Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 SD 2 - Problem


Recommended Posts

Witam!

 

Na samym początku chciałem zaznaczyć że skorzystłem z opcji szukaj :D i zapoznałem się z poprzenimi odsłonami tego problemu, jednak osoby wypowiadające się tam nieustannie powtarzają te same, niestety 100% błędne porady. Najbardziej adekwatny jest http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=7385...er=asc&start=30

ten temat.

 

A teraz o problemie. Jak można na forum przeczytać strzlanie kilkoma kulkami przydarza się wielu osobom. Tak tez stało się z karabinem mojego młodszego brata a mianowicie MP5 SD2 wyprodukowanym przez ICS.

Rozkręciłem więc replike na tyle żeby wyjac GB, co też zrobiłem. Odrazu chciałem zaznczyć że ICS NIE STOSUJE GB v2 więc żadne zdjęcia GB z CA,TM, G&P, G&G nie będa pomocne. Idać dalej: rozkręciłem GB - w środku wszytsko gra :D , skręciłem zamontowałem do chwytu pistoletowego, poskrecałem włożyłem silnik, przypiełem baterie i patrze OCB. I okazuje się że niezaleznie od tego czy dysza JEST w komorze HU czy nie, po oddaniu strzału, na semi dzysza zatrzymuje sie róznych "losowych" położeniach. (czyli np. całkiem wysunięta , całkiem schowana, do polowy wysunieta.) Co powoduje wpadanie kulek do lufu i wypadanie ich (jezeli nie przytrzyma ich gumka HU). Chciałbym prośić o podanie mi właściwej synchronizacji zebatek w GB zwłaszcza sector gear'a i anti reversala. (TO NIE JEST SECTOR GEAR Z GBv2 - WYGLĄDA INACZEJ) , chociaż w poprzdnich topic'ach kto pisał że to nieistotne (nienaturalny stosunek zębów do ilości obrotów silnika). Oraz co dla mnie najistotniejsze choć do tej pory jeszcze nie wiadome, jak działa mechanizm odłączający zasilanie podzas strzału na semi (tutaj dopatruje się błędu) tappet plate cały i w dodatku idealnie nasmarowany slizga się bez problemu po prowadnicy, dysza cała rónież nasmarowana? jak juz pisałem problem wystepuje niezależnie od tego czy dysza jest w komorze HU czy nie więc całą dyskusje o dystanserach, złych gumkach, itp. możemy pominać. Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Profilaktycznie chciałbym włożyc odrazu metalową, dysze i tappet plate nie wiecie może czy ktoś robi takie coś ?

 

Ps. 2. Przepraszam za ewentualne błędy ortograficzne i interpunkcyjne ale pisałem ten topic z pracy.

Link to post
Share on other sites

Kompletna BZDURA :!: :lol:

We wszystkich MP5 (z wyjątkiem kurtzów) są gearboxy V2 :język2:

Różne pozycje dyszy po oddaniu strzału na semi można wyjaśnić słabym naładowaniem baterii gdyż we wszystkich gearboxach z jakimi się spotkałem na w pełni naładowanej dysza cofała się maxymalnie do końca :roll:

Pozycjonowanie zębatek sobe daruj :źle: , to jest mit (a przynajmniej ja to tak traktuję).

 

Przyczyna pobierania więcej niż jednej kulki leży najczęściej w gumce HU i tam właśnie pwinieneś kierować Swoją uwagę :wink: :luzik:

 

PS. Metalowe dysze są standardowo montowane w MP5 CA, ale w sklepach ich nie ma. Tappet plate jest z tworzywa, gdyż wymagana jest od niego pewna elkastyczność, zrobienie go z metalu by najprawdopodobniej doprowadziło do zacięcia gearboxa :roll:

Link to post
Share on other sites

@ASGK_0L0:

 

 

Współczuje. Zanim jednak będziesz podważał czyjąś opinie bądź pewien, że masz racje. Otóż tak sie składa że mam możliwość porównania GB v2 z mojej repliki z GB z ICS, i różnice są widoczne odrazu (najwazniejsza jest całkiem inny układ zębów na sector gearze). A może dla ciebie GB to obudowa ? Bateria naładowana, a tak a'propos panie "znawco" co ma bateria do powrotu dyszy ?? Chociaz jeżeli coś ma to może cie zatrudnią do ICS'a bo lepiej niz oni wiesz jakie stosują części (oficjalny polski dystrybutor podaje informacje że części GB innych firm NIE PASUJĄ do GB ICS). Polecam trening czytania ze zrozumieniem. No nieważne.

 

Edit:

Miszczu popatrz tutaj : MP5SD2

i tutajMP5A3

 

No masz racje A3 MA GBv2 ale SD2 NIE MA gb zunifokwanego tylko taki ICS po prostu. A ty mi próbujesz wcisnąć baje że silnik z malucha będzie pasował do mercedesa bo przecież oba mają silniki i to oba benzynowe. No tak ten i ten ma blok cylindry tłoki ale to nie to samo. W pewnym momencie ICS zorientował się że "nie tędy droga" i produkuje gb w zunifikowanej wersji. Pozdro!

 

@ALL:

 

Na takich bezsensownych wypowiedzach mi nie należy, nie dosć że napisałem o co chodzi to chłop mi znowu o HU gada. BMS.

Link to post
Share on other sites

Musisz mieć chyba coś z oczami, bo bragboxy V2 wszystkich producentów są wzajemnie wymienne, co zresztą miałem okazję sprawdzić wiele razy :roll:

 

Układ zębów na zębatkach zależy od producenta (zębatki TM np. wyglądają inaczej od CA i ICS, ale ilość i wielkość zębów jest taka sama).

 

Nie sugeruj się tym co piszą sprzedawcy. Ja w mojej MP5 ICSa mam wymienione praktyczne wszystkie wewnętrzne części poza szkieletem gearboxa, cylindrem i samym tłokiem, nie miałem żadnych problemów z pasowaniem :roll:

 

Pozatym miałem problem z pobieraniem 2 kulek i problem tkwił właśnie w gumce HU :!: :x

 

EDIT:

Czyli podążając Twoim tokiem rozumowania MP5SD2 ICS nie ma gearboxa :strach:

Link to post
Share on other sites

Napisze jeszcze raz:

 

Po oddaniu strzału dysza nie wraca do swojej naturalnej pozycji (w której to blokuje dostęp kulek do lufy) i to niezalżenie od tego czy GB jest połaczony z komorą HU czy nie. TO NIE JEST KWESTIA HU. I to nie sprawa dwóch kulek ale 3, 4 a może 7 nieiwiem , HU był podniesiony na maksa i kulki po prostu wypadały z lufu i tak wypadło pół hi-capa.

Link to post
Share on other sites

Czyli według twojej super lux teorii to działa tak:

 

1. Kulki sobie radośnie wpadają do lufy. Jak im sie będzie podobało to moga se wpadać a jak nie to dysza zablokuje im droge.

 

2. To co dzieje sie z kulką w lufie zależy od kawałka gumy.

 

3. Dysza jest niepotrzebna i może sie ustawiac jak chce.

 

4. Wkładasz do swojej MP5 cześci z CA :lol:

 

??

Link to post
Share on other sites
1. Kulki sobie radośnie wpadają do lufy. Jak im sie będzie podobało to moga se wpadać a jak nie to dysza zablokuje im droge.

Konstrukcja gumki HU uniemożliwia "wpadanie" kulek do lufy bez popchnięcia ich przez dyszę. Aby jednak spełniała swoje zadanie konieczne jest jej odpowiednie ułożenie :!: :idea:

2. To co dzieje sie z kulką w lufie zależy od kawałka gumy.  

Tak

3. Dysza jest niepotrzebna i może sie ustawiac jak chce.

Dysza jak najbardziej jest potrzebna i TAK, to jak się ustawi po strzale jest przypadkowe (ale zazwyczaj jest maksymalnie cofnięta do tyłu)

4. Wkładasz do swojej MP5 cześci z CA

W mojej MP5 nie mam ani jednej części CA (Systema, PDI, King Arms i ICS only :twisted: )

Link to post
Share on other sites

ASGK_0L0 ma racje co do powodu podwójnych strzałów. Przyczyna najczęściej leży w gumce HU lub samym HU. Miałem tak 2 razy, raz w m15 CA i raz w mp5 TM. Raz wymieniłem całą komorę (na metalową), a raz samą gumkę. (Nie wiem czemu silikonowa gumka guardera wyrobiła mi sie w m15 w ciągu miesiąca).

 

Z tego co pamiętam na forum były tez notowane przypadki pustych lub podwójnych strzałów w przypadku wyrobienia sie popychacza, aczkolwiek dotyczyło to tylko m15.

 

Metalowe (mosiężne) dysze są/były montowane w replikach CA starszej generacji (tych z czarnym GB).

Link to post
Share on other sites

N.A.T.FLAq*Mastah*GF ma rację iż airnozzle chodzi w jego replice nieprawidłowo. Nie może być tak iż zatrzymuje się on w różnych pozycjach, ponieważ właśnie powoduje to problemy z podawaniem kulek.

Niestety ICS to szajsowata firma. :twisted:

Rozbierz/sprawdź/nasmaruj rurkę (prowadnicę po której przemieszcza się air nozzle), tappet platea, ew. głowicę cylindra.

 

A może dla ciebie GB to obudowa

Tak GearBox to jest właśnie obudowa.

 

N.A.T.FLAq*Mastah*GF zmień ton dyskusji. Po przeczytaniu kilku zdań odechciało mi się odpisywać, cudem się przemogłem.

 

* +

http://www.icsbb.com/order/e_detail.asp?Ca...9&ProductID=387

Reinforced (buahaha) Gearbox: Version 2

* +

Pozycjonowanie zębatek (w sensie prawidłowego ułożenia zębów względem siebie) tak jak wcześniej powiedział ASGK_0L0 jest mitem.

Link to post
Share on other sites

@Jarcher:

Ton wynikał z tego że mimo iż prosiłem (może troche niegrzecznie) żeby nie pisać o HU to pierwsza osoba o tym napisała. Jeżeli pozycjonowanie zębatek nie jest istotne to może jesteś mi wstanie powiedzieć co odcina zailanie podczas strzału na semi ? Wszystko inne jest dobrze nasmarowane. Może teraz ICS produkuje zunifikowane gearboxy w mojej rocznej MP5SD2 jest jakiś inny gearbox do którego nie pasują czesci z GB v2. Zapraszam do mnie jestem gotów ci to pokazać :).

 

Jak to jest?

1. Sector gear sie kreci, naciaga tłok i cofa tappet plate.

2. Jak sector gear dojdzie do ostatniego zęba (metalowego) na tłoku to tappet plate poinien być już maksymalnie wysunięty ( w swojej naturalnej pozycji)

3. Na sector gearze jest takie gładkie miejsce i wtedy tłok spręża powietrze w cylindrze, i zostaje w pozycji rozprężonej sprężyny.

4. Coś odcina zasilanie.

 

@All:

Może rzeczywiście zaczełem dyskusje złym tonem. Sorry, ale prosze nie piszcie mi nic o HU.

Link to post
Share on other sites

To coś co odcina zasilanie na semi to nic innego jak taka mała dźwigienka umieszczona pod zębatką tłokową. Powoduje ona podniesienie kostki stykowej ze spustu i cofnięcie jej do tyłu.

I w tym momencie dzieje się coś co coniektórzy uznają za coś bardzo złego - zębatki i silnik swoją bezwładnością obracają się nadal i wychamowują na tłoku naciągając go nieznacznie (ok. 1cm) co powoduje również odsunięcie tappet plate'a do tyłu, a to z kolei cofa dyszę.

 

Prościej tego nie da się wytłumaczyć.

 

PS. Nadal uważam, że problem tkwi w komorze HU :wink: :D

PS2. Był bym wdzięczny, gdybyś pokazał fotki tego "nietypowego" gearboxa :wink:

Link to post
Share on other sites

Może niepotrzebnie, ale po raz wtóry potwierdzam w 100% to co napisał ASGK_0L0. Dodam dwie rzeczy od siebie:

 

1) Zwróć uwagę, że dysza nie może powodować podwójnych strzałów. Wyrobienie lub uszkodzenie popychacza może powodować co najwyżej puste strzały (niedostateczne cofanie sie dyszy). Wynika to z faktu, że obojętnie gdzie zatrzymuje się dysza po strzale i tak musi wykonać pełen cykl na cykl GB, co oznacza, że kulka zawsze zostanie wydmuchnięta z lufy.

 

Można sobie wyobrazić, że po strzale, siła bezwładności częściowo napina spreżynę, potem wszystko się cofa i wtedy dysza ładuje 2 kulki. Ale to mrzonki. Zapobiega temu antireversal oraz przełożenie zębatek.

 

2) Z lektury sąsiednich wątków powinieneś wywnioskować, że podwójne strzały lecą wtedy kiedy:

a) gumka hu nie trzyma kulki przed strzałem

B) trzyma ja za mocno i pierwsza kulka nie wyleci - wtedy albo wszystko się zatrzyma, albo wylecą 2, 3 itp, zależy.

 

Nie dziw się zatem, że obojęnie jakie zrobisz zastrzeżenie i tak zobaczysz tę samą odpowiedź:)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W sumie z tymi podwojnymi strzalami o niezla zagwozdka. Jak mialem MP5 ICSa z rok temu z tym problemem, to wymiana gumki hop-up na nowa nie pomogla, a tappet plate i komora hop-up wygladala na nie noszaca najmniejszych uszkodzen. W koncu dalem spokoj eksperymentom, a w ktoryms momencie mu "czkawka" dwukulkowa samoistnie przeszla.

 

Co ciekawe, teraz mam G36C TM i wystepuje identyczny problem - od czasu do czasu na semi pada strzal "podwojna" kulka, heh! Ale nie ide tak daleko w stwierdzeniachj, jak Jarcher i nie stwierdzam, ze Tokyo Marui to tez szajsowata firma... :? Z wzgledu na nabyte doswiadczenie (ze nie warto sie szarpac, hehe), problem po prostu olewam. W czasie akcji strzelam i tak najczesciej full auto, gdzie problem nie wystepuje, tak wiec zjawisko nie jest w praktyce dokuczliwe. Poza tym mam nadzieje, ze problem sam minie! :D

 

A co do stwierdzenia Jarchera, ze

N.A.T.FLAq*Mastah*GF ma rację iż airnozzle chodzi w jego replice nieprawidłowo. Nie może być tak iż zatrzymuje się on w różnych pozycjach, ponieważ właśnie powoduje to problemy z podawaniem kulek.
to wydaje mi sie, ze tak nie jest. Co zreszta kazdy moze sprawdzic sam, wyjmujac magazynek i po odwroceniu guna zagladnac w otwor doprowadzajacy kulki. Oddajac kilka krotkich seryjek i patrzac na widoczna dysze, latwo stwierdzic, ze air nozzle potrafi zatrzymywac sie w roznych pozycjach!
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...