Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór pistoletu na GG


Guest Arrchez

Recommended Posts

Guest Arrchez

Witam serdecznie!

Jeżeli chodzi o pistolety gazowe to jestem zielony w tym temacie, dlatego piszę ten post. Mianowicie chciałbym zakupić pistolet na greengas z blowbackiem. Ma służyć jako broń w sytuacjach awaryjnych, gdy np. w głównej skończy się amunicja i szybciej będzie wziąć boczniaka itd. 

Budżet to do ok. 460zł. 

Mam nawet jeden upatrzony model - AG17 od HFC  - jednakże po dłuższym researchu usłyszałem, że jest to średnia jakość w stosunku do ceny.

Znajomy miał jakiegoś colta na gg, po jakimś czasie doszło do uszkodzenia mechanizmu kurkowego i zamek blokował się przez to, że kurek nie odbijał, natomiast drugi kolega miał typowego colta 1911 na co2, w którym także była jakaś usterka z ciągłością strzałów i blokowania się spustu - więc w sumie obawiam się brać pistoletu z odkrytym kurkiem, w glockach jest on jednak schowany i mniej podatny na awarie. Zapraszam do rozmowy.

Link to post
Share on other sites

W tej cenie lub niewiele wyższej dostaniesz aap01 i w sumie nic tego deala nie przebije. Nawet jak obecnie nie jest nigdzie dostępny, to warto podpytać o dostawę i warto poczekać, jeśli zakup cię nie nagli.

W innym przypadku rozejrzałbym się za ics, ale jeśli dobrze kojarzę, tam jest mnóstwo autorskich rozwiązań i z częściami nie będzie tak łatwo jak w przypadku aap.

Link to post
Share on other sites

W niedużych pieniądzach aktualnie mogę polecić hi-capy od Golden Eagle. Przetrwała już ta klamka kilka strzelanek + zlot 3 dniowy. Może też i dobry egzemplarz mi się trafił ale za te pieniądze jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites
Guest Arrchez
22 godziny temu, krobug napisał:

W tej cenie lub niewiele wyższej dostaniesz aap01 i w sumie nic tego deala nie przebije. Nawet jak obecnie nie jest nigdzie dostępny, to warto podpytać o dostawę i warto poczekać, jeśli zakup cię nie nagli.

W innym przypadku rozejrzałbym się za ics, ale jeśli dobrze kojarzę, tam jest mnóstwo autorskich rozwiązań i z częściami nie będzie tak łatwo jak w przypadku aap.

Obejrzałem jego recenzję, muszę przyznać, że dość nieszablonowy. Dlaczego uważasz, że jest to dobry wybór?

Link to post
Share on other sites
Guest Arrchez
18 godzin temu, Elco napisał:

W niedużych pieniądzach aktualnie mogę polecić hi-capy od Golden Eagle. Przetrwała już ta klamka kilka strzelanek + zlot 3 dniowy. Może też i dobry egzemplarz mi się trafił ale za te pieniądze jestem zadowolony.

a co sądzisz o modelu 3304  od GE

Link to post
Share on other sites

Z tanimi repikami asg z bowbackiem jest ten problem iż są wykonane z miękkich stopów. I w nie jest "wbudowany" brak wytrzymałości i szybkie zużycie części.
Więc albo zbierajcie na droższe i markowe produkty albo produkty tańsze ale awaryjne. 
Jeżeli wybierzecie drugie wyjście sensownie będzie wybrać produkt jak najbardziej oklepany i popularny ale do którego będzie dużo tanich części. Rozumiem że fajnie się pokazać z jakąś wytrzepaną niszową repliką, ale do niszowych replik z zasady nie ma części a jak są to obłędnie drogie. 
 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Arrchez napisał:

Obejrzałem jego recenzję, muszę przyznać, że dość nieszablonowy. Dlaczego uważasz, że jest to dobry wybór?

Mnóstwo części i magazynki zgodne z glockiem w standardzie TM. Moderzy i drukarki 3d walą projekty jak nbp pieniądz bez pokrycia. Jeśli zechcesz mieć pistolet maszynowy z kolbą, z tą repliką to ogarniesz. HPA? Ze spokojem. Konwersje na magi mp5 lub nawet m4? Tak samo. No i najważniejsze, stosunek ceny do jakości bije konkurencję na głowę.
Ale żeby tak kolorowo nie było, nie jest to replika idealna, swoje niedoskonałości ma i nie spodziewaj się, że będzie miodnie, zwłaszcza przy intensywnym używaniu.

IMO żeby kupić coś wyraźnie lepszego, to trzeba wydać 700-800 zł, nie licząc promek oczywiście.

Link to post
Share on other sites
Guest Arrchez
4 godziny temu, arend napisał:

Z tanimi repikami asg z bowbackiem jest ten problem iż są wykonane z miękkich stopów. I w nie jest "wbudowany" brak wytrzymałości i szybkie zużycie części.
Więc albo zbierajcie na droższe i markowe produkty albo produkty tańsze ale awaryjne. 
Jeżeli wybierzecie drugie wyjście sensownie będzie wybrać produkt jak najbardziej oklepany i popularny ale do którego będzie dużo tanich części. Rozumiem że fajnie się pokazać z jakąś wytrzepaną niszową repliką, ale do niszowych replik z zasady nie ma części a jak są to obłędnie drogie. 
 

Oczywiście! 

Nie liczę też na jakiś kosmiczny perfomance, w końcu to główną rolę ma grać broń główna, a boczniak w przypadkach awaryjnych czy do cqb i do straszenia kolegów

Aczkolwiek myślę, że do repliki colta tj. GE 3304 będzie dużo części zamiennych? Repliki Colta to chyba najpopularniejsze teraz?

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Arrchez napisał:

GE 3304

To jest w standardzie hi-capy więc nie powinno być problemu z częściami.

 

21 godzin temu, Arrchez napisał:

do straszenia kolegów

Do tego bierzesz hi-cape 7.1. Wystarczy jak przeciwnik zobaczy jak wyciągasz to bydle z kabury i natychmiastowo stwierdza, że coś zostawił na respie :D

Link to post
Share on other sites

Golden Eagle nie są złe, ale z trwałością bywa różnie - o tyle dobrze, że są w standardzie, ale o ile nie chcesz w niej dużo grzebać to średnio polecam. W tym budżecie bierz KJW, tylko i wyłącznie, żadnych ICSów, żadnych HFC. A dokładnie który model? Który Ci się podoba. W promocji na pewno znajdziesz któryś model w tym budżecie. AAP01 też spoko wybór, dużo części, magazynki od klocka. Do tego lekki "zamek" (a w sumie suwadło), full auto (zależy od wersji), szyna montażowa na górze i gwint na końcu lufy. Raczej nie będziesz zawiedziony.

Link to post
Share on other sites

@Rafaell80 Jak koniecznie chcesz klocka to ja polecam WE. Zaraz zostanę skrytykowany, ale obecnie jakość WE naprawdę poszła do góry. Trzyma standard TM, masz miliard części zamiennych, magazynków itd. Jeśli chodzi o Umarexa to producentem jest chyba VFC i z tego co wiem nie jest kompatybilne z TM, więc w razie awarii jest większy problem. No i cena - jak dobrze poszukać klocka WE da się znaleźć za 350-400 zł. No chyba, że bardzo zależy Ci na oznaczeniach... Niestety prawda jest taka, że do wszystkiego w standardzie TM części jest multum (chociaż jak padnie coś nietypowego to i tak może być problem), a jak producent wymyśli swój standard to zaczynają się schody.

Jeśli natomiast chcesz po prostu dobra klamkę, to na pewno mogę polecić KJW, a jeśli chodzi o jeszcze tanią, a już nadającą się do użytku, to warto popatrzeć na Army, najnowsze ich wypusty są naprawdę przyzwoite, ale wtedy już nie możesz się bać grzebać w środku - na pewno nie są bezobsługowe. Ja mimo wszystko bym szedł w KJW, klamki nie do zajechania, w standardzie TM, a i cena całkiem przyzwoita.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...