Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kilka wyborów po latach przerwy


Recommended Posts

Hej, z racji większej ilości czasu po skończeniu studiów, po latach przerwy chciałbym w najbliższym czasie kolejny raz zainteresować się airsoftem. Postarałem się nieco odświeżyć wiedzę, niestety dużo wątków na forum jest nieaktywnych od jakiegoś czasu lub całkowicie niedostępnych (choćby poradniki, do których linki nie działają, a wyszukiwanie kończy się niepowodzeniem).

Chciałbym zapytać o parę podstawowych rzeczy oraz to jak sprawdzają się one w Waszym przypadku.

  1. Najważniejsze - ochrona oczu. Ze względu na wadę wzroku zmuszony jestem zakombinować jakoś żeby ją sobie zapewnić. Próbowałem już wiele razy przekonać się do soczewek, jednak niestety mnie za każdym razem przerastają, w związku z tym pomyślałem o okularach z wkładką korekcyjną, na przykład coś takiego:
    Okulary + wkładka
    Czy taki zestaw nie będzie przesadzony do zwykłej gry? Spróbować to ogarnąć może jakoś inaczej/taniej?
     
  2. Czy na jakieś strzelanki będę potrzebował na początek czegoś poza ochroną, repliką i mundurem (ten mam, także bez problemu)? Jakieś radio albo cokolwiek?
     
  3. Replika - zawsze marzyła mi się replika HK416, a jako że cena nie gra dużej roli, myślałem o dwóch opcjach:
  • Tokyo Marui
  • VFC/Umarex lub drugi - jest pomiędzy nimi jakaś różnica w bebechach? Trochę zgłupiałem, bo podawane są różne wyniki w osiągach, a niby wydaje się to samo ;)

Czy może ktoś z Was użytkuje którąś z tych replik lub zna je i doradza/odradza? Ewentualnie wziąć coś jeszcze innego? Czytałem trochę o nich i znalazłem informację, że TM może być lepszą opcją do strzelenia prosto z pudełka, a w tę od VFC trzeba by sporo zainwestować jeśli chciałoby się coś z nią robić, ale może coś się zmieniło z tym w ostatnim czasie.  Gdzie ewenualnie poszukać nowszych opinii?

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Mam nadzieję, że nie pytam o głupoty, ale do większości poradników na forum nie mogłem się naprawdę dostać ;)

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, polskiniko napisał:

Czy na jakieś strzelanki będę potrzebował na początek czegoś poza ochroną, repliką i mundurem (ten mam, także bez problemu)? Jakieś radio albo cokolwiek?

Tak naprawdę na niedzielne strzelanki wystarczy replika+ochrona oczu. U mnie najczęściej ludzie nie mają na niedzielne łupanki radia albo mają rozładowane.

 

9 godzin temu, polskiniko napisał:

Replika - zawsze marzyła mi się replika HK416, a jako że cena nie gra dużej roli, myślałem o dwóch opcjach:

Nie miałem kontaktu z replikami które wymieniłeś, ale bym brał taką z wbudowanym mosfetem, ewentualnie od razu bym zamówił zamontowanie mosfetu.

 

9 godzin temu, polskiniko napisał:

podawane są różne wyniki w osiągach

Różnica w fps jest jak przebieg w passacie - do ustalenia xD

Jeśli jest system szybkiej wymiany sprężyny to nawet sam możesz wrzucić sprężynę mocniejszą, ale to powinien być ostatni etap "tuningu", wpierw uszczelnienie, smarowanie oraz podkładkowanie.

Link to post
Share on other sites

@Elco dziękuję za odpowiedź! Dobrze słyszeć, że na początek tyle wystarczy, najwyżej z upływem czasu będę się doposażał w to, co będę widział, że brakuje.

Dzięki też za poradę z repliką. Co do tego w sumie jeszcze małe pytanie - czy w razie chęci tuningu przy zakupie, można poprosić sklep o ogarnięcie tego? Nie znam się jeszcze na tym za bardzo, a jedyne na czym bazuję to opinie z forum, także nie wiem na ile jest to wystarczająca wiedza ;p

Link to post
Share on other sites

Raczej jeśli chcesz coś konkretniejszego zrobić w replice, to lepiej szukać sprawdzonego serwisanta.

Ja akurat nie mam tego problemu bo sam swoje repliki ogarniam.

Po zakupie repliki warto zainwestować b akumulator Li-po (ja preferuje 7,4V), oraz nową gumkę hop up.

Link to post
Share on other sites

@Elco jeszcze raz serdeczne dzięki! Wiesz może gdzie najlepiej szukać aktywnych serwisantów? Jestem z Krakowa, jeśli to coś będzie zmieniało ;p

Co do tego, w co warto zainwestować, to właśnie od tego co wymieniłeś chciałem zacząć. Zastanawiam się też nad takim zestawem do repliki:
Sprężyna SP130 GuarderaTłok GuarderaZestaw BoreUp, standardowo zielona gumka G&Glufka Guardera i silnik - z tym że nie wiem czy potrzebuję krótkiego, czy długiego, jeszcze spróbuję się zorientować ;p

Zastanawiam się tylko czy ta lufa będzie okej, wziąłbym Prometheusa, ale nie ma w specshopie niestety, ewentualnie bym wziął z innego sklepu.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, polskiniko napisał:

Hej, z racji większej ilości czasu po skończeniu studiów

Prawie oplułem monitor ;)

13 godzin temu, polskiniko napisał:

Czy taki zestaw nie będzie przesadzony do zwykłej gry?

Najprościej jest duże gogle i okulary, ale takie połączenie nie jest zbyt wygodne i często paruje.
Okulary marki ESS też mają wkładki korekcyjne, ale nie znam cen.
Najwygodniejsze jednak soczewki.

13 godzin temu, polskiniko napisał:

Czy na jakieś strzelanki będę potrzebował na początek czegoś poza ochroną, repliką i mundurem (ten mam, także bez problemu)? Jakieś radio albo cokolwiek?

Są organizowane strzelanki gdzie można wypożyczyć cały sprzęt i to na początek jest najlepsza opcja. Pozwala za ~50 zł sprawdzić czy to hobby Ci się spodoba.

13 godzin temu, polskiniko napisał:

Tokyo Mariu NGRS (z ebb) jest bardzo niestandardową (wewnętrznie) repliką. I przy tuningu trzeba by szukać części specjalnie pod tą konkretną replikę.
HK416 do VFC uznawana jest za najlepszą replikę HK416. Te dwie to akurat inne wersje, różnią się szczegółami zewnętrznymi: selektor dwustronny, kształt kolby, kształt przyrządów celowniczych itp. itd. Różnica w fpsach, zwłaszcza tak mała to pomijalna sprawa. I tak trzeba zobaczyć ile faktycznie ma po zakupie.
Jak koniecznie chcesz HK416 to bierz VFC, chyba że zwykłe AR15 też będzie wystarczające, wtedy można znaleźć coś lepszego w tej cenie lub podobne jakościowo taniej. VFC nie jest znane z super części wewnętrznych.

1 godzinę temu, polskiniko napisał:

Sprężyna SP130 GuarderaTłok GuarderaZestaw BoreUp, standardowo zielona gumka G&Glufka Guardera i silnik - z tym że nie wiem czy potrzebuję krótkiego, czy długiego, jeszcze spróbuję się zorientować ;p

Zastanawiam się tylko czy ta lufa będzie okej, wziąłbym Prometheusa, ale nie ma w specshopie niestety, ewentualnie bym wziął z innego sklepu.

Ta sprężyna da ponad 500 fps. Zastanów się do czego będziesz używał repliki.
Nie idź w BoreUpy. Nie ma sensu przy standardowych długościach lufy.
Nie ma też co kupować kufy za 150 zł bo przy zmianie z VFC nic to nie zmieni.

Są też inne dobre lufy oprócz Promyka, nie trzeba wszystkiego w jednym sklepie kupować.
Jak będziesz chciał tuningować replikę, to poszukaj polecanego serwisanta w Twojej okolicy i On pomoże dobrać odpowiednie części.
Poszukaj lokalnej grupy ASG na Facebooku. Możesz spytać na https://www.facebook.com/groups/1111068482372447

Kup Replikę, baterię LiPo (według mnie 11,1), ładowarkę do LiPo, kilka Mid Capów i dobre kulki (BLS lub G&G) i baw się dobrze, na poczatek nie trzeba nic grzebać w replice.

 

Link to post
Share on other sites

@Huba_lbn przy okazji studiów miałem kilka projektów, które żyć niestety nie dawały, ale już po wszystkim ;p

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, teraz już wiem chyba wszystko! Co do tuningu, to kierowałem się mocno opiniami z forum, ale może rzeczywiście na początek zabawy nie ma sensu aż tak cisnąć w stronę szerokiego tuningu ;)

Rzeczywiście te dwie VFC to różne egzemplarze, nie popatrzyłem dokładnie! Ale w środku chyba to samo powinno siedzieć?

Edited by polskiniko
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...