Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie kulki do L96 Tokyo Marui


Recommended Posts

Przepraszam bardzo jak coś źle temat dałem. Replika ma od firmy Tokyo Marui 300 fps. Jakie polecacie do niej kulki, jaka waga jest najlepsza? Gdzieś usłyszałem a dokładnie na filmiku Tanie militaria, że najlepsze do takiej repliki to 20 albo 23. Z tym, że tu pojawia się drugi problem podobno repliki od tej firmy mimo mniejszych FPS bardziej stabilnie lecą kulki i zaleca się cięższe. Stąd moje właśnie pytanie. Jakie kulki polecacie do 300 FPS Tokyo Marui? Narazie nie planuję od razu jej tuningować, chcę sobie po prostu narazie 300 FPS postrzelać. 

Link to post
Share on other sites

Spokojne można strzelać 25, nawet 28. Jak chcesz testować i pobawić się hopkiem, to zamów małe paczki degustacyjne, najlepiej od tego samego producenta. To paczki po 50-100 kulek, zobaczysz sam jakie najbardziej będą odpowiadać.

Jeśli chodzi o samych producentów to gg, bls i madbulle, chociaż te ostatnie są zwykle droższe i trudniej dostępne. Kolega zachwalał rocketsy platinum i guardery, ale sam nie miałem okazji z nich postrzelać.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Krobug za odpowiedź. To chyba takie też wypróbuję od 23 do 28 zobaczę jakie najfajniejsze będą. No i fakt z tymi kulkami trochę lipa sprzedają po parę tysięcy sztuk :D Coś na pewno poszukam i się zanstanowię. Mówisz gg tak słyszałem, że to bardzo dobra firma. Nie znam jeszcze bls i madbull.

CIEKAWE JESZCZE JAK Z JAKOŚCIĄ SPECNA ARMS. FIRMA FAJNIE SPRZEDAJE PO 1000 SZTUK.

Edited by Draxar
Link to post
Share on other sites

O kulkach specny nie mam wyrobionego zdania. Na forach i grupach latają opinie, że co najwyżej do szturmiaka i zostawiają osad w lufie, a z drugiej strony na niedzielnych jebankach co 3 osoba ma właśnie specnę. Sam miałem tylko kulki bio, które zwilgotniały po trzech miesiącach i nadawały się już tylko do przerobu w hicapie.

Inną kwestią jest to, że szukając kulek bls znajdziesz blsy same w sobie i specnę by bls. Nie nadążam za nimi i nie wiem czy specna zmieniła producenta swoich kulek, czy ma teraz dwie linie produktów ze zwykłą specną i nieco lepszej jakości specna/bls.

Jedno jest pewne, przy niskich fpsach w snajperce i nieztuningowanym szturmiaku różnicy raczej nie uświadczysz. Gdy zrobisz porządnie replikę będziesz się wkurzał, gdy kulki będą latały jak chcą, a nie jak ty chcesz. O ile w ogóle będą wylatywać.

Link to post
Share on other sites

Standardowe repliki snajperek nie są takie złe pod warunkiem, że mają ponad 400-420 fps. 300fps da Ci na najlepszych kulkach , najcięższych które hopup wykręci, przy najlepszej nastawie hopka z 50m zasięgu skutecznego. Tzn nie masz szans z żadnym aeg'iem. 4-takt ma niską szybkostrzelność. Zasypia Cię gradem kulek. TM AWS ma potęcjal napewno , ale tylko kiedy będzie z 90+ m zasięgu. Jak z resztą każda szanująca się snajpa po odpowiednim tuningu. Przy czterotakcie liczy się precyzja strzału na dalekim dystansie . 50m potrafi dobrze zrobiony gaziak za 5-600 PLN trafić sylwetkę człowieka bez problemu. Więc ze standardowym karabinem snajperskim TM najlepiej iść na działkę postrzelać do puszek.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co misiek na pewno myślę o tuningu w przyszłości nie jestem do końca pewny czy mi się chcę latać ze spoconymi facetami po 30 i strzelać się po dupach. Tuning chyba będę próbował robić na własną rękę są filmy instruktarzowe na youtube.com. Może nic nie zniszczę jako zielony, coś tam dłubię w motocyklu może i tuning replik nie będzie taki trudny.

Narazie strzelanie precyzyjne zobaczę co będzie w przyszłości, zamówiłem już kulki 25(1000 sztuk) i 28(2700 sztuk) od G&G. Nie kupowałem tylko 23 bo jedyne dobre kulki jakie znalazłem to militaria i to 4000 sztuk od Madbull.

 

PS

Fajne przepisy mają Niemcy wiatrówki do 7,5 j max i airsoft do 230 FPS. TRRRRAAAAGGGGEEEEEDDDDDIAAAAA!!!!!

Edited by Draxar
Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Draxar napisał:

Wiesz co misiek na pewno myślę o tuningu w przyszłości nie jestem do końca pewny czy mi się chcę latać ze spoconymi facetami po 30 i strzelać się po dupach.

Gdzieś już to czytałem na tym forum. 

Co do Marui , jedyne co tam fajne to wykonanie plastików i komory nabojowej ( receivera czy jak to tam ma się nazywać )z rączką przeładowania. Reszta jest podobna jakościowo jak w tanich replikach. Rampa ładująca kulki jest z takiego samego kruchego plastiku, cylinder i części pneumatyczne są praktycznie identyczne pomijając kolor cylindra. Komora hu też bez większeej różnicy... Szkoda kasy . Poza tym w stockowym wellu masz już sprężynę, która po wymianie paru części da Ci 90+ m zasięgu na kulkach 0.4+g . Przy czym zaczynałbym tuning od dobrej stalowej lufy 6.01 500mm i gumki Maple leaf ( ja mam autobota najtwardszego sylikonowego , decepticon daje parę metrów mniej zasięgu ale lepsze skupienie, MR hopa jeszcze nie testowałem).

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, sjzmisiek napisał:

Gdzieś już to czytałem na tym forum. 

Co do Marui , jedyne co tam fajne to wykonanie plastików i komory nabojowej ( receivera czy jak to tam ma się nazywać )z rączką przeładowania. Reszta jest podobna jakościowo jak w tanich replikach. Rampa ładująca kulki jest z takiego samego kruchego plastiku, cylinder i części pneumatyczne są praktycznie identyczne pomijając kolor cylindra. Komora hu też bez większeej różnicy... Szkoda kasy . Poza tym w stockowym wellu masz już sprężynę, która po wymianie paru części da Ci 90+ m zasięgu na kulkach 0.4+g . Przy czym zaczynałbym tuning od dobrej stalowej lufy 6.01 500mm i gumki Maple leaf ( ja mam autobota najtwardszego sylikonowego , decepticon daje parę metrów mniej zasięgu ale lepsze skupienie, MR hopa jeszcze nie testowałem).

6.01 rozumiem pod kaliber, czyli trzeba będzie dbać o czystość lufy. Spokojnie narazie to przyszłość, przetestuję najpierw kulki. A więc mówisz, że Tokyo Marui aż tak perfekcyjne nie jest. Czyli tanie militaria i dużo innych propagandowo reklamują markę. Jak tak mówisz i sam to rozebrałeś to może i masz trochę racji. Japonia jednak kojarzy mi się z perfekcją i jakością jako zielony jeszcze zdania na ten temat nie mam. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Draxar napisał:

6.01 rozumiem pod kaliber

Kulki mają ok 5.95mm , standardowe lufy to ok 6.08mm , czasami pólprecyzyjne 6.05mm , rzadziej 6.03mm . Ale zazwyczaj mało jest replik z lufami stalowymi w standardzie, które są chyba obecnie najlepsze.

Link to post
Share on other sites
Cytat

 Jak tak mówisz i sam to rozebrałeś to może i masz trochę racji. 

Nie miał i nie rozbierał. To co pisze to brednie. Między TM a WELLem (bo WELL to kopiuje więc skoro pisze o tańszych kopiach to o WELLu) jest jakościowa przepaść. Nie widział na oczy ani rampy ani zespołu cylindra ani komory HU z tego systemu w wydaniu Marui oraz chińskim i jestem tego (po tym co wypisuje) całkowicie pewien. 

Podchodź raczej ostrożnie do informacji z tego forum, piszą tu ze cztery ostatnie osoby z czego co najmniej dwie piszą bzdury. 

Nie żeby system o którym piszemy w wydaniu TM był dobry (bo nie jest) ale porównywanie go do WELLa świadczy tylko o tym, że porównujący nie ma pojęcia o czym pisze.
I tak. JA mam. I wiem co piszę z autopsji. sjzmisiek nie ma i pisze bajki. 

Po prostu chciałem Cię ostrzec przed korzystaniem z rad i opinii tego forumowicza. Weryfikuj takie informacje w kilku źródłach bo możesz trafić na opinie "specjalisty" jak wyżej. Szkoda żebyś pod wpływem błędnych i kłamliwych rad wydawał swoje pieniądze.  I jako właściciel powiem Ci, że nie bierz ani L96 AWS ani M40 Marui a TYM BARDZIEJ ich chińskich kopii. Ani rad z forum- do serca. 

Link to post
Share on other sites

Miałem repliki TM szefie . I miały niektóre badziewane części w środku. Oglądałem części TM w kilku replikach ;) . To że nie miałem wszystkich nie znaczy , że nie macałem / nie rozbierałem.

Najlepiej widać to na przykładzie DE50 TM i hfc . Żadnej różnicy. Poza kolorem kilku znalowych części i oznaczeniami to to samo. Cierpi na te same bolączki, wszystkie części nie do odróżnienia pomiędzy nimi.  Rampa w L96 TM i w wellu jest z tego samego kruchego świecącego plastiku co komora hu w de50 TM i HFC . Jak za mocno przykręcisz , pęknie. Koniec kropka.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, omonon napisał:

Nie miał i nie rozbierał. To co pisze to brednie. Między TM a WELLem (bo WELL to kopiuje więc skoro pisze o tańszych kopiach to o WELLu) jest jakościowa przepaść. Nie widział na oczy ani rampy ani zespołu cylindra ani komory HU z tego systemu w wydaniu Marui oraz chińskim i jestem tego (po tym co wypisuje) całkowicie pewien. 

Podchodź raczej ostrożnie do informacji z tego forum, piszą tu ze cztery ostatnie osoby z czego co najmniej dwie piszą bzdury. 

Nie żeby system o którym piszemy w wydaniu TM był dobry (bo nie jest) ale porównywanie go do WELLa świadczy tylko o tym, że porównujący nie ma pojęcia o czym pisze.
I tak. JA mam. I wiem co piszę z autopsji. sjzmisiek nie ma i pisze bajki. 

Po prostu chciałem Cię ostrzec przed korzystaniem z rad i opinii tego forumowicza. Weryfikuj takie informacje w kilku źródłach bo możesz trafić na opinie "specjalisty" jak wyżej. Szkoda żebyś pod wpływem błędnych i kłamliwych rad wydawał swoje pieniądze.  I jako właściciel powiem Ci, że nie bierz ani L96 AWS ani M40 Marui a TYM BARDZIEJ ich chińskich kopii. Ani rad z forum- do serca. 

A dlaczego tak odradzasz L96? Wiesz mi się podoba mam zamiar na dniach ją zamówić. Fajny magazynek, fajny wygląd, mało bajerów, cena też wydaję się dosyć atrakcyjna. System podawania kulek też raczej jest w porządku w przeciwieństwie do Ares MS700. A średnio mi się chcę kupować te tanie bajery od wella. Nie ma na Polskim rynku nie wiadomo jakiego wyboru. A sprowadzać coś z zagranicy nie chcę bo to kosztuje sporo za transport. Już nie wspominając cła. 1400 zł za taką snajpę to uważam całkiem raczej w porządku.

Edited by Draxar
Link to post
Share on other sites

Draxar,
Odradzam bo wcale nie fajny magazynek tzn jest zasilanie przez rampę i płetwę a to zawsze zawodne i upierdliwe rozwiązanie, kapryśne. System podawania kulek jest zdaje się taki sam właśnie w L96 AWS i Aresie, w obu jest on... do kitu. Do tego bardzo, bardzo mały wybór częsci do tunningu, łączenie lufy zewnętrznej z komorą zamkową takie sobie, nie podoba mi się (mało to solidne). Cylinderek mały i dawka powietrza bardzo mała w związku z tym. Komory HU nie wymienisz na nic innego (bo nie ma). 

AWS to bardzo, bardzo mało udana baza na snajperkę. Marujowa L96. Bo WELL to jest już w ogóle dno i nawet nie warto wspominać czy rozważać jego kupna. Ale wydasz pieniądze na co chcesz, wiadomo. 

Link to post
Share on other sites

No a o Well też słyszałem złe opinie wojuję niską ceną i masą bajerów. A dużo bajerów oznacza masę mechanizmów, które mogą się zepsuć. Tak czy tak chyba kupię tego Japońca. A nie schodząc z tematu jakie kulki polecasz na stockową replikę 23,25,28?

Link to post
Share on other sites

Ok, AWS i well mają małą pojemność cylindra, ale jakimś cudem dobrze zrobione potrafią strzelać na 100m . W dzisiejszych czasach pojawia się już trochę części, jest średnie airsoftpro, jest action army z tłokami i prowadnicami sprężyny , czy cylindrami pokrywany mi teflonem , są też receiwery i lufy zewnętrzne bodaj od laylaxa ale ciężko w cholerę to dostać, prędzej sprzedasz duszę diabłu niż to kupisz za granicą. Jest trochę części pneumatycznych pdi. Są spusty 90 stopni / zerotriggery, są lufy precyzyjne Itd.

Jest jeszcze cyma cm703 o większej średnicy cylindra.  Pozornie rozwiązuje to problem małego cylindra i dodaje sporo fps (500 w stocku przy podobnej mocowo do napinania sprężynie Wella, dającej ok 420fps) niestety do niej wchodzi tłok aluminiowy tylko z zestawu tuningowego cymy, bez pierścieni ślizgowych, 45 stopni.

Zawsze można je dorobić. Ja przetaczałem tłok cymy i wstawiłem takie pierścienie. Działa w wellu... 

Zacinki to wcale nie wina rampy. Ani samego patentu z rampą. Pistolety sprężynowe czy TM czy hfc czy te z targu/odpustu mają taki system ładowania i wcale się nie zacinają na potęge. Zazwyczaj w AWS dysza jest za długa i wystaje przed płetwę do ładowania . Jest to błąd konstrukcyjny. Firmy robiące części tuningowe inspirując się być może jakimś systemem typu vsr robią o ok 1mm dłuższa dyszę, (być może celem lepszego uszczelnienia lub lepszego ustawienia kulki na hop upie, tego nie wiem)  więc dysza wystaje przed tą płetwę do ładowania i kulka nie ma możliwości fizycznie przed dyszę wskoczyć. Po odpowiednim zeszlifowaniu dyszy wszystko pracuje płynnie . Więc Panie omnomnom jesteś Pan mitoman i nie wiesz a powtarzasz coś co gdzieś usłyszałeś ;) . Rampa jest dobra , aczkolwiek zrobiona i w wellu i w TM z gównolitu. Dysza jest zrobiona źle, to ona odpowiada za zacinki.

Z jedną kwestią się zgodzę , montaż lufy jest słaby i w wellu i w TM. Ale nie będziemy repliką wywarzać dzwi lufą. Gwint na lufie do jej montażu w body jest drobny, przy złym nakręceniu lufa jest nieosiowa do body. I nawet legędarna firma Marui potrafi składać AWS'a z lufą skrzywioną w bok . Mi tak samo przyszedł well , tak dobrze skopiowali . Ale da się to łatwo naprawić. 

Poza tym nie twierdzę, że Marui jest jakieś mega złe, bo nie jest. Twierdzę, że poza kolbą, receiwerem, lufa zewnętrzna i komora hop up , finalnie w replice AWS nic nie zostaje z Marui po pełnym tuningu repliki. A jak ktoś ma za dużo kasy i chcę bezstresowo kupić pierdyliard fps w czterotakcie niech idzie w novritcha i inne cudowne repliki.

A legęda Marui powstała dzięki aeg'om i hop upowi bodajże. Wyparły gaziaki ( karabiny gbbr) zasilane z butli, bez HU.

W PL dzięki dobremu hopupowi TM lata temu, ludzie dziwili się, że strzela celniej i dalej niż stockowe  repliki classic army z 30 fps'ami więcej ( jedna z nielicznych firm dostępnych na rynku w owych czasach kiedy jedynym rozsądnym sklepem z serwisem był obecnie upadający ashshop). Mimo mniejszej ilości fps TM'ki przebijały zasięgiem CA na kulkach 0.2 i 0.25g bo tylko takie były dostępne. Gaziaki konkurencji TM kiedyś to tylko średnio radzące sobie wtedy kjw. Więc o czym my mówimy w dzisiejszych czasach. Legenda Marui zaczyna być legędą. Co jest pewne to to, że systemy TM się przyjęły - rozgraniczenie na gumki i lufy AEG albo vsr  itd. 

Mogę jeszcze zarzucić TM-ce, że jej starsze konstrukcje wyglądają często lepiej niż niektóre nowe pod względem wykonania. Np hi-capa goldmatch a 5.1 ...

Także nie słuchaj mnie , ja przecież kłamie ;) .

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Ok do stockowego Marui potestowałbym na twoim miejscu od 0.28g do 0.32 może nawet odrobinę cięższe. Azteko miało tanio paczki po 100kulek, tzw testery czy coś takiego , cenowo najcięższe 0.5g chyba mieli po jakieś 7-9zł parę miechów do tyłu patrząc także lżejsze wyjdą taniej. Zobacz na jakich stockowa replika wyciągnie najlepsze wyniki, jakie kulki hopup jest w stanie podkręcić najcięższe bez straty zasięgu i kup dużą paczkę tych najlepszych do twojego zakresu mocowego.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...