Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki z ABS - gdzie znajdę?


Recommended Posts

Cześć,
Poszukuje kulek 6mm z tworzywa ABS. Niestety sklepy w ogóle nie podaję z czego dane kulki są.
Wiem, że to najgorszy materiał na kulki, ale z pewnych powodów potrzebuje akurat takie z czystego ABS.
Ewentualnie, może ktoś jest w stanie podać np. z czego są te, albo te Specna Arms CORE?
Czy po prostu te zółte najtańsze z serwisów aukcyjnych - tzw. bazarowe?
Pozdro.

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, _Czarny_ napisał:

Czołgiem,

Ciekawi mnie czemu akurat z ABS, chcesz je bardziej wygładzić acetonem czy jak ? :D

https://www.powair6.com/en/bbs/7410-airsoft-surgeon-abs-precision-grade-020g-bbs-4000rds-bag.html

Myślę że większość kulek jest z ABSu czy podobnego paskudztwa.

Weź kulki które masz i wrzuć je do acetonu, jak się rozpuszczą to są z ABSu ;)

Potrzebuje do innych celów ;) A takie kulki to najtańszy sposób pozyskania ABS :)
Rozpuszczenie nic nie da, bo są też kulki zawierające trochę ABS, a resztę inne surowce.
A, że się nie znam na kulkach, to pytam Was. Jedyne co wiem, to że ABS się specjalnie do tego nie nadaje :)

A jest coś w Polsce?
Coś poniżej 50zł za 1KG. Wtedy zakup jest opłacalny dla mnie ;)

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio kupiłem płyty ABS na allegro. Kiedyś były za grosze, teraz ok 20-22 zł za 50x50cm 3mm gr. Kupiłem 2 czarne płyty i z przesyłką wyszło mnie 50-pare zł. Nie ważyłem tego ale możliwe , że jak poszukasz to znajdziesz granulat ABS do maszyn wtryskowych albo coś w ten deseń... Poza tym zależy do czego to potrzebujesz... Ja potrzebowałem grube płyty ;) ale są też cieńsze , jeśli chcesz coś co przychodzi w płaskim formacie i rozpuszcza się w acetonie to są też płyty HIPS (high impact polystyrene, czy cuś). Możesz znaleść 1mm 1.5 , 2, 2.5 a nawet 4mm grubości płyty jak dobrze poszukasz. 

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, sjzmisiek napisał:

Ja ostatnio kupiłem płyty ABS na allegro. Kiedyś były za grosze, teraz ok 20-22 zł za 50x50cm 3mm gr. Kupiłem 2 czarne płyty i z przesyłką wyszło mnie 50-pare zł. Nie ważyłem tego ale możliwe , że jak poszukasz to znajdziesz granulat ABS do maszyn wtryskowych albo coś w ten deseń... Poza tym zależy do czego to potrzebujesz... Ja potrzebowałem grube płyty ;) ale są też cieńsze , jeśli chcesz coś co przychodzi w płaskim formacie i rozpuszcza się w acetonie to są też płyty HIPS (high impact polystyrene, czy cuś). Możesz znaleść 1mm 1.5 , 2, 2.5 a nawet 4mm grubości płyty jak dobrze poszukasz. 


Kulki jednak lepsze by były. Ciężko jest z peletem, bo sprzedają tylko hurtowo, a ja potrzebuje coś detalicznie.
Chciałem sobie zrobić magazynek z ABS. Mam możliwość skorzystania z wtryskarki, dlatego szukam taniego ABS w jakiejkolwiek postaci :)
Na chwilę obecną najtaniej jaki znalazłem, to filament. Tyle, że ten używany do filamentu nie jest w 100% ABS, tylko często jakimś syfem zanieczyszczony.
Jak nic sensownego nie znajdę, to wezmę filament. Bo kupować teraz granulat za kilka stówek, żeby zrobić sobie jeden magazynek, to trochę bez sensu.
Chce z ABS, gdyż to jeden z najlepszych polimerów jeżeli chodzi o właściwości, które przydają się przy ASG. Ewentualnie zrobię z PP, gdyż ma podobne właściwości.

Pomyślałem o kulkach, bo wiem że często robi sie je z ABS, a są dość tanie w przeliczeniu na 1KG materiału. Tylko kłopot, że ciężko odszukać coś by było pewne, że to ABS.
Jak jest z PLA czy innego materiału bardziej "Eco", to sie chwalą, ale ABSem nie :)

Link to post
Share on other sites

PLA to jest takie EKO jak ja baletnica (ważę 105 kilo, mam 186 cm wzrostu, jestem łysy i zarośnięty, z lekkim taktycznym bebzunem ;) ) robią z tego kulki które są tylko z nazwy BIO, bo w naturze jednocześnie wysokie ciśnienie, wilgoć 100% i temperatura powyżej 75C nie występuje prawie nigdzie na tej planecie ;)

PLA to taki sam paskudny plastik jak inne. Będzie rozkładał kilka stuleci albo i lepiej. Są niby kulki DEGRADOWALNE ale to jeszcze gorszy syf, bo się rozbijają w taki proszek który potem zanieczyszcza wody gruntowe.

Niema na ten moment faktycznych kulek BIO, a ja przynajmniej się nie spotkałem.

Co do ABS, skontaktuj się np z producentem jakiegoś filamentu i zapytaj się. Niektórzy na swoich stronach podają skład co jest w środku. W sumie też o ile dobrze pamiętam to klocki lego są z ABSu, ale mi pewnie by było szkoda XD

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...