Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kompletny GB v3/wymiana sprężyny/wymiana silnika


Recommended Posts

Witam, moje pytania brzmią tak:

Chcę zakupić GB v3 ( https://gunfire.com/pl/products/kompletny-wzmocniony-gearbox-v-3-ak-z-mikrostykiem-okablowanie-na-tyl-1152221113.html ), jest w nim sprężyna m110, a chciałbym ją wymienić na m130. M130 nic  nie rozwali w tym GB?

Następnie gdyby ta m130 nie rozwaliła nic to jaki silnik polecacie ?Myślałem o tym silniku ( https://www.taiwangun.com/pl/silnik-aeg/silnik-ultra-torque-krotki-point )

A i czy ten GB będzie pasował do metal body cm.028( już body wymienione, daje tu link do niej https://www.taiwangun.com/pl/korpusy-czesci-komory/metalowe-body-do-ak-47-cyma

ps. słyszałem że do mikrostyków można od razu dać li-po 11.1v.... Prawda czy kit?

 

Edited by KIL33R
Link to post
Share on other sites

Sprężyna 130 to już dosyć dosyć słuszna siła, szkielet raczej wytrzyma, tylko bebechów w ofercie nie widać więc trudno powiedzieć. Tłok z jednym metalowym zębem to raczej zbyt mało pod taki set. Zębatki jeśli dobrze spasowane to nawet najtańsze wytrzymają. Nie ma też informacji czy dysza doszczelniona, a to wymóg konieczny.

Silnika nie znam ale w innym temacie, w którym występuje podobny silnik tej firmy, są jakieś problemy, przy czym wcale nie koniecznie z jego powodu. Generalnie - jeśli silnik ma napis high torque to powinien mieć piekielne magnesy, co łatwo stwierdzić ale dopiero po przemacaniu. Jeśli przyjdzie i nie będzie ściągał wszystkiego co metalowe jak szalony to go nawet nie montuj, szkoda czasu i kłótni ze sklepem przy zwrocie. 

Czy będzie pasował pod to body - nie wiem, nie macałem, nie przymierzałem, może ktoś inny Ci odpowie.

Nie wiem jaki tam jest ten mikrostyk, ale jeśli jakiś przemysłowy, a nie na patencie to śmiało, nie powinno być problemu. Gorzej, czy ten GB jest aby napewno dobrze złożony i zniesie taki piekielny set z 11,1. Jeśli "nie ma" AOE, lub jest zwalone podkładkowanie, ewentualnie sprężyna okaże się za długa z łożyskami, które mogą siedzieć w tłoku, wówczas może to wszystko spektakularnie *ebnąć po kilku cyklach, lub nawet przy pierwszym.

Mogę zapytać dlaczego nie wolisz wymienić bebechów na jakieś pewne w tym szkielecie, który masz obecnie w replice?

Link to post
Share on other sites

Szpetna arms nigdy jakoś nie skojarzyła mi się z czymkolwiek wzmocnionym. Poza tym ich części mają spore problemy z kompatybilnością, nawet z ichnimi replikami. To raz.

Dwa: przez kilkanaście lat strzelania tylko raz udało mi się zepsuć szkielet typu v.3, w sensie że pękł przód - przy -20 stopniach, w rpk 500 fps na dłuuuugim full auto. Więc też ciekawy jestem po co gb zmieniać, no chyba ze kupiłeś wydmuszkę.

Trzy: ja bym nie inwestował w cm028, tylko poszukał używki ak najnowszych cym (0.45, 0.48 itd) , forcecore lub e&l, tam w zasadzie na stocku jest m130 i poza gumą hu, podkładkowaniem i założeniem mosfetu, nic nie trzeba zmieniać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...