem i gra z sah03 w budynkach jest dość wyczerpującą w przeciwieństwie do DE.

W DE masz szybką wymianę sprężyny i duzo modeli o różnych dlugosciach frontu. Jak chcesz postrzelac i w lesie i w budynku to wez cos pośredniego :) 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...