Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepsza replika premium na rynku?


Recommended Posts

Niestety takiego Siga nie miałem w rękach, wiec nie jestem w stanie powiedzieć, co i jak dokładnie trzeba w nim zrobić.

Likwidacja luzów to sprawa indywidualna każdej repliki, czasami wystarczy jedna warstwa taśmy izolacyjnej, wklejka z cienkiej blaszki a czasem scalenie obu luf z usunięciem ryglowania.

Bez "pomacania" klamki to wróżenie z fusów ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

27 minut temu, KAMA3 napisał:

Dokładnie, możesz zainspirować się filmikami Krackena :)

 

Niby prosto tylko jaki to ma wpływ na brak osiowości ? Jak można regulować szczerbinkę problemu brak jak nie może tak być, chyba że podkładki są symetrycznie naklejane.

Myślałem że są jakieś bardziej profi rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

Problem z replikami asg jest taki , że tolerancja części jest większa niż w ostrych klamkach. Zmniejszenie tej tolerancji naprawdę robi robotę w asg zwłaszcza przy lufie. Zapewne w wiatrówkach na bazie asg też. Jeśli lufa zewnętrzna i wewnętrzna mają luzy to te błędy konstrukcyjne wpływają na celność, nakładają się. Takie pierdoły niby , a ważne. Niby lufa krótka, ale im bardziej ustabilizowana, tym lepsza celność. W mojej berettce m92l WE lufa wewnętrzna siedzi ciasno ale zewnętrzna opierająca się na zamku ma luzy i to robi z 30-40cm rozbieżności na 20m . W asg nie robi to aż takiej różnicy przy pistoletach. Ale zakładam, że gdybym zrobił spasowanie zmniejszyłbym rozrzut o około 2/3 na tym dystansie. Np jak zainstaluje tłumik i lufa zewnętrzna jest dociazona tłumikiem, tłumik stabilizuje ją ( w dół , przez jego masę ). Celność się poprawia bo lufa zawsze po strzale jest w tym samym miejscu ( ściągana w dół przez ciężki tłumik), ale gazożerność wzrasta z powodu masy tłumika. Lufa cofa się razem z zamkiem na początku cyklu zamka, z tłumikiem waży więcej i cofający się zamek musi pociągnąć większą masę zanim przerywacz odetnie dopływ gazu z magazynka. Zamek musi dojść odpowiednio daleko, żeby zawór podający gaz z maga został odcięty. A masa na lufie spowalnia cały cykl i zawór w magazynku jest dłużej otwarty - gazu starcza na mniej strzałów przez tłumik. Wystarczy zmniejszyć masę na lufie ( zdjąć tłumik osprey) i zrobić spasowanie (zamek /lufa zewnętrzna) i gazożernosc spadnie a celność u mnie wzrośnie mimo braku tłumika. W innej berettce ( m90- two hfc) miałem kompensator stabilizujący lufę zewnętrzną montowany na dolnej ramie repliki ( nie wpływał na cykl zamka). Wystającą poza zamek część lufy wpadała w kompensator i się stabilizowała dość ciasno . Celność była lepsza niż m92l we. Lufa zewnętrzna po powrocie zamka wracała do pozycji wyjściowej wchodząc do kompensatora. Kompensator miał miejsce na tą lufę precyzyjnie dopasowane . Przez co lufa zewnętrzna nie miała luzów i celność była lepsza niż w m92l. lufa wewnętrzna w m90 hfc była stabilna w zewnętrznej (zero luzów). Stąd u mnie wzięła się lepsza celność w m90two  hfc mimo krótszej lufy niż w m92l WE, której lufa wewnętrzna była dłuższa ale mniej stabilna bez tłumika. Takie niby pierdoły ale naprawdę robią dużo przy tych pistoletach.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Tomkyw napisał:

"...Myślałem że są jakieś bardziej profi rozwiązania."

A jakie wg Ciebie są profi rozwiązania w zabawkach na plastikowe czy stalowe kuleczki ;)

Nawet najbardziej doposażona replika, z wymienionymi częściami na customowe, ściągane z USA czy Hong-Kongu, dorabianymi na indywidualne zamówienie na CNC, to dalej tylko zabawka, służąca do zabawy w strzelanie, w militarnym lub sportowym stylu.

Chcesz "profi" klameczkę ASG ?

Są na Alle-drogo, po 2-3-4 tysiaki.

Jak chcesz być naprawdę profi, to strzelaj z palnej lub sportowej pneumatycznej w klubie :)

 

Link to post
Share on other sites

Wiesz wydatek 700-800 pln i konstrukcja full metal to też nie mało a celność dość przypadkowa. Pokombinuje ze zmniejszeniem luzu może uda mi się dorobić lufę zewnętrzną aby zmniejszyć luzy. Zamek nie lata tak jak w wersjach na diablo więc tu problemu nie ma.

wewnętrzna lufa ma prowadzenie na jednym oringu może jak kilka dołożę o większej średnicy zewnętrznej to będzie lepiej . Gorzej z zewnętrzną prowadzenie jest na kawałku zamka, chyba tam trzeba go wykleić.

Czy Co2 BB mają hop Upy

Link to post
Share on other sites

Tomkyw, sam uwielbiam grzebać w replikach, wiem jaka to satysfakcja, jak uda się samodzielnie coś udoskonalić.

Więc trzymam kciuki, aby i Tobie się udało ! :)

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, jak działa układ mechaniczny, który chcemy poprawić.

Repliki na stalowe bebesy nie mają klasycznego, regulowanego  hopka, jak repliki ASG, który dostosowujemy do wagi kulek.

Lepsze wiatrówki na BB'y mają czasami tzw. BAXS, czyli coś w stylu Hop-Upa, ale bez regulacji.

Kulki stalowe mają stałą wagę ok. 0.35 g, więc taka regulacja nie miała by sensu.

Generalnie jest chyba tak, że wiatrówki na steel BB traktowane są jako czysto rekreacyjne, natomiast airsoft to już taki prawie sport grupowy, więc i technologia w nim poszła do przodu.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, omonon napisał:

Chcesz gaziaka premium to skrobnij do Dexa ale nie oczekuj, że za tysiaka dostaniesz coś co w ogóle zbliża się do "premium". Ja mam klmaki jedna za 1600 i jedna za 2500 i może i to jest wysoka półka ale nadal istnieje wyższa. 

 

A jakie to pistolety? Dex customizuje czy handluje takowymi?

Jak znaleźć Dexa?

Link to post
Share on other sites

Chyba najłatwiej znaleźć go przez Facebook. Ale przygotuj się na ceny podobne do tych klamek, które podawałem na początku... Same części kilkukrotnie przewyższą cenę pistoletu...

Repliki to najpewniej customowe Hi-capy Tokyo Marui na częściach dobrych producentów...

Ewentualnie może jakieś glocki ( ten sam schemat co wyżej ). 

Ja sam sobie robiłem repliki jak chciałem coś wypasionego. Trzeba tylko mieć bazę do pracy ( replikę do której jesteś w stanie dostać upgrade'owe części).

I zamówić części, które chcesz tam wsadzić. Reszta to jak klocki LEGO tylko trochę bardziej skomplikowane. Nie będzie łatwo ale da się. Najważniejsze, żeby po złożeniu nie nadbywalo Ci części/śrubek/sprężynek ;). Na YouTube są filmy jak składać i rozkładać klamki do zera ( przynajmniej te najbardziej popularne). Więc tym bardziej można zrobić to samemu.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Załączam fotki Siga może Będziecie w stanie na ich podstawie coś doradzić np gdzie szukać np luf precyzyjnych jakiś podzespołów profi lub jak zrobić to samemu.Na lufę wewnętrzną mam pomysł druk 3D długiej tulei prowadzącej dostosowanej do średnicy prowadzenia w lufie zewnętrznej. Teraz prowadzenie jest na tym czarnym oringu. Gorzej z zewnętrzną totalny luz(fotka)

 

fotki nie dają się wstawić pliki po 350kb jak to zrobić?

Link to post
Share on other sites

Tomkyw, jeżeli lufa zew. przekasza się podczas ruchu zamka w tył, a tak raczej jest, to długa tulejka pomiędzy dwoma lufami będzie blokować pistolet.

Albo dobrać lepiej spasowany oring lub usunąć ryglowanie, łącząc obie lufy na stałe.

Ja osobiście nie widziałem nigdzie luf precyzyjnych do bbesów.

Link to post
Share on other sites

Przekaszanie lufy w replice to tylko wizualny bajer, wzięty z broni palnej, bo tam jest niezbędny.

A w replikach może powodować problemy z ustabilizowaniem obu luf, aby osiągnąć lepszą celność.

Pooglądaj filmiki Kracken1911, tam jest wszystko wyjaśnione :)

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, KAMA3 napisał:

Przekaszanie lufy w replice to tylko wizualny bajer, wzięty z broni palnej, bo tam jest niezbędny.

A w replikach może powodować problemy z ustabilizowaniem obu luf, aby osiągnąć lepszą celność.

Pooglądaj filmiki Kracken1911, tam jest wszystko wyjaśnione :)

Oglądałem tylko naklejanie tych kartek kurde jakoś mi się średnio podoba.

Jaki jest najlepszy i dający największe możliwości pistolet do tuningu?

Tokio Marui Hi Capa?

Link to post
Share on other sites

Karteczki są dobre, aby sprawdzić, czy takie np. pogrubienie detalu coś daje.

Jak coś daje, to wtedy można zastosować materiał o lepszej wytrzymałości :)

A jaki pistolet jest najlepszy ? Nie mam pojęcia :)

Ja używam replik budżetowych lub ze średniej półki, wtedy mogę więcej pokombinować z doprowadzeniem ich do lepszej formy ;)

A grzebać w replikach uwielbiam, tak samo jak używać.

Ale mam do tego smykałkę (podobno ;) ) i możliwości techniczno-materiałowe, pracuję w branży mechanicznej.

Zwykła wymiana części na tuningowe mnie nie kręci.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, KAMA3 napisał:

Karteczki są dobre, aby sprawdzić, czy takie np. pogrubienie detalu coś daje.

Jak coś daje, to wtedy można zastosować materiał o lepszej wytrzymałości :)

A jaki pistolet jest najlepszy ? Nie mam pojęcia :)

Ja używam replik budżetowych lub ze średniej półki, wtedy mogę więcej pokombinować z doprowadzeniem ich do lepszej formy ;)

A grzebać w replikach uwielbiam, tak samo jak używać.

Ale mam do tego smykałkę (podobno ;) ) i możliwości techniczno-materiałowe, pracuję w branży mechanicznej.

Zwykła wymiana części na tuningowe mnie nie kręci.

A jak z celnością w tych Twoich patentach?

Skoro masz smykałkę to może zakąbyś się moim Sigiem?

Edited by Tomkyw
Dodałem pytanie
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wcześniej, celna replika dla mnie, to taka, z której trafiam powtarzalnie w puszkę na te 10 m.

Mam ich w tej chwili 8 sztuk, jedne są celniejsze, inne mniej.

Rewolwer Dan Wesson z lufą 2,5 cala jest celny może na 5-6 m, ale ma moc i rozrywa puszki, a znowuż Cz75 jest mniej celna do puszek, ale pięknie pracuje podczas strzału, to tez element zabawy :)

Glock 17 od DB ma słabą moc, ale jest cholernie celny.

Uwielbiam brać go na działkę, bo jest cichy i na dostępnych 7-8 m raz za razem odstrzeliwuję orzechy włoskie ;)

No i są jeszcze Colty 1911, Beretta i Rugery, wszystkie idealne do puszkobicia :)

 

Jakbyś był z Wrocławia i korzystał ze strzelnicy wiatrówkowej w Lasku Osobowickim, to chętnie zajrzałbym do twojej pukawki, w innym przypadku niestety nie.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...