Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kriss Vector z beretty


Recommended Posts

Wpadłem na kolejny głupi pomysł .

Konwertuje berettę hfc na coś w stylu kriss'a . 

Zawsze chciałem gazowego kriss'a ale nie podobał mi się system ksc/kwa. 

Beretta hfc przyjmuje gumki i lufy vsr, magi są łatwo dostępne, pozostałe części raczej też.

Przerobienie 9-tki na full auto to 5 min z pilnikiem i śrubokrętem więc tu problemu nie widzę.

Trudniejsza część to przeniesienie mechanizmu spustowego do tyłu ale już mam gotowe rozwiązanie. Trzeba to tylko poskładać .

Wypełnienie płyt/obudowy też już mam , trzeba tylko dociąć i zamocować . 

Wstępnie wygląda to tak:

 

Front nie będzie typowo krissowy , tu pozwolę ponieść się wyobraźni... ;F .

Link to post
Share on other sites

Spoko tylko skończyły mi się już beretty ;) . Poza tym nie jest to w moim priorytecie, a rak strzela z otwartego zamka więc musiałbym dorwać jakieś uzi i to pooglądać czy się da. Mam inną replikę na oku i raczej nie będę w nią mocno ingerował jak już będę ją miał . Aktualnie jak będę miał chwilkę zrobię mechanizm spustowy do tego anty-krissa . Poza tym wszystko do konwersji robię sam i jest to czasochłonne więc nie obiecuję, że wpisy będą wpadać regularnie.

Btw robię to bo mogę i chcę. Nie potrzebuje za to szacunku :) . Może ludzie z pomysłami też się pokażą lub odważą zrobić coś ciekawego ... Nie było mi lekko traktować pierwszą replikę brzeszczotem , trzeba było to trochę przemyśleć . Ale z czasem jest łatwiej ... ;)

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 11.06.2022 o 14:05, dwa_cztery_cztery_cztery napisał:

zrobienia wz.63 RAK. Polska konstrukcja, która jest białym krukiem w airsofcie.

Btw zrobienie wz63 rak'a z beretty będzie akurat względnie proste, pooglądałem mechanizm dziewiątki i zmodyfikowanie go do strzelania z otwartego zamka jest proste, mimo wszystko jednak mnie zaintrygował ten pomysł. Ale do tego potrzebowałbym m92L WE. Nie musiałbym się bawić w przedłużanie zamka. Gdybym dorwał tanio używkę to kwestia zamówienia paru pierduł do ok max 200 zł i kilka dni roboty na zrobienie mechanizmu . Kolejne kilka dni na kosmetykę, żeby przypominało ten pm w powiedzmy 70-80%. W sęsie kształt zamka , chwyt przedni, itd. Nawet jakbym się przyłożył to byłby działający progresywny spust. Inną sprawa,  że nie oglądałem mechanizmu w raku, który odpowiada za zatrzymanie zamka. I po skończeniu maga albo by strzelał dalej albo musiałbyś go odciągnąć parę mm do tyłu po włożeniu świeżego maga ( tzw power stroke). Ale byłby to rak , na magi do m9 gbb ( system kjw/we/hfc / stare TM). Możnaby pokazać środkowy palec Tanace i ich airsoftowemu rak'owi ;) .

Link to post
Share on other sites

W berettce trzeba przerobić cały front dolnego body, żeby to był RAK ;) a chwyt zostawiłbym taki jak w oryginale, klasyczny . W przyszłym miechu zrobię ogłoszenie na komisie o m92L WE, może ktoś chce się pozbyć . Założę odpowiedni temat. Będziem działać.

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.06.2022 o 14:05, dwa_cztery_cztery_cztery napisał:

wz.63 RAK.

Nie chciało mi się za bardzo po robocie dzisiaj z tym bawić, ale rozkręciłem becie co była na kriss'a i pogrzebałem w bebechach, 9-tka strzela z otwartego zamka. Wystarczy teraz nawiercić dziurki na piny pod mechanizm trzymający zamek (pazur) i dopasować spust , przerobić dolne body pod ten pazur , zrobić zaczep na zamku z przodu i mamy gotowy system. Celuję w dół bo albo sprężyny zamka są za słabe , albo sprężyna kurka, ewentualnie muszę pokombinować z masą zamka ;) ale da się.

https://m.youtube.com/shorts/qrTttDlqVvU

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Pogrzebałem jeszcze trochę , okazało się, że w tej konfiguracji zbijak jest za słaby . Możliwe, że zrobię w zamku coś na zasadzie tych obciążników, które są w oryginalnym raku . Tylko będą pełniły funkcję dodatkowego zbijaka . Masa przy powrocie zamka będzie dobijała do kurka i będzie pełny cykl zamka niezależnie od położenia pistoletu ( nie będzie trzeba celować w dół żeby działał). Także w przyszłym miesiącu po matki pieniężnej kupuje co trzeba i robię raka. Następna beretka jaką zakupię będzie na tego kriss'a ;) . Panie 2444 tyś mi Incepcje zrobił... Już sciągnąłem foty referencyjne jak zamek przerobić i szykuje materiały (z tych, które mam pod ręką) pod to cudo. Trochę jestem zły , że dałem się tak podejść ;) .

https://m.youtube.com/watch?v=6iM88bK01Jk&t=3s

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, dwa_cztery_cztery_cztery napisał:

Ogarnij dwie sztuki, z chęcią przytulę takiego raczka

Heh , najpierw musi powstać pierwszy w pełni funkcjonalny egzemplaż. Jak to ogarnę do porządku to będziemy myśleć nad produkcją kolejnych.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Obawiam się że jest pewien błąd. Ta łyża z przodu jest elementem zamka a nie korpusu. Oryginalnie przeładowanie można było naciskając tą łyżką ( i tym samym  o ścianę czy coś innego. No i kiedy broń była przeładowana to łyżka nie wystawała.
*darujcie za tą "łyżkę" ale to określenie tu najbardziej pasuje.

Edited by dwa_cztery_cztery_cztery
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, dwa_cztery_cztery_cztery napisał:

Obawiam się że jest pewien błąd. Ta łyża z przodu jest elementem zamka a nie korpusu

Łyżka jest częścią zamka ;) tylko Beretta niestety ma mniejszą drogę zamka, (skok) niż ostry odpowiednik, może wyglądać myląco. To, że łyżka lata z zamkiem widać na ostatnim filmie.  Poza tym dzisiaj robiłem mały eksperyment ze swobodnie tą latającą masą w tyle zamka , można strzelać normalnie. Nawet przeładowanie jest łyżką o podłogę , jak chcesz to obadaj. Btw lepiej to będzie widać jak przedłużę lufę do odpowiedniej długości.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 23.06.2022 o 10:27, dwa_cztery_cztery_cztery napisał:

Z chwytem może być o tyle łatwo

Poszedłem na łatwiznę i kupiłem od ostrej , z resztą kilka innych części też ;).

Przerobiłem też mechanizm spustowy, blaszka na zamku zbija ten dobudowany w body łącznik z searem. Oczywiście to tylko poglądowo na szybko zmajstrowany patent .  Także tak , w opisie naskrobalem co jeszcze do zrobienia...

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, dwa_cztery_cztery_cztery napisał:

znaleźć rysunki schematyczne

Ło Panie, ja to mam już pełno tego naściągane , na-screen'owane, rysunki techniczne wszelkiej maści. Nawet obadałem filmiki z "world of guns" na YT z przekrojami i półprzezroczystym body. Jak części ze sobą współpracują ( przy spuście), żeby dobrać odległości i żeby spust na tych podzespołach działał 2- stopniowo . Spokojnie i internety już 5 razy sprawdziłem.

Tu na tych 2 filmach widać najlepiej co i jak się dzieje.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...