Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BDW: "Dieppe 1942" - Piątek-Piekary, 15 października 2022 r. (ASH)


Recommended Posts

Komunikat HQ nr 8

1. GRA SIĘ ODBĘDZIE.

Koledzy, na dziś na liście mamy 53 zgłoszenia (lekka przewaga niemiecka) i 44 wpłaty, więc kworum zebraliśmy. Liczę jednak, że do dnia imprezy wszyscy opłacą wpisowe, bo niestety, ale nie będę miał czasu na zabawę w buchaltera na miejscu. Ponadto większa liczba opłaconych graczy to także zabezpieczenie na wypadek nie uniknionych strat przedbitewnych (a że zaczną się na 72h przed grą jest pewne jak w banku).

2. Organizacja strony niemieckiej

Liczebność strony niemieckiej jest na tyle spora, że pozwala na zorganizowanie 3 oddziałów (2 Heeres i 1 SS). Potrzebujemy zatem 2 oficerów (dowódcy oddziału Heeres 2 i SS), 1 sanitariusza (oddział Heeres 2) i 1 KM-u i 1 amunicyjnego (oddział Heeres 2) oraz 2 radiooperatorów (oddział Heeres 2 i SS).

Ponieważ zapisy do strony niemieckiej są zamknięte do czasu zbalansowania stron poproszę o deklaracje ochotników do objęcia ww. funkcji, już spośród osób, które się zgłosiły. Jeżeli takowe nie wpłyną będziecie grać bez nich, a to przełoży się na efektywność działań.

Oddziałem Heeres 1 i całością strony niemieckiej będzie dowodził Lukas.

3. Organizacja strony alianckiej

Alianci zasadniczo mają komplet funkcyjnych poza 1 saperem, 1 sanitariuszem i 1 amunicyjnym do KM-u. Poproszę o deklaracje ochotników do objęcia ww. funkcji już spośród osób, które się zgłosiły, bo nie wierzę w znaczący napływ chętnych do strony alianckiej. Jeżeli zgłoszenia od dobrowolnych ochotników nie wpłyną to będziecie grać bez ww. funkcyjnych, a to przełoży się na efektywność działań.

4. Harmonogram gry

Niebawem podam wstępny harmonogram gry. Jednak z uwagi, że Battle Arena cieszy się wzięciem, po zakończeniu naszej imprezy na teren od razu wchodzi kolejna grupa. Dlatego podana w pierwszym poście godzina zakończenia - 15 jest ostateczna i nie zostanie przesunięta, nawet jeżeli będą stop-gry lub zaczniemy z opóźnieniem. Dlatego im szybciej wyrobimy się z rejestracją, chronowaniem, odprawami i ładowaniem, tym szybciej zaczniemy zabawę. Na spóźnialskich nie czekamy.

Dowództwo Operacji Połączonych życzy dobrej nocy i dobrego tygodnia.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

20 godzin temu, Michael Knochman napisał:

Jeśli któryś z niemców ma zamiar się wycofać to wchodzę na jego pozycję! Ewentualnie może jakaś dobra dusza pomoże się ubrać w barwy brytyjskie, mnie tam wszystko jedno bo ludzie i tu i tu są zacni ;)

 

Brytola nie mam niestety ale alternatywnie US mogę użyczyć.

Link to post
Share on other sites

Komunikat HQ nr 9

Koledzy,

1. Prace organizacyjne trwają, na liście mamy 58 zapisów (i 48 wpłat). Liczę jednak, że do dnia imprezy wszyscy opłacą wpisowe, bo niestety, ale nie będzie możliwości opłacenia go na miejscu. Nie będę miał czasu na zabawę w buchaltera w dzień gry.

2. Ponieważ strona niemiecka w tym scenariuszu się broni i dysponuje większą liczbą karabinów maszynowych, strona aliancka będzie mogła wykorzystać jeszcze jednego strzelca wyborowego. Mamy zatem względną równowagę: 2 KM i snajperów niemieckich przeciw 1 KM i 3 snajperom alianckim.

3. Uprzejmie przypominam, że zapisy do oddziału Rangersów są bezwzględnie zamknięte. Zapraszam do Kanadyjczyków lub brytyjskich komandosów.

4. Wznawiam zapisy do strony niemieckiej (w rozsądnych granicach).

5. Gramy według limitów FPS z pierwszego posta:

360 - CQB, repliki powyżej tej mocy nie mogą strzelać we wnętrzach budynków;

450 - PM-y, karabiny samopowtarzalne i szturmowe (MP-40, Sten, Thompson, Garand, M1, StG, BAR, Bren) - na zewnątrz budynków;

550 - karabiny wsparcia (MG42, Browning) i czterotakty.

6. Uprzejmie przypominam o obowiązkowej ochronie zębów.

Link to post
Share on other sites

... i rozsądne granice zostały osiągnięte, dlatego znów zamykam zapisy do strony niemieckiej, dopóki nie przybędzie Brytyjczyków.

Rozważam też przyjęcie niewielkiej (3-4 ludzi) grupy w stylizacjach cywilnych, jako francuska partyzantka wspierająca rajd. Ewentualne zgłoszenia poproszę na PW lub maila.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Daffy.

Panowie uprzejmie proszę radiooperatorów (GB: Daffy, CAN: Bullett, Heeres 1: Kuba Józefek, Heeres 2: Ryba) o przygotowanie i sprawdzenie radiostacji przed grą. Radia we własnym zakresie. Proszę pamiętajcie o ich wystylizowaniu.

Oddział SS wciąż nie ma dowódcy i radiooperatora, najwyżej będziecie się komunikować ze sztabem za pośrednictwem gońca, nie mam z tym problemu.

Wypadł też Niemcom 1 KM, zatem macie wybór - albo zgłasza się ktoś z już zapisanych na kaemistę albo na snajpera.

Uprzejmie przypominam o obowiązkowej ochronie zębów - będzie to sprawdzane przy rejestracji.

P.S. Wypadł też radiooperator w oddziale Heeres 1. Lista wakatów:

I. Strona niemiecka:

1. Heeres 1 lub SS: KM lub snajper

2. Heeres 1: RTO, sanitariusz

3. SS: dowódca, RTO, sanitariusz

II. Strona aliancka:

1. Brytyjczycy lub Rangersi: saper

Link to post
Share on other sites

Komunikat HQ nr 10

1. Panowie, do gry zostały 2 tygodnie, przygotowania są zaawansowane, budżet niemal rozdysponowany. W ciągu tygodnia dowódcy poszczególnych oddziałów i stron otrzymają listy swoich ludzi.

2. Zaczęły się pierwsze straty przedbitewne, na razie nie wpływają one zasadniczo na równowagę stron.

3. Mamy sporo wakatów, zwłaszcza po stronie niemieckiej. Zasadniczo zorganizowany jest tylko oddział Heeres 2 (dowodzi Joachim). Być może dowódcy znajdą przymusowych ochotników. Jeżeli jednak nie znajdą się chętni do obsadzenia funkcji, to będziecie grać bez nich, ale może Wam to utrudnić wykonanie zadań. Np. jeśli nie będziecie mieć sanitariuszy to po postrzale będziecie wykrwawiać się w polu przez 5 minut zanim sobie pójdziecie na respa - i będę to bezwzględnie egzekwował.

4. Lista wakatów:

I. NIEMCY

a) W oddziale Heeres 1 lub SS: KM + amunicyjny,

b) W oddziale Heeres 1: RTO, sanitariusz,

c) W oddziale SS: dowódca, RTO, sanitariusz.

Strona niemiecka nie potrzebuje tym razem saperów.

II. ALIANCI

a) Brytyjczycy lub Rangersi: saper,

b) Kanadyjczycy: snajper.

5. Uprzejmie przypominam o obowiązkowej ochronie zębów - proszę, potraktujcie to poważnie. Będzie to sprawdzane przy rejestracji.

6. Harmonogram gry zostanie podany najdalej na tydzień przed imprezą.

Link to post
Share on other sites

Sanitariusz posiada apteczkę z utensyliami do leczenia (kostka do określania typu rany, strzykawka z morfiną, butelka z zasypką sulfonamidową i zapasowe bandaże) oraz opaskę identyfikacyjną. Wszystkie te elementy sanitariusze dostaną od Organizacji na odprawie.

Link to post
Share on other sites

Panowie, czy ktoś jest chętny na wspólny transport ze Śląska lub okolic? Jeżeli tak, to proszę o info na prywatną wiadomość, żeby nie zaśmiecać tu wątku. Mam dwa wolne miejsca, ewentualnie mogę do kogoś dołączyć, żeby "zoptymalizować" koszty dojazdu... ;)

Edited by Borec
Link to post
Share on other sites

LAST CALL!

Do gry został niecały tydzień. Miło mi poinformować, że strona niemiecka opłaciła się w komplecie. Ze strony alianckiej brakuje 2 wpłat. Przypomnijcie sobie proszę zasady z pierwszego posta, tak żeby nie było zdziwienia na grze.

Poniżej zamieszczam też odpowiedzi na palące pytania, jakie spłynęły do mnie w tym tygodniu:

1. Czy jeżeli mam replikę do 360 FPS to mogę strzelać we wnętrzach seriami?

Tak, możesz. Nawet jakbyś miał MG 42 i miałoby ono 360 FPS to mógłbyś we wnętrzach strzelać seriami.

2. Czy amunicję odliczamy i ładujemy w domu?

Nie, amunicję dostaniecie od Organizacji w skrzyniach głównych i będzie to cały Wasz zapas na grę. Gospodarujcie nim rozsądnie. Amunicja jest w paczkach po ca. 100 sztuk.

3. Czy mogę kogoś "zbangować"?

Nie, nie możesz. Możesz za to załatwić takiego delikwenta cichą śmiercią, wezwać do poddania się lub zapytać czy masz strzelać.

4. Mam mundur 101, czy mogę przyjechać na grę?

Nie, dzięki. Amerykanów mamy dwukrotnie więcej od zapotrzebowania. Chcesz wpaść, przyjedź jako Kanadyjczyk, Brytyjczyk albo Niemiec.

5. Za 3 miesiące skończę 18 lat, czy mogę przyjechać na grę? Mam oświadczenie od rodziców.

Cytując Brunnera: nie interesują mnie pańskie oświadczenia. Ta gra jest tylko dla pełnoletnich.

Jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś pytania to jest ten moment. Przypominam o obowiązkowej ochronie zębów.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Vlad napisał:

 Pistolet  jako broń boczna jak rozumiem  może  mieć każdy.  Pytanie co do limitu ammo.  20 bb czy 1 Mag.  Wchodzi w limit broni głównej czy nie ?

Zgadza się, na tej grze każdy może mieć pistolet. Niektórzy nawet powinni, jeżeli chcą wchodzić do budynków.

Pistolety ładujemy maksymalnie 20 kulkami. Mogą to być np. 2 magazynki po 10 kulek.

Amunicja pistoletowa wlicza się do limitu broni głównej, czyli jak ktoś np. ma karabin i pistolet to 100 kulek dzieli na obie te repliki (np. 80 i 20).

Link to post
Share on other sites

GATE CLOSED!

Koledzy, dziś zamykam listę. Nie przyjmuję już nowych zgłoszeń, jeżeli odliczą się wszyscy będzie nas 65 osób i taką też liczbę podałem właścicielowi terenu. Czekam na ostatnie wpłaty (1 ze strony alianckiej i 1 ze strony niemieckiej).

Wczoraj padło pytanie o miny dźwiękowe/pułapki pirotechniczne - nie grają.  Nie pomyślałem o tym wcześniej, a nie fair byłoby by tylko jedna strona ich używała.

Organizacja przyjeżdża na miejsce w piątkowe popołudnie, by przyszykować teren, także jak ktoś jedzie z daleka to jest opcja przespania się na miejscu.

Harmonogram gry:

7:00 - otwarcie rejestracji, chronowanie

8:00 - zbiórka, odprawa ogólna

8:15 - odprawa dowódców alianckich

8:30 - odprawa dowódców niemieckich

8:40 - wymarsz na pozycje wyjściowe oddziałów alianckich

8:50 - wymarsz na pozycje oddziałów niemieckich

9:00 - start gry

15:00 - koniec gry, sprzątanie, debriefing.

Jak widać, harmonogram jest napięty, ale to  dlatego, że musimy zwolnić teren do godz. maks. 16. Dlatego postarajmy się o sprawne szpejowanie, rejestrowanie i chronowanie.

@Seph, @Vlad, @BBombello3 - Panowie, proszę o zabranie chronografów.

Repliki oznaczymy taśmami: zieloną (do 360 FPS) - można używać we wnętrzach, czerwoną (pow. 360 FPS) - można używać tylko na zewnątrz.

Przypominam o obowiązkowej ochronie oczu, zębów i zabraniu dużych, czerwonych szmat.

Prognoza pogody: temp. 10-17 st. C, zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu.

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Mrozik04 napisał:

Czy będzie ktoś jechał przez Lublin w piątek/sobotę i ma wolne miejsce?

W razie W masz w piątek pociąg Lublin Główny - Kutno o 17:54, na miejscu będziesz o 22:09. Ktoś z naszych pewnie by Cię odebrał. Powrotny z Kutna 17:06 lub 18:22, w Lublinie byłbyś 4 h później.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna kwestia do wyjaśnienia.

KM w budynku.

Rozumiemy, że nie możemy go używać  powyżej 360 fps strzelając w budynku do grających. 

Zatem:

Czy z okna budynku  na zewnątrz lub w okna  drugiego budynku można czy nie ?

Jak określić długie otwarte  przestrzenie pod dachem jako  budynek czy nie ? Są tam takie !

Proszę o wyjaśnienie  by nie było dyskusji w trakcie. 

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki Włodek za poruszenie tego problemu.

Otóż repliki o mocy po. 360 FPS mogą strzelać z budynków na zewnątrz. Mogą także strzelać w okna drugiego budynku - Z WYJĄTKIEM - alejki między Kasynem (duży budynek niedaleko rzeki) a Hotelem (budynek z wieżą). Jest tam wąsko i parokrotnie dosłownie lała się tam krew.

Czyli - masz np. 440 FPS? Możesz strzelać z okna do graczy na placu, ale jeżeli się od tego okna odwracasz - koniec strzelania aż do wyjścia z budynku. lub podejścia do innego okna.

Jeżeli chodzi o budynek Dworca Kolejowego (wiaty) to traktujemy go jako przestrzeń otwartą.

Link to post
Share on other sites

DEPARTED!

Drodzy, to już ostatni komunikat przed grą. Od tej chwili jestem offline i nie mam już możliwości odebrania maila.

Dziękuję osobom, które wiedząc, że nie przyjadą dały mi znać wcześniej. Pozwoliło to skorygować listy. Jeżeli nikt się już nie wysypie to będzie nas 63, z lekką przewagą strony niemieckiej.

Ostatnie odpowiedzi na palące pytania:

W dniu 13.10.2022 o 01:17, Vlad napisał:

(...) Jak określić długie otwarte  przestrzenie pod dachem jako  budynek czy nie ? Są tam takie !

Jest tylko jedno takie miejsce i to jest wspomniany przeze mnie Dworzec Kolejowy. To miejsce traktujemy jako otwartą przestrzeń. Wszystkie pozostałe budynki (które mają ściany) to budynki, wnętrza i tam się bawimy wyłącznie do 360 FPS. Powtórzymy to na odprawie ogólnej.

To chyba tyle ode mnie, przypominam o obowiązkowej ochronie zębów. Do jutra.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...